• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

T

traktorko

Guest
A kada se zagrije kakva mu je snaga na polugama , izgubi li i tu snagu ?

napokon sam upregao rusa malo žešče i problem je tu, težak je na volanu i kad opteretim ručicu hidraulike u komandu koju nemože izvršit, a čini mi se da i izgubi snagu na polugama kad je u toj fazi. ima li kakav savjet vec sam lagano lud !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nisam najbolje razumio , znači za vrijeme dok potegneš ručicu hidraulike ti držiš ''nategnut'' volan ?
i on tada izgubi i snagu na polugama ako sam dobro razumio
A šta se desi sa volanom , olakša li u tom momentu ?
 
T

traktorko

Guest
ovako kad se ugrije volan postane tvrd i sve tvrđi dok se ne zagrije do kraja onda ga niti sa dvije ruke nemogun okrenuti , u toj fazi sam probao ko sto si rekao da ga opteretim na ručici hidraulike dali ce onda popustiti ali nista uvjek isto.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Joj joj , manometar bi dosta pomogao
Pumpa ti vjerovatno nije dobra , samo je pitanje šta još nije dobro :icon_winkle:
 
T

traktorko

Guest
ma i sam sumnjam na nju ali manometar nemam mislim da cu morati riskirati i kupiti pumpu ako nije to sto bi jos moglo biti sto bi se na glavi volana moglo uzje... sistem nigdije ne curi ako bi mijenjao ulje koje bi bilo naj bolje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa po katalozima ulje ide ili hidraulično ili motorno , ako je sve ''pod konac'' hidraulično radi sasvim uredno , ako je hidraulični sistem dotrajao motorno radi malo bolje jer je gušće , mada i hidrauličnog imaš gušćeg
Kod mene je hidraulično i isto kada za zagrijem maksimalno volan mi se oteža ali ipak mogu da upravljam a inače mi T40 služi pretežno za transpor tako da ga skoro nikada i ne zagrijem do te mjere da izgubim lakoću upravljanja

Na glavi volana može da bude dosta faktora koji mogu da je onesposobe , gumice su standardna stvar ali ima i dodirnih površina gdje liježe željezo na željezo bez ikakve zaptivke i tu ako ima imalo lufta ili potrošenosti dodirnih površina onda nastaju muke ježeve :mur:
Luftovi odnosno tolerancije su isto presudne za dobro upravljanje , sve u svemu po meni jako loša konstrukcija kućišta volana , postoji mnogo jednostanijih rješenja
Orbitrol je ZAKON :icon_super:
 
T

traktorko

Guest
ma sve cu raskopati pa cu vidjeti a pumpu cu promijeniti i staviti novo ulje od toga cu krenuti pa dok ne rijesim ili cu ga prodati posto poto.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Orbitrol je ZAKON :icon_super:

ima moj komšija novijeg rusa tj.nema,,eno mu leži u bašći već par godina ne radi..
raskopo mu je taj orbitrol i nemože ga nikako vratit u normalu. čuo sam da se to NE RASTAVLJA jer to ni bog dragi nemože sastavit ...


a eno i moj t40 još stoji raskopan.ja uzeo od jučer godišnji 2tjedna i sad opet kiše i hladno pa ne možemo nikako nastavit..a ima taman još dan 2 maksimalno posla.ovisno o raspoloženju majstora..možda danas odem po njega ako oće radit,vidim da trenutno ne pada ništa....
jedva čekam da kresnemo ljutu zvjerku,još novo motorno,novi hipenol,novi akumulator,sve novo samo stari traktor:icon_super:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ima moj komšija novijeg rusa tj.nema,,eno mu leži u bašći već par godina ne radi..
raskopo mu je taj orbitrol i nemože ga nikako vratit u normalu. čuo sam da se to NE RASTAVLJA jer to ni bog dragi nemože sastavit ...

Nisu u pravu , ja ga rastavim i sastavim bez problema :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
raskopo mu je taj orbitrol i nemože ga nikako vratit u normalu. čuo sam da se to NE RASTAVLJA jer to ni bog dragi nemože sastavit ...
Problem je u tome kaj to idu rastavljati kojekakvi slepari koji do jučer nisu ni znali koji je to dio volana. Da mu nije neko prstom pokazal on jadnik bi valjda cilindar raskopal.
To su mušterije kojima se mjera uzima :icon_keel::icon_keel::icon_keel:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
kupio je taj traktor novi i nije mu radio 3godine.kad je počeo drkat po njemu sam poslije ga nije ni vozio više...kaže: ma radi samo neće nešto hidraulika,mora kaže samo neke kuglice stavit:icon_eyes:stavlja ih već par godina....kad ga pitam da proda gume naljuti se da kao pa šta bi ja pa taj traktor je ko novi....nema većeg majstora od njega:D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Problem je u tome kaj to idu rastavljati kojekakvi slepari koji do jučer nisu ni znali koji je to dio volana. Da mu nije neko prstom pokazal on jadnik bi valjda cilindar raskopal.
To su mušterije kojima se mjera uzima :icon_keel::icon_keel::icon_keel:

Itekako :icon_super:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
evo sad sam ušao u kuću.cijeli dan je bilo sastavljanje i falaBogu rus radi.
kakav osječaj kad sam ga kresnio.uf neopisivo:icon_super:
ležo jadan na po baščće kisnio i pod snijegom prepolovit...otpisan od ostatka svijeta...

prepakirana korpa,ležaji,nova matica napravljena za spojničku....sređen automat,alnaser,sve očišćeno,namazano,podmazano,struju sam malo sanirao,kontrolnu tablu sredio,novo motorno ulje,novo ulje u mjenjaču,NOVI NOVCATI akumulator,20litara plavog i gas...ma ko singerica.
parkiro ga da prede,otvorio majstoru Anti i seb po šesto il sedmo osječko :drink:.....kakav osječaj nakon šarafanja..

sutra mu napravim oklop na nosaču za akumulator i malo sredim limariju,prođem mazalicom gdje treba i onda stavim sina pokraj sebe i idemo bacit đir kroz blato,obić jesensku sjetvu:icon_scratch:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
A zašto će ti poklopac na akumulatore ?

nemam akumulatore nego akumulator..nije pod haubom nego desno montiran na nosaću kraj alnasera ..pod haubom mi je prostor za alat,ulje i kanister 10litara dizela...
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Poštovani!
Novi sam kao član na forumu a od prije pratim vaše objave.
Posjedujem traktor t-40 sa prednjim pogonom generalno uredjen motor te mjenjač.
Uz to promjenjene su kočnice te kvačilo.
Traktor je sad u vrhunskom stanju osim što ga treba dotjerat iz vana.
Uz sve to imam jedan problem sa "šamaranjem" kotača. Zračnosti nema u kuglama spona već u kućištu upravljačkog mehanizma. Sad me zanima može li se kako nešto unutra dotegnut? Jer koliko sam čitao mtz imau neku maticu u mehanizmu koju treba veoma jako zatezat i da se tada popravi situacija.Sad me zanima da li se i kod ovog traktora može učiniti isto?
Kod kuće imam tog t 40 i malog t-25-31ks a u planu mi je da još kupim mtz-a 82.
U 2 godine sa malim zaradio za većeg pa se nadam da ću tako i za još većeg.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
T40 nema tu mogućnost dotezanja matice , kod njega su matice velikog koraka i imaju 4 navoja , moguće da je neko to pogrešno sklopio ako rasklapano mada ja bih prije rekao da su dijelovi sklopa volana potrošeni
Koliko lufta u volanu ima kada je traktor ugašen
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
T40 nema tu mogućnost dotezanja matice , kod njega su matice velikog koraka i imaju 4 navoja , moguće da je neko to pogrešno sklopio ako rasklapano mada ja bih prije rekao da su dijelovi sklopa volana potrošeni
Koliko lufta u volanu ima kada je traktor ugašen

Upravljač kad je traktor ugašen ima lufta manje od
četvrtine kruga čak i manje tj nekih 30stupnjeva od punog kruga sad neznam dal je to mnogo.
 
T

t-40

Guest
Pozdrav ljudi!
Imam jedan veliki problem a neznam kome da se obratim nego upravo vama ovdje na forumu posto cu od vas dobiti najbolje odgovore...
naime..kupio sam traktor "belarus" t-40 i odlucio uraditi kompletnu generalnu motora,znaci sve novo kupio novu radilicu cilindre klipove glave...i posto sam ugradio radilicu(tip motora je M,a nova radilica je od E)i stegnuo stojece i letece lagere uvidio sam da imaju neki zazor sto me cudilo jer nebi trebali imat posto su standard i radilica i lageri.
Obratim se covjeku u trgovinu koji mi je sve to i prodao i kazem da to nisu ti lageri i ovaj ode ponovo u madarsku i tamo dobije po usima od madara da sta on misli kako nisu,da se ne proizvode nikakvi drugi nego samo ti std lageri H1.
Po svim zakonima mehanike koju poznam i dalje mislim da to nisu ti lageri ali bi zelio cuti vasa misljenja u vezi ovoga problema.
Inace lageri stojeci i leteci su od vladimirca t-25 (on kaze da pasu)jer se ne proizvode posebno za t-40 kaze covjek.
Znaci da rezimiram: radilica model M,a ja dobio model E,razlika je u velicini navoja za zamasnjak koji su na E M14 a na M radilici(staroj) M12
Lageri stojeci i leteci od t-25 standardni H1
I jos jedna stvar kada su lageri stegnuti (ovo je nevjerojatno i ludo)nemaju radijalni luft vec aksijalni!!!!!!!!
kao da su ovalni!!!!!
ssad me zanima dali je to poznata ruska tehnika koja dozvoljava toliki zazor (stojeci imaju priblizno 0,10mm toga zazora ai isto i leteci) pa da sve dobro funkcionira ili.........
 

Najnoviji postovi

Na vrh