• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ne bih htio biti zloguki prorok, ali po simptomima meni se cini da je prije motor los nego pumpa
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
mato ima ti u somboru ako ti nije daleko neki čovjek par komada raskopanih,ima na njuškalu oglas.ma nije motor je +5 jer je bio rasturen u šaraf sve je kao novo u motoru niti puši na iberlauf ni malo.hladan pali doslovno na dodir ključa sa 110ah i po zimi isto.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Treba li mijenjati karter kad se ugradjuje prednja?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
netreba,sve štima,osim što je zubčanik na ukapčalici sa krupnijm zubima nego što je na traktoru,pa se on mora zamjenit.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
odma izgleda moćnije,koliko dođe zubčanik od ukapčalice,ja bi svojeg trebo promjenit i getribu rasturit opet mi počeo zvonit u 5 i 6.nedugo mi puko kardan od prednje vuče u vožnji samo me bacilo u desno nešto zaružilo i bam pogledam dolje kardan se vuče po cesti i od onda mi ruži i zvoni getriba.šta bi tu moglo biti.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo do podjelim iskustva... Od zadnjeg popravka (kada sam vozio pod ručnom) do sada sve uredu. Izvukao sam iz šume NN metara drva, dvije ceze zajedno 15 metara uzbrdo nizbrdo bez problema, izvlačio trupce cca 1-2 kubna metra po blatu bez problema, Roto kosa 165 cm zahvata radi odlicno. Općenito sto se tiče mjenjača odličan malo velika razlika izmedju 4-5-6, šalta se kao auto i više i niže, potrošnja mala, pali kao mina akomulator 100 ah, prednja vuča se sama pali i gasi, jedino malo nepregledna kabina i slabije kočnice iako sam stavio nove obloge. Sve u svemu prezadovoljan sam sa traktorom. I jedino me zanima za kvačilo kardana - kada je upaljen kardan i stisnem kvačilo kardana do pola kvačilo stane a kada ga stisnem do kraja kardan se opet počne vrtit, jel je preštelovano?
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Potrebujem savjet, kako se popravi:

olje mi curi iz ovih gumic ( na slici označeno sa crveno boju):



Za menjati ove gumice je moguče bez da stavim glave motora dol?

i olje mi curi ( polako) na oddušniku motora ( označeno sa crvenu boju na slici):



tu na oddušniku mi ulje curi kake pola godine. mislim, da sad znam, zašto je traktor potrošil 5 litara ulja na 140 radnih sata ( 300 ur prije ni potrošil niti litar na 140 radnih sata). zna kdo, zašto bi ovo curilo? motor radi, pali i pelje bez problema.

zdravo, svim sretna nova godina 2018!

da podjelim jedno izkušnjo: na drugi slici sam označio, da mi pušt ulje iz odduška motora, znači problem je bio u filteru ulja ( nije bil čist). filtar sem spucal i ne meče van ulja.

A imam neki drugi problem. Traktor ltz 55 ima 417 radnih sata, ali počelo mi je curiti ulje iz auspuha. motor radi, ne dimi plavo ( malo dimi oko 100 radnih sata, ma dobro ni dosti). provjeril sam filter ulja, bil je čist, sada bom naštelal ventile i ima kdo kaku ideju, šta bi še bilo? moguče je zabita ova mrežica u karteru ulja? ali bo potrebno menjati karike? za tako malo ur ja neznam, šta bi bilo. a traktor je radil ok, bez problema, jedan dan, ko sem žagal drva sa cirkularjem ( 1300 obrati motora) oko 3 ure, videl sem , da ulje malo curi ven pri auspuhu.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Pozdrav...imam pitanje,koja je uloga one matice na spojnickoj,do menjaca,posto je ona kod mene dosta na labavo,nije zategnuta jako...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Skoro pa nikakva,često se ona zna otpustiti do kraja,kad nije dobro osigurana,
Ona sprečava pomicanje spojničke naprijed -nazad!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Pozdrav ekipa...hitno trebam pomoc,ostao sam bez volana,zadnja hidraulika radi odlicno a za volan sam ja sam kriv...vec duze vreme mi curka ulje ispod poklopca gdje je cilindar i seledaju mi tockovi posto su dosta potroseni zubi ( ona 4) na okomitoj sipci,malo sam prckao po tom i zeznuo stvar...e sad,negdje sam vec procitao u temi da je zeznuta ona matica sa 4 pocetka,sta mi je za pokusat napravit,sad kad vrtim volan,nema nikakvog odaziva,sipka volana se vrti al nema nikakvog odaziva na tockove... [emoji34][emoji34][emoji34][emoji34]zahvaljujem unapred!!!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa rasklopi ponovo i sklopi kako treba , ta matica mora da pridje onom cilindru a da joj sa ledja ''klikne'' onaj štift i zadrži maticu u tom položaju.
Ti si vjerovatno sklopio sali nisi obraćao pažnju na klik.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ja sam izvadijo osovinu van,zamijenijo "o" gumicu na poklopcu i sklopijo nazad,prvo sam imao problem posto sam raskopao sa kontra strane,a kad nisam mogao skopiti otvorijo sam i ovu stranu do kabine,pa mi je ispala opruga sa ventilica,ok,nju sam vratijo na mjesto al onda ja nastao problem sa sklapanjem...one matice moraju biti jednako rasporedjene navijene ako ne gresim...e sad ne razumijem taj klik,posto nisam nikako kogao namestiti na onaj ventilic...klip nisam vadijo van,dali moze biti da je ispao neki drugi ventilic posto sam malo prije gledao semu na internetu ali se slabo vidi...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Dali na ovu osovinu idu samo dvije ili fali ova uza i sa druge strane...?
b00c2aa042264a56c2b5316d533d55c6.jpg
28841e3908d196baefa991042407abab.jpg
961c2c45c8c2a70de7e3ae50e07315ca.jpg
0f1dc6479fbce0e3bf779cd3f406009d.jpg


Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Teško je za objasniti ovako bez slike ili videa.

Jedna od matica (nazvaćemo je fiksna) ima štift prema cilindru i on je drži da se ne okreće u odnosu na cilindar.
Dok druga matica (nazvaćemo je pokretna) ima i oprugu i štift u toj rupi u cilindru i dok zavrćeš tu maticu rupa mora da naidje i pritisne na kratko taj štift koji nakon toga klikne nazad u rupu na matici gdje je predviđen da uskoči.

Dok ventil je druga priča , on ima i štiftove i opruge sa obje strane.

Na prvoj slici fali jedan podupitač , top je ona tanja gumica.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ova prva slika cilindra je do kabine,a ona ispod nje je sa prednje strane....znaci ja moram prvo slozit onu prednju stranu pa tek ovu do kabine...dali moram dirati one bocne ventilice kod slaganja,msm dali ih moram vaditi van...?Stublina je u nutra dobra,nema riseva a volan se ipak jako tesko mota kad je u mjestu,docim se krene voziti onda se moze motati sa jednim prstom....dali mogu biti problem gumice na cilindru?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Na ovom videu na 7:25 se vidi taj štift sa oprugom o kojem ti pričam.
https://www.youtube.com/watch?v=C1Ewn0wk2QY

Čuj , bez manometra i informacija o pritisku teško možemo šta konkretno pričati osim nagađanja.
Ja sam imao slučaj da je traktor kočio u stublinama gdje mota , tamo gdje su opruge pored bočnih reduktora , isli slučaj , u mjesto težak volan čim krene ide solidno.
Eto i to provjeri.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Gle,u stublinama ima lufta,pogotovo lijevi tocak,neki dan sam mijenjao krizeve na vuci pa sam to raskopavao,promijenijo semeringe i aksijalne lezajeve....gledao sam kako si ti navarivao cizmu i tokario piksu,medjutim ovde kod mene su tokari jako skupi,da sve odrade na novo i upresavanje nove pikse traze mi 200€ po tocku...moracu otici do Novog Sada do ukrajinaca i kupiti novo!!!!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ni kod ukrajinca te stvari nisu baš jeftine , i oni su se malo ubezobrazili pogotovo nakon onih nemira na relaciji Ukrajina-Rusija. Samo kukakaju kako dolar mijenja vrijednost i dižu cijene a kvalitet sve lošiji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh