• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
skidao sam karter nedugo i bilo je komadića na dnu,ličilo mi na polomljenu kariku,a motor je slagan na novo vidi se,e sad šta se tu desilo,neznam,jel taj koji je radio motor nije očistio karter ili mu šarafciger pao u motor kod sklapanja vidit cemo.:(think):
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
koliko si na kraju platio traktor,gume su bile gore ili si kupio nove.dobro izgleda.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
pa male pare (1400 eur zaa sve skupaj). gume i sve je original. Moram da mu popravim: sklopko ( lamela drsi, malo sem poštelal, radi, dok ni prevruča, druk ležaj ima luft), menjač radi, a iz 3 brzine meče ven ( staviš 3 brzino, 20 sekund i gre ven). Moram predelati servovolan, kot ga je savo ( ima original, radi/ne radi, hehe). a drugače radi lepo, imel sam problem sa tankom od naftem, je rjav. sem pucal z nitro razredčilom, a nije bilo učinkovito, bom kupil novega ( 750 kun v zagrebu).
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Prošli vlastnika ga je 1 leto ponujal susjedom, ako ga hočejo kupiti, ali nobeden ni hotel. ovo je ruski traktor, je slab stroj, so mu govorili. Pri nas u Sloveniji, jer se ne zove fendt, john deere ali New Holland, je sve slabo. Neznam, zašto je tako. ove ruske traktore malo pošarafaš i radi.
Pri nas je malo oziroma nema mehaničarov, koji znajo popravljati ove traktore, zato se sam učim, i sam zelo zadovljan, ker mi ta tema i svi kolegi forumaši puno pomagate, da popravim kvarove.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Pitanje za kolegu Savorisa; danas sam vukao drva iz šume sa T40 ubacio sam u prvu sporohodnu i zaboravio spustiti ručnu kočnicu, malo je zacvililo, zasmrdilo i čuo se neki udarac u mjenjaču. Poslije toga u mjenjaču jako zuji, ide u sve brzine normalno, samo što u svakoj brzini zuji mjenjač. Ručna kočnica više nema funkciju (logično), e sada pitanje; po tvojem iskustvu šta sam mogao pokidat u mjenjaču?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Vjeoravatno zuji ručna dok ne podere ricnove do kraja.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Kada bi htio popraviti ručnu jel moram otvarati od gore poklopac mjenjača ili mogu izvući na stranu? Kada mi se to dogodilo jako je lomilo unutra, kada sam ga dotjerao kući i probao danas u 4 se skoro više nečuje ali 5 i 6 zuji kao kada ode diferencijal, kada dam gas u 5 malo zuji a kada drzim kostantnu brzinu onda se čuje jako... Jel znas mozda koliko su djelovi za ručnu kočnicu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Ručna se lako skida , samo skineš onaj poklopac sa tri vijka ključ 14.

A dijelovi nema više kvalitetnih a i ovi loši jako skupi , limići.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Shvacam, kada odvrnem tri vijka samo izvucem van cijelu osovinu, jel mogu koristiti traktor bez osovine od rucne kocnice ili mora biti unutra?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Ma ne izlazi osovina , tamo ispod tog poklopčića su limići , ispod limića ima jedna čahurica koja je ozubljena i na koju liježu limići.
Znači povadiš limiće i samo vratiš poklopac da ne curi ulje van i normalno koristiš traktor , naravno bez ručne kočnice.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Otkinuo je osovinu na koju dolazi caura sa ricnama. Osovina je pukla ravno sa caurom. Ja sam sastavio i nezuji vise, e sada dali ja tako mogu voziti. Znaci lamele caura i taj dio kojibje pukao su vani samo vratio kuciste.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Nije problem tako da voziš , samo će biti problem zamijeniti tu osovinu ako se odlučiš na taj zahvat.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Shvacam, ali kada sam izvadio komad osovine koji je pukao jel mi nece osovina u mjenjacu ispast van jel vise nema uporista?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Pozdrav, od neki dan sam postao vlasnik jednog ltz t40 i potrebna mu je instalacija. molio bih ako tko ima komandnu ploču ispravnu da mi ju uslika i napiše gdje šta dođe, odnosno koja je lampica za šta i koji prekidač za šta. Hvala.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Shvacam, ali kada sam izvadio komad osovine koji je pukao jel mi nece osovina u mjenjacu ispast van jel vise nema uporista?

I sada nemogu ugasiti kardan, stalno radi... Mora da je nesto sašilo unutra...
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Vidim da od struje ništa, neš bumo smislili. nisam uspio naći na boš pumpi šaraf do kojeg se uljeva ulje. za ispuštanje je na dnu a za uljevanje je bočno iznad ak se nevaram? Jel u mjenjač može ić neko jeftinije ulje od hipernola?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Koliko ja znam ima samo jedna lampica za alternator, ampermetar i termometar. Možeš staviti i super3 ali mislim da ima neku ukapčalicu kardana preko ferode pa ne znam točno koliko je bitna vrsta ulja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh