• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
N1 (iliti po ruski H1) su standardni ležajevi , čuo sam da su se pojavili na tržištu šrot ležajevi kojima je mjera promašena , moguće je da si se ti takvih dograbio
Za razlike u radilicama neznam , samo me zanima zašto svoju staru nisi obradio na neku specijalu jer kod rusa ima veliki izbor specijala a tvoja stara je sigurno kvalitetnija materijalom nego bilo koja nova

Jednostavno izmjeri ležajeve , mikroemtar i subitor u ruke pa polako i vidjećeš šta ne štima

Još nešto , nemoguće je od T25 staviti ležajeve na T40 pošto ti fale dva kompleta (mislim na stojeće) leteći su isti
Ja kada kupujem ležajeve za T25 obično dobijem od T40 pa iz njih uzmem one koji mi trebaju
 
T

t-40

Guest
od t-25 sam kupio stojece dva kompleta to mi je dao pa sam to uzeo
a gdje u hrvatskoj mogu kupiti lagere (ove sam kupio u vrbovcu) a da nisu promaseni ima li gdje
meni trebaju znaci standardni stojeci i leteci.....

a staru radilicu nisam mogao dati brusiti jer su jedan stojeci i leteci na radilici bili previse izbrazdani(usao mu je u sistem po mojoj pretpostavci komadic rascjepke sa matice leteceg....

i taj kod koga sam kupio lagere kaze da se ne proizvode lageri sa specijalama vec samo ti standardni ocigledno da ili nezna ili mi je podvalio ove....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Reci tome liku da on nema pojma , evo ti podatci da te niko ne pravi budalom

H1 - standardna mjera
H2 - međuspecijala 0,25mm
P1 - 1 specijala 0,5mm
P2 - 2 specijala 0,5mm
P3 - 3 specijala 0,5mm
Nakon ovoga postoje i sirovi ležajevi ali neznam kako se oni označavaju i sad ti pitaj tog lika dali postoje specijale i koliko ih ima :8):
Znači ovo H i P su ustvari N i R ali ćirilicom jer su to ruske oznake

Dva komleta vladimirca da se stave na T40 , nisam nikada o tome razmišljao ali mislim da to može ali nije dobro , nisam se bavio tom temom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kak onda P1, P2 i P3 sve 0, 50?
Svaka 0, 5 više ili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I nema tog risa ili zareza koji nemože izaći na mjeru P3
Kod mene su na T40 još uvijek standardni ležajevi H1 , isto tako i na rusu su standardni a 73 je godište
Iz tog razloga kažem da se više takav kvalitet materijala jednostavno ne proizvodi
 
T

t-40

Guest
savoris ---hvala!

Dali mi neko moze reci gdje da kupim u hrvatskoj lagere onda, osim u vrbovcu ili u madarskoj tamo preko granice u letenju....?
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
imaš trgovinu u vinkovcima baš sam danas naručio nešto dijelova za mog vladimirca imaju dijelove za sve ruske traktore i šalju poštom tel.032363429
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Definitivno i ja kažem Gibanj Vinkovci ima gotovo sve djelove odmah i cijene nisu pretjerane.
A kod mene nakon toliko potrošenog vremena i slaganja puknula viljuška od 5 i 6 brzine te me bacila u očaj jer sam morao izvaditi čitavu unutrašnjost da bi otvorio poklopac mjenjača i ustanovio što je.
Nije bilo problem skinut komad sa glavne osovine već novu viljušku nasadit na osovinu.
Tako da se je otvarao i bočni poklopac kraj podiznog cilindra da se gurne toliko van da ju mogu nasadit.
Uglavnom sutra još dovršavanje da vratim tank na mjesto i ostalo pa na posao.
Sreća što nije nastala neka veća šteta. Ipak je to rus kojeg možeš popraviti za šaku kuna,ali problem je utrošeno vrijeme kojeg treba provesti u radu. Kod mene se traktor mora otplatiti za godinu dana a u sljedećoj zaraditi za drugi.Kad zbrojim i oduzmem kad se radi dnevno 10 sati traktor mora čistiog novca zaraditi 2000kn.Naravno za svako uspješno poslovanje treba dovoljno izdvajati za amortizaciju tako da nema poslije problema da kad nastane kvar nemaš ga čime otklonit.

I sad samo još jedno pitanje dali mogu staviti prednje gume 11.2-20 da ne bi došlo slučajno do puknuća diferencijala. Mislim da da ta guma ide na felgu.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ja se malo preračunao sa ovom dimenzijom jer pišu da guma 11.2 ima širinu od 280mm što ide meni na felgu ali nema prostora izmedju gume i kugle na osovini za upravljanje. Meni max širina gume bez okretanja felge ide 260mm uz 10 mm prostora do spone što bi odgovaralo vrhunski. Jer ove "bicikl' gume od 200mm nisu baš ono što tražim.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pa možeš li prebacivati srce felne ?

Mogu preokrenuti felgu ali tada traktor mi je preširok,ali opet sve zavisi od profila gume i proizvodjača tako da ću prije kupnje premjerit gumu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A nemožeš prebaciti srce sa druge strane uški na obruču ?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
A nemožeš prebaciti srce sa druge strane uški na obruču ?

Nije problem opće oktenuti ili premjestiti felgu već je problem što mi je i sad prednji kraj na vrlo tankoj gravici širine usporedno sa zadnjim. Sad je u originalnom stanju jer ako bi ga širio ukupno cijeloga dobijo bi na stabilnosti ali bi smanjio prohodnost jer se nalazim u predjelu di ima brda te mi nikako ne bi odgovarala ta širina traktora za postojuće priključke.
Svejedno hvala na upućenim savjetima. :(call):
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
imaš trgovinu u vinkovcima baš sam danas naručio nešto dijelova za mog vladimirca imaju dijelove za sve ruske traktore i šalju poštom tel.032363429

baš jučer sam bio prvi put kod njih. riknio bendix,pa sam odmah uz njega uzeo i nove četkice...sad u kombinaciji sa novim akumulatorom pali ko mina.. sad ima da nešt na motoru rikne..to stvarno nije dugo dirano :icon_rolleyes:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Vezano za rezervne dijelove za T40 ,T25 i ostale ruske makine
HABI Nagykanizsa je Majka za to,
Zvao sam ja MIrka-otok kod Vinkovaca, Gibanj, Jurval,bio u Letenyu preko grane i svi su u jednom slozni deri po novčaniku
Odem u Nagykanizsu kad sam već bio u Letenyu i preporodim se,znaju engleski,katalog za svaki traktor,mozeš i kupit katalog,a cijena bagatela
Sad će ljudi reći koliko para toliko muzike, mislio sam i ja da je tako al sam se razuvjerio jer sam iste dijelove trazio u Jurvalu,i izgledaju isto,isti proizvođač,iste oznake a cijena tri puta veća
evo primjer
http://webaruhaz.habi.hu/cikkek/reszletek/kepek/pag_cikkekkepei.aspx?CIKKID=2803
na ovu cijenu treba dodati 27% jer je cijena bez pdv-a i ispadne 19.27 kn

Ista stvar u Jurvalu košta 50kn
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Vezano za rezervne dijelove za T40 ,T25 i ostale ruske makine
HABI Nagykanizsa je Majka za to,
Zvao sam ja MIrka-otok kod Vinkovaca, Gibanj, Jurval,bio u Letenyu preko grane i svi su u jednom slozni deri po novčaniku
Odem u Nagykanizsu kad sam već bio u Letenyu i preporodim se,znaju engleski,katalog za svaki traktor,mozeš i kupit katalog,a cijena bagatela
Sad će ljudi reći koliko para toliko muzike, mislio sam i ja da je tako al sam se razuvjerio jer sam iste dijelove trazio u Jurvalu,i izgledaju isto,isti proizvođač,iste oznake a cijena tri puta veća
evo primjer
http://webaruhaz.habi.hu/cikkek/reszletek/kepek/pag_cikkekkepei.aspx?CIKKID=2803
na ovu cijenu treba dodati 27% jer je cijena bez pdv-a i ispadne 19.27 kn

Ista stvar u Jurvalu košta 50kn

To je točno da deru po džepu ali npr čovjeku iz slavonije za neki dio nije isplativo prijeć 300km u jednom smjeru. A za veće dijelove nisam baš siguran kako prenjeti preko grane bez carine.
Meni nije toliki problem jer imam do Letenja sat vožnje. Kad je pitanja servisiranja vršim ga svaki tjedan kako ne bih stao kad mi treba jer onda nemam vremena za to jer se bavim uslužnom djelatnošću. Ulje mjenjam svakih 200radnih sati te točim samo super 5 ili nešto bolje ako mi dodje pod ruku. Za taj način održavanja treba izdvojiti po dva sata tjedno te onda si miran.U konačnici me to izadje jeftinije nego da izgubim vrijene a danas pametno utrošeno vrijeme donosi veliku dobit ako se usmjeri gdje je potražnja. Ali opet u svakom kraju ima specifičnosti gdje se stroj može eksplotirati a da bude rentabilan.
Stoga da ne pametujem svaki "gazda" neka radi kako misli da mu odgovara.
 
G

gibanj

Guest
Vezano za rezervne dijelove za T40 ,T25 i ostale ruske makine
HABI Nagykanizsa je Majka za to,
Zvao sam ja MIrka-otok kod Vinkovaca, Gibanj, Jurval,bio u Letenyu preko grane i svi su u jednom slozni deri po novčaniku
Odem u Nagykanizsu kad sam već bio u Letenyu i preporodim se,znaju engleski,katalog za svaki traktor,mozeš i kupit katalog,a cijena bagatela
Sad će ljudi reći koliko para toliko muzike, mislio sam i ja da je tako al sam se razuvjerio jer sam iste dijelove trazio u Jurvalu,i izgledaju isto,isti proizvođač,iste oznake a cijena tri puta veća
evo primjer
http://webaruhaz.habi.hu/cikkek/reszletek/kepek/pag_cikkekkepei.aspx?CIKKID=2803
na ovu cijenu treba dodati 27% jer je cijena bez pdv-a i ispadne 19.27 kn

Ista stvar u Jurvalu košta 50kn

set za reparaciju krajnika spone u gibnju košta 30kn sa pdv
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pošto svi samo govorite o kupovini dijelova evo malo popravki bez kupovine dijelova :icon_winkle:

Radi se o prednjim ''čizmama'' , tu mi je imao mnogo lufta pa sam to sredio

Onaj dio koji je noga (ustvari bolcn) sam odsjekao od trube koja ulazi u diferencijal da bi ga mogao obrađivati , e njega sam navario i otokario na mjeru

Navario sam ovako
photo0164xa.jpg


photo0163y.jpg


Posle sam ovu bolcnu otokario i ponovo zavario na nejno mjesto gdje je i bila

A onu čauru na glavčini sam napravio iznova , evo je nagurana na svoje mjesto , čaura je bila u zamrzivaču a glavčinu sam zagrijao , kada sam ubacio jedno u drugo i kada se ohladilo to je uhvatilo fantastično
Normalno i mazalica je na svome mjestu :biggrin:
photo0165p.jpg


Pošto sam bio prilično neraspoložan nisam napravio ništa više slika :icon_redface:
Za sada sam uradio samo jednu stranu da vidim kako će da ispadne , super sam prezadovoljam i čim uhvatim malo vremena radim i drugu , valjda bude koja slika više :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh