• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A kada se zagrije kakva mu je snaga na polugama , izgubi li i tu snagu ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Probaj u momentu motanja volanom kada je zagrijan da potegneš ručicu hidraulike i držiš neku komanu koju nemože uraditi , recimo da i dalje dižeš poluge iako su dignute , znači ono što me intersuje iz ove situacije je olakša li se okretanje volana ?
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
majstori imam pumpu za t40 od hidraulika i volana za prodat al onu veću.imo sam problem sa hidraulikom i ja kupim novu al nešta je štekalo u razvodniku onom u kabini i takog sam ga prodo pa mi je ostala ako koga zanima.
 
T

traktorko

Guest
Probaj u momentu motanja volanom kada je zagrijan da potegneš ručicu hidraulike i držiš neku komanu koju nemože uraditi , recimo da i dalje dižeš poluge iako su dignute , znači ono što me intersuje iz ove situacije je olakša li se okretanje volana ?



probati cu sutra pa javim
 
T

traktorko

Guest
majstori imam pumpu za t40 od hidraulika i volana za prodat al onu veću.imo sam problem sa hidraulikom i ja kupim novu al nešta je štekalo u razvodniku onom u kabini i takog sam ga prodo pa mi je ostala ako koga zanima.

koliko bi ju cijenio?
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
ja sam u gibnju u vinkovcima platio 950 kn a dat cu ju za 50 eura jer mi stoji i neće mi trebat
 

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
Probaj u momentu motanja volanom kada je zagrijan da potegneš ručicu hidraulike i držiš neku komanu koju nemože uraditi , recimo da i dalje dižeš poluge iako su dignute , znači ono što me intersuje iz ove situacije je olakša li se okretanje volana ?

e savo ja imam baš taj problem koji si ti opisao,,čim dirnem ručicu od hidraulika volan okreće kao od šale a tvrd je i kad je hladan,a i vruć!!dali se to može kao riješiti,,molio bih te za pomoć!!
 
T

traktorko

Guest
Može , zamijeni prioritetni ventil :icon_pidu:

probao danas ali nikako da ga ugrijem do toga da se blokira hladno je vani a di bi bio taj ventilić ?

ja sam u gibnju u vinkovcima platio 950 kn a dat cu ju za 50 eura jer mi stoji i neće mi trebat

javim ti se za koji dan ako možeš nabaci sličicu da vidimo jel ista pa se dogovorimo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Za prioriteni ventil sam rekao članu @t40sb , kod njega je to u pitanju

A ventil se nalazi odmah na pumpi sa gornje strane , sa njega kreću dvije cijev , jednai prema volanu i druga prema razvodniku
 

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
sutra to probam riješit pa javim dali se što promijenilo,,,unaprijed zahvaljujem!!:drink:

ventil,,promjenit,,volan je puno bolji a li je polovni ventil pa to nije još uvijek to,,ali dok dođe novi volan će bit puno lakši!!savo zahvaljujem još jedanput na pomoći!!!:(y):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma ne trebaš pisati zahvalnice , napiše račun na kilo prasetine :icon_weed:
 

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
Ma ne trebaš pisati zahvalnice , napiše račun na kilo prasetine :icon_weed:

e vjeruj mi koliko je bilo do sada sitnica da sam te pitao za svaku da bi do sada bilo cijelo prase,,,:icon_lol:
 
M

Miroslav Smoljo

Guest
Jučer smo prepolovili našegT40...mislio sam da je lamela, ali otišo je ležaj na zamajcu,druk ležaj je malo dobio pa i njega mijenjamo i ona tri vijka na korpi na onim capama,malo se pojeli navoji..i ona velika matica na spojničkoj osovini se bila odšarafila i na njoj malo navoji dobili na početku..
moram to sutra u gibnju naručit. lamelu isto ubacujemo novu iako je ova što smo izvadili dosta u dobrom stanju...imao sam rezervnu sa novim oblogama pa sam ju samo upreso i eto nove :icon_super:....kaže majstor da ove nove iz gibnja više nisu nešto pouzdane.....
ovim putem pozdrav majstoru Anti, stvarno je doktor za sve traktore,a za našeg t40 kaže da je to super stroj al da ih ne voli radit ni njih ni male vladimirce (a oću ga nagovorit da nam osposobi prednju vuču,,nije da ne mogu bez nje al volim da je cakumpakum...--nisam ga nikad ni vozio sa prednjom)),,,,jer se pun ***** toga mora rašarafat da nešt zamjeniš..vidim i sam....šarafa cijelo čudo,,gedora 14 čuda radi:icon_super: treba to sad posastavljat kad stignu ležajevi i vijci u utorak.. možda stavim koju sliku :drink:
 

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
volan

Pozdrav svima
Kod mene na T40 po pitanju volana obrnuta situacija. Volan je previše osjetlji, pretjerano reaguje čim se malo pomjeri a skoro da nema nikakvog otpora na volanu. To bi trebalo da je dobro, ali uz luft u prednjem trapu i u 5-toj nema šanse ga kontrolisati na asfaltu, a kamoli mahnuti komšinici pored puta a da se ne završi u kanalu.
Ulje je nešto previše crno je li moguće da se u sistem hidraulike može sipati motorno ulje na ovim traktorima.
 
M

Miroslav Smoljo

Guest
stigli jučer dijelovi a danas se malo sastavljalo...druk ležaj ne paše ..vanjski promjer je 2-3 mm manji i neče majstor stavljat...nije to to kaže.. cape ga onda slabo vataju....
******* ležaj...... ja se ponado da sad kad smo ga rastavili ubacimo sve novo što je imalo sumnjivo i sad ne paše.....ma nije ni stari loš al ono ajd kad smorastavili pa da ubacim novi i eto sranja...
eto ako kom treba novi novcati nek se javi..
mijenjam ležaj za novi akumulator 100ah bosch:icon_rofl:
 

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
volan

Hvala didu na informaciji!!
Ali to sa motornim uljem u hidrauličnom sistemu nas vodi na sledeće pitanje: jel hidraulika volana razdvojena od hidraulike poluga. Jer ako nije ja onda ne bih trebao posuđivati kiperku od nekoga ko u svome traktoru ima hidraulično ulje u sistemu.
 
M

Miroslav Smoljo

Guest
Pozdrav svima

Ulje je nešto previše crno je li moguće da se u sistem hidraulike može sipati motorno ulje na ovim traktorima.

da nije rabljeno ? :cool:
može se sipat svakako u hidrauliku rusa, al se "ne smije"...jebiga onda niko nebi ni kupovo hidraol već motorno sa obzirom na razliku u cijeni.... men dok je flisovo sistem hidraulike sipo sam i motorno (ali ne rabljeno nikako!) i hidraulično rabljeno sa prese

jebiga nemam drugi traktor pa ne mogu u pol radne sezone pravit pauzu da bi mijenjo sad gumice i riskiro da nešt zajebem i napravim si zastoj.....nabavim ulja i pržim do prve pauze.

evo i sad remont al već je trebo bit gotov samo što nas zajebava produžena zima...

danas smo malo sastavljali rusa i jebe nas velika matica (sjebali se navoji) što ide na spojničku osovinu koja ulazi u onu šuplju i na koju se ta matica zašarafljuje....ta je matica prije 5,6 godina mijenjana tj.pravljena je nova ali od ne baš kvalitetnog materijala..nosio sam ju i kod tokara ali nije ju uspio popravit....napravit će brat novu od nekog specijalnog materijala.... sad najavljuju opet neki jebeni snijeg a rujo jadan vani čeka završetak operacije....taman se nadam da ga sredimo do travnja kad krećem na godišnji pa akcija......motorno sam promijenio jesenas,kupim hipenola, plavog dizela i gas
 

Najnoviji postovi

Na vrh