• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
nakon par tura (lakših za probu) da kažem mišljene. u 6 brzini dosta mi bruji, u ostalima ne. ne ide brže od 25 valjda zato što je bez prednje vuče i sa slabijm motorom. potrošnja 40 km tura 7 litara to mi se i ne čini puno. kočnice sam osposobio staje pod brijegom sa teretom. e sad to sa brujanjem ne znam što je ma da mi kažu da je to stara skalamerija i to tak je.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
ležaj na zadnjem bočnom reduktoru, onaj veliki unutranji mi ima malo lufta na vanjskoj košuljici. jel se dobije šta dotezanjem onog velikog vijka što ga drži?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ništa s tim nećeš dobit,to je onaj valjkasti ležaj,koji se vidi kad skineš okrugli poklopac?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gle,u pravilu niti jedan ležaj se nebi smio klimat,ali poznavajući te traktore ako ta zračnost nije prevelika,nemoj se s tim zamarati,osobito na glavčini.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
mislio sam da je konusno valjčasti pa se da dotegnut malo. bude to tak onda još išlo neko vrijeme. našao sam koji ležaj ide al rusku oznaku. sad me muči koja je naša odnosno standardna oznaka za taj ležaj?
 

savicT40

Novi član
Tu od
7 Srp 2017
Poruka
8
Pozdrav forumasi, nisam mogao da nadjem ovdje u odgovorima pa vas pitam, ima li neko nacrtanu šemu brzina za ltz t40? Juče sam ga kupio.

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
ler naprijed nazad, prva: naprijed skroz do volana desno, druga: iznad prve i šesta do sjedala desno. četvrta: skroz do volana lijevo, treća i 3x (rikverc) su iznad četvrte al ne znam napamet koja je prije. Skroz do sjedišta lijevo je peta
 

savicT40

Novi član
Tu od
7 Srp 2017
Poruka
8
ler naprijed nazad, prva: naprijed skroz do volana desno, druga: iznad prve i šesta do sjedala desno. četvrta: skroz do volana lijevo, treća i 3x (rikverc) su iznad četvrte al ne znam napamet koja je prije. Skroz do sjedišta lijevo je peta
Hvala drug, pohvatao sam nešto ali ne baš sve, možeš li možda da mi nacrtaš na papiru šemu, al da što je moguće pojednostaviš?

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
imaš revizer ispod sjedala sa lijeve strane, kao poluga. kad je do poda onda su brze, prema gore su sve brzine u rikverc a još višlje su spore
 

savicT40

Novi član
Tu od
7 Srp 2017
Poruka
8
Evo i moga kiroje, 5 dana ga imam, sem nezgodnog mjenjača sve je super. Prije njega sam imao vladimirca t25 i jedino što me smeta na ovom traktoru je to što nema 3. donjeg stepena za hidrauliku, odnosno slobodni hod hidraulike. Ne razumijem kako sa njim orati gdje ima brda, jer prvi točkovi kada upadnu u uvalu plug će iskočiti. Pozdrav!
f67dc173448843dd46a339743dd55233.jpg


Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nemoj da se nerviraš jer ima taj treći položaj o kojem pričaš :icon_fU:

Samo što je on sasvim gore a ne dole kao na vladimircu , cimni ručku prema šajbi i sve će ti biti jasno :(y):
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
kak da naštelam kvačilo da mi malo bolje odvaja, i mislim da ima malo više praznog hoda nego što treba?
 

savicT40

Novi član
Tu od
7 Srp 2017
Poruka
8
kak da naštelam kvačilo da mi malo bolje odvaja, i mislim da ima malo više praznog hoda nego što treba?
Kod mene je skroz nisko, i odjednom trgne ono kad se pušta, a i ne znam za šta služi ona lijevo papučica do kvačila?!

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
nisam, doktor Savo se ne javlja :D ovaj tjedan ide remont, do sad su se drva izvažala. otpo mi auspuh jučer, anlaser ide na reparaciju slini malo nafta na lajtunzima i tak, sitnice neke. imam akumulator novi 110Ah i 1000A izlaza i neće mi bez dekompresora upalit.
 

savicT40

Novi član
Tu od
7 Srp 2017
Poruka
8
nisam, doktor Savo se ne javlja :D ovaj tjedan ide remont, do sad su se drva izvažala. otpo mi auspuh jučer, anlaser ide na reparaciju slini malo nafta na lajtunzima i tak, sitnice neke. imam akumulator novi 110Ah i 1000A izlaza i neće mi bez dekompresora upalit.
Treba ga srediti, valjda je zaradio [emoji3]. Javi mi ako ti savo šta napiše u inbox

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 
Na vrh