• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kristijane koja ti je PVP?

Zeleni , probaj namotati volan do kraja u jednu stranu i drži nategnuto tako da iz stuba volana čuješ ono zujanje i u tom momentu probaj dići utovarač.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80


evo slika PVP. Sa zeleno bojo sam označil šaraf. ta šaraf je za doliti ulje v pumpo? danas sam ga odšarafal, pa je tekla ven nafta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Taaj šaraf ti je kontrola nivoa ulja u pumpu , sa donje strane imaš još jedan isti takav i na njega ispusti sve iz pumpe pa ulij novo ulje , to se s'vremena na vrijeme radi jer upušta ona u sebe polako naftu.
Ništa strašno ako se sporo puni.

A što se tiče tog gubljenja obrtaja , ti vjerovatno imaš vazduha u sistemu koji ti odnekuda dolazi ili te zeza onaj ventil iza pumpe koji održava niski pritisak.

Probaj za vrijeme rada motora da otpustiš onak čep na filteru gdje odzračuješ sistem i vidi hoće li na njega ići čista nafta ili u kombinaciji sa vazduhom.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
muku mučim sa ona dva crijevca što spajaju hladnjak ulja i motor, ovo što sam kupio je premalo ne ide preko onog zadebljanja a ovaj mi nudi kod mene tu u dućanu nekakvo veće al me to strah da se neće dat stegnut dobro. jel zna netko dali postoji orginal za kupit ili se baš mora improvozirat
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam kupio u traktorskim dijelovima crijevo,nisam siguran ali mislim da je 20mm,da se zategnuti,a možeš staviti po dvije šelne.
Samo pazi da ti neuvale crijevo od vode(ulje agresivno djeluje na to crijevo),na mom piše da je za benzin,naftu i ulje.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
znači ne mora bit hidraulično? sad su gore hidraulična al su spucana jako pa zato ih i mjenjam
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma nemoraju bit,niti original nisu hidr.crijeva ,treba ti gumeno "mekano" crijevo kako sam gore naveo.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Kristijane koja ti je PVP?

Zeleni , probaj namotati volan do kraja u jednu stranu i drži nategnuto tako da iz stuba volana čuješ ono zujanje i u tom momentu probaj dići utovarač.
Meni savo stalno zuji.Dok vozim i ne pomeram volan ono sisti ulje.Motam volan prestane,kad opet pustim opet zuji.Nivo ulja dobar itd.I volan strasbo oteza kad traktor malo odradi.Doduse on stalno blokira i ide tesko.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Mogu ti reci da se poprilicno greje.Doduse dize jako lepo sto se tice brzine.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
crijeva rješena, Mato hvala. Pitanje sljedeće one tri čašice što dođu prije boš pumpe su filteri? Onu manju sam skinuo što ju drži leptir matica i unutra nema filtera. Jel u nju dođe šta ili je prazna?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
znači treba onda dva filtera. moram to sve izmjenjat jer je traktor stajao 5-6 godina u štaglju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nije prazna , odnosno nebi trebala biti prazna , ima sito u obliku lijevka pri vrhu.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Taaj šaraf ti je kontrola nivoa ulja u pumpu , sa donje strane imaš još jedan isti takav i na njega ispusti sve iz pumpe pa ulij novo ulje , to se s'vremena na vrijeme radi jer upušta ona u sebe polako naftu.
Ništa strašno ako se sporo puni.

A što se tiče tog gubljenja obrtaja , ti vjerovatno imaš vazduha u sistemu koji ti odnekuda dolazi ili te zeza onaj ventil iza pumpe koji održava niski pritisak.

Probaj za vrijeme rada motora da otpustiš onak čep na filteru gdje odzračuješ sistem i vidi hoće li na njega ići čista nafta ili u kombinaciji sa vazduhom.

imao sam problem sa jedno cijev visokog pritiska, malo puščala nafta na konusu ove cijevi, pa sam malo pobrusil, sad je dobro, a še vedno ne deluje...
malo sam potisnil ove creva, koja grejo iz filterov proti pumpi, ali še vseeno nekaj zeza. poštelal bom obrate motora na 800o/min za minimo gas( sad imam oko 700), i videl bom, kako bo radilo.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
danas me uvjeravaju da ako traktor radi na malom ler gasu duže vrijeme da se može pregrijat? ja ne znam jer sam do sad imao sa vodenim hlađenjem pa s tim nije bilo problema.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Gluposti,preporučljivo je nakon nekog teškog rada kad se motor jače zagrije ostavit ga u leru da se hladi
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
ni meni to nema logike al pošto se nisam susretao s zračnim hlađenjem ne znam. Ljudi ko ljudi pričaju svašta a pojma nemaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh