• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
I ona dva vijka koji drže stabilno osovinu na kojoj se okreće centralni zupčanik su se bila otpustila iako imaju na sebi one limiće za osiguravanje


I vijci na bregastoj su imali limiće za osiguravanje ali su se ipak odvrnuli , izgleda da neko ko ga rsklapa prije mene to nije dovoljno dotegao
Kaj moraju tu biti ti limiči?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Velika većina vijaka i matica koje se nalaze u motoru su osigurane tim limićima , na svim rusima

@ivanz
fotoaparat mi je gecrkn , a telefonom da slikam nema smisla jer ništa nećeš ni vidjeti :blackeye
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ok, ali ako se otpuštaju neznači da mora biti tak.
Probuši glave i osiguraj žicom ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel može i elastičnim prstenom (procjepana podloška)????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
jel može i elastičnim prstenom (procjepana podloška)????
Po mojem to nije osiguranje za takve uvjete, a između ostalog ove današnje kad jednom stegneš i ponovo popustiš izgledaju ko obična pločica. Nema tu više elastike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ok, ali ako se otpuštaju neznači da mora biti tak.
Probuši glave i osiguraj žicom ;)

Pa inače se ne odtpuštaju , ovo je rijedak slučaj , vjerovatno vijci nisu bili dovoljno stegnuti ili limići nisu bili pravilno presavijeni
Vjerovatno ću da uradim kako si rekao , kada osiguram sa žiicom 1.2mm od CO2 aparata onda mirno spavam :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sve sam sastavio ali opet problem , izgleda se zasukala bregasta osovina
Ako stavim klackalice prvog klipa na vagu i pogledam na oznaku radilice ona se poklapa
Kada to isto uradim na četvrtom klipu oznaka na radilici je pomjerena za nekih 15-20mm u starnu
Ili se bregasta zasukala ili je problem sa radilicom
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam baš koliko se to moglo dogoditi, jer bregasta nema neko veliko opterečenje da se usukala, i još pogotovo kraj bregaste, gdje se nalaze samo 2 brijega.......:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Danas dobavljena druga bregasta i vidi čuda , upalio je :gitarist:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ti rusi.......

evo kad smo već kod njih, danas čovijek bio sa LTZ-55 kod mene po berač, koji je kupio i isplatio u 9mj......pa sam se i ja malo bolje upoznao sa LTZom, kaže sve je dobro, zadovoljan traktorom, samo prva brzina preskače......i do kuće ima 220km u jednom smjeru, a kaže da je do mene potrošio za 220km oko 35 litara.....evo par slikica, što sam danas uslikao:













 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko je LTZ 55 ks??
Ima kod mene jedan LTZ 60AB (mislim da ide tak oznaka) i veli čovjek da je to točno 70 ks.

Kolega, kud je otišo berač i zašto?? Vidim KC oznaka na traktoru, a to je moja županija.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
otišao je u mjesto đelekovec.....

ltz 55,hm......neznam koliko je ks, al koliko vidim samo je moderniziran stari t40 i ništa više, t40 ima 55ks, a ovaj ima mislim 70ks motor i rotacionu pumpu, dok t40 ima klipnu......savo će to već bolje objasniti.....

traktor kaže da je kupio u selu kod vinkovaca, stari jankovci.....prošle godine......

zašto sam prodao berač......jer sam prodao i rusa mtz 82, pa ga nisam imao s čime vući.....uzeo bi jednoredni, vjerojatno zmaj, želja je 214, onaj niski, oznaka je R valjda......a sve ovisi s koliko budem novčića raspolagao, al zadovoljio bi se i sa 212, pa bi prepravio koš na hidrauliku, jer klip imam od kiperice, a dosta su povoljniji, a sve isto, razlika samo u košu......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nisam se nikada zanimao za te 55tice tako da o njima malo znam ali kako sam čuo od drugih da imaju problem jakog motora a slabog mjenjača pa često bude kuršlusa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
otišao je u mjesto đelekovec.....

ltz 55,hm......neznam koliko je ks, al koliko vidim samo je moderniziran stari t40 i ništa više, t40 ima 55ks, a ovaj ima mislim 70ks motor i rotacionu pumpu, dok t40 ima klipnu......savo će to već bolje objasniti.....

traktor kaže da je kupio u selu kod vinkovaca, stari jankovci.....prošle godine......

zašto sam prodao berač......jer sam prodao i rusa mtz 82, pa ga nisam imao s čime vući.....uzeo bi jednoredni, vjerojatno zmaj, želja je 214, onaj niski, oznaka je R valjda......a sve ovisi s koliko budem novčića raspolagao, al zadovoljio bi se i sa 212, pa bi prepravio koš na hidrauliku, jer klip imam od kiperice, a dosta su povoljniji, a sve isto, razlika samo u košu......

Eh samo da ti javim, jučer oko 3 popodne je projurio Rus i tvoj Zmaj kroz moje mjesto, ide 50 sigurno :D Vidio sam ga!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo sada sam se čuo sa čovjekom, kaže da je jučer stigao kući i još usput 100 problema, nakraju je odsjekao i bunker da nesmeta, jer se bojao tako voziti, pa mu pukla zadnja guma......magla ga uhvatila, pa gužva u prometu, svi mu trube......onak, nevjerujem što mi sve pričao, križni put i ništa više......mogu mu samo staviti ovaj smajl :prayer:

ja sam imao 100km u jednom smjeru, nije bilo problema.....osim ako zanemarim temperaturu od +40 stupnjeva, u 533 sa kabinom.......ostalo je išlo glatko.....



evo malo lektire za t40........da nebude da smo otišli u off

http://eknigi.org/tehnika/141643-traktory-t-40-t-40a-i-t-40an-instrukciya-po.html
 
T

t-40

Guest
Pozdrav ljudi!
vlasnik sam rusa t-40 pa me zanima gdje u hr ili u madarskoj mogu kupiti dijelove masine posto bi radio generalku!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pozdrav ljudi!
vlasnik sam rusa t-40 pa me zanima gdje u hr ili u madarskoj mogu kupiti dijelove masine posto bi radio generalku!

Mađarska Letenje tel 003693343377 . mob 0036303466862 . Govori hrvatski ja kupovao za mtz bilo jako povoljno .
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Dijelovi za T-40

Pozdrav ljudi!
vlasnik sam rusa t-40 pa me zanima gdje u hr ili u madarskoj mogu kupiti dijelove masine posto bi radio generalku!

Mislim da bi u Vinkovcima mogao povoljno sve kupiti u trgovini Gibanj d.o.o. :partyman:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam u Mađ prošao sa petinom cijene nego u Vrbovcu do Vrbovca oko 30 km do Mađ oko 65 km .
 

Najnoviji postovi

Na vrh