• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kupio sam 3 nova strafa sutra stizu,zamenio lamelu,lezaj.Ove zabice od glavne lamele cu malo dovariti na vrhu a od kardana necu ni da pipnem.Drzao sam novu zabicu u rukama i moju i nema maltene neke razlike.Dal je otkazala lamela zbog tog slogiranog vijka,ko ce ga znati.Inace moja stara lamela je debljine 1.8cm debljine a nova 2cm.Ako je to neko merilo stanja lamele.I sutra krecem obrnutim redosledom na sklapanje.

Jeli ovo neka greška u kucanju ili .....?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kad budeš korpu vratio na zamašnjak,pracne dotegni do kraja da ti se što više otvore jer bi se lako moglo desiti da ti druk ležaj od kardana nemože proći između njih kad budeš sklapao traktor.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Greska.Ja se izvinjavam nova je 1cm a moja 0.8 cm.Nego nesto sada gledam i ovu potisnu poznaje se kao blagi zarez po njoj dal da je odnes na obradu ili da se izujem za novu 35 evrica.Ili da je ostavim ovako.Inace debljina potisne je oko 1.6 cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ma sastavi to kako je i bilo jer ti nisi imao problema sa proklizavanjem nego sa NEodvajanjem za šta je kriv taj vijak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa ako ti nije klizala prije mora to raditi još dugo.

Naravno , svi će reći da je najbolje novo ali za to ne treba biti nikakav mudrac , to svi znaju.

Ali zašto raditi nešto što može još funkcionisati.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Ok.Ide nazad ovako.A reci mi jel mora da se skida onaj deo sto ide akumulatori i sve ostale zajebancije iz kabine tipa volan,gas i ostalo.Ja sam to skidao i mnogo ima zajebancija pa zato pitam.A video sam na nekim video klipovima da lkudi nisu skidali.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Za rastavljanje na pola je dovoljno samo da ona 4 šrafa ispod akumulatora odvrneš i kabinu samo malo zadigneš. Apsolutno nema potrebe da skidaš taj ''kokpit''.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Kako mislis zadignem kabinu,nisam to radio?Covece koji sam ja onda posao napravio,pocupao sam sve zivo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa samo je zadigneš na prednjem dijelu za 1cm i podupreš odozdo da ono zvono koje je na motoru može da klizne naprijed a i pri sastavljanju da imaš samo malo lufta da možeš privući jedno drugom.
Ja obično uglavim neki komad dašćice između one akumulatorske kutije i zvona koje je na mjenjaču.
Zadnji nosači su dovoljno daleko da to možeš da uradiš.
Nema potrebe da išta rasklapaš onaj prednji dio kabine niti išta.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Evo pre nekih sat vremena sam spojio traktor.Probali smo ga tako sto smo gurali traktor u 5 i 6 i sa stisnutim kvacilom odvaja tj traktor ide napred.Cim pustim kvacilo on staje.Moram sutra da vracam ostale zajebancije sto sam pocupao iz traktora volan,gas i sve ostale zajebancije koje sam nazalost poskidao a izgledaa nisam trebao.Dace bog da bidne sve u redu.Hvala ljudi svima na savetima,velika ste pomoc.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Evo mene da se javim da je sve sklopljeno.Vec je bio na probnom radu u drljanju i za sada je sve ok.Bilo je samo malog peha iako je mogao biti veliki na srecu nije.Nisam dovoljno zatgao bakarno crevo od meraca za pritisak ulja pa je ulje piskilo pomalo i izbacilo nesto ulja,merac je dohvatio na minimum.Hvala svima na pomoci.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
shrani.si
[/url][/IMG]

menjati moram semering na kardanu i imam pitanje, kako se to naredi. Tam na zunanji flanži sta 2 navoja M6, jer je moguče, da se tam ustavi šaraf m6 i povleče ven obe flanži skupaj? hvala za odgovor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako se dobro sjećam da za semering se skida samo poklopčič na kojem je semering , a vratilo sam siguran da je nemoguće izvući napolje dok se traktor ne rastavi na pola i odvrne matica na vrhu.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
danas spojim pritisak ulja na motoru i pokazuje 1bar na hladno a prošle godine u ljeti mi pokazivao 3,5 bar s tim da je bio na nekih 60 stupnjeva.u tom periodu nije napravio niti 50 radnih sati,šta se tu moglo desiti.:icon_pray:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
U najboljem slučaju zaštekao sigurnosni.
Ili te manometar slagao.

A može biti i ružnijih stvari.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
bilo mi špene u filteru i išo vidit sigurnosni ventil i u njemu bilo špene.očistio složio i sad je ok.vec sam mislio da me rujo opet izdao.:icon_lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Neznam baš koliko je to razlog da se veseliš jer ta špena je iz tvog motora a ne nečijeg drugog :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh