• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ne šaltaju se na isti način ali šaltaju se na sličan način pošto su im brzine raspoređene lijevo-desno .
Hidraulika je može se reći ista osim što je sistem manji na t25 mislim na manji klip i pumpu , razvodnik je isti ali sa dvije sekcije.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Na capici potiskivača lamele puknuo vijak za podešavanje zazora. Osim muke rastavljanja na što treba obratiti pažnju i kako podesiti kvačilo? Koje vijke staviti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Vijke imaš za kupiti , a obrati pažnju na onu klackalicu ispod matice na tom vijku , ona koja ima dva hepeka na sebi i klacka na pracni , ona mora da odrađuje kako treba inače lomi vijak stalno.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Unutrašnjost sam riješio, ali sada ne ide spojnička u zub,fali 3 cm. Kak ju nariktati, sve izgleda na mjestu, visine i pravac su u redu, ali dalje ne ulazi
 

Prilozi

  • IMG_20190703_160433.jpg
    IMG_20190703_160433.jpg
    116.8 KB · Pregleda: 29
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zubi ti ne usjedaju u lamele,moraš malo zakrenuti radilicu da se poklopi spojnička sa lamelama.
Možeš ti slobodno njega opasat sa kamionskom gurtnom i stegnuti da je skroz napeto jedno prema drugom,ali ne prejako da ne sjebeš centralni ležaj u zamašnjaku(jesi li stavio novi)?
Nakon toga ga klimaj,ljevo-desno,gore-dolje,spojničku od kardana možeš vidjet okom dali je uzubita,pogonsku nemožeš,zato okreći po malo radilicu.
Sve u svemu,zna to potražiti malo muke.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Zubi ti ne usjedaju u lamele,moraš malo zakrenuti radilicu da se poklopi spojnička sa lamelama.
Možeš ti slobodno njega opasat sa kamionskom gurtnom i stegnuti da je skroz napeto jedno prema drugom,ali ne prejako da ne sjebeš centralni ležaj u zamašnjaku(jesi li stavio novi)?
Nakon toga ga klimaj,ljevo-desno,gore-dolje,spojničku od kardana možeš vidjet okom dali je uzubita,pogonsku nemožeš,zato okreći po malo radilicu.
Sve u svemu,zna to potražiti malo muke.
Hvala Savo!
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Dali je netko stavljao kabinu na t40 recimo od ursusa ili imt-a. Koju kabinu preporučate da ima što manje izmjena, i ako ima možda netko slike traktora sa tom kabinom.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja sam vidio jednog s kabinom od torpeda,i nije mi baš legla,a ako bi već nešto preuređivao,stavio bih kabinu od ltz 55 ili 60,mada i tada ima dosta prepravki.
A meni je orginalna kabina na t40 sasvim ok,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ajde na brzinu, pita me čovjek,...koji je zazor kod štelanja ventila na t-40? ...isto ko na malom rusu ili drugačije?
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Pozdrav, pitanja:

gdje na hrvatskem ili srbija je moguče, da se nabavi ova osovina- podaljšak kardana za ltz? ja sam dobil samo na poljskem ali estoniji, ali ima na obeh straneh 8 zuba, meni treba 6 zuba na obe strani. osovina je lahko polovna, samo da je izpravna. evo slike
 

Prilozi

  • IMG01823.jpg
    IMG01823.jpg
    142.2 KB · Pregleda: 18

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
evo, opet problem, ma sm že razkopal, otišel v zagreb po djelove ( Antoš) i sutra počnem z skladanjem traktorja. Pukla mi je glavna ososvina na menjaču pri reverzu, sumim da je krivo, što se je odšraufala matica za štelanje zračnosti na ovem prenosu ( na slikah). zdraven sem dal traktor na pol, menjal bom potisni ležaj, čapice pogonske sklopke i semering na radilici. evo par slik traktorja. Treba mi savjet, kako se nastavi zračnost na reverzu ( koliko stisniti matico).
 

Prilozi

  • IMG0009A.jpg
    IMG0009A.jpg
    103.1 KB · Pregleda: 22
  • IMG0016A.jpg
    IMG0016A.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 22
  • IMG0018A.jpg
    IMG0018A.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 22

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
na drugi slici je matica, koja se je odšraufala. i še jedno pitanje u vezi potisnega ležaja: to čudo sam razkopal, zanima me samo, ali se ove potisne ležaje izbije sa čekičem- da ne bi kaj zlomil. hvala za odgovor
 

Prilozi

  • IMG0021A.jpg
    IMG0021A.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 21
  • IMG0027A.jpg
    IMG0027A.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 21
  • IMG0025A.jpg
    IMG0025A.jpg
    103.1 KB · Pregleda: 22

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Moraš prvo izvaaditi tu spojničku na kojoj je ta odvrnuta matica , pa onda sa zadnje strane imaš jedan seger koji drži komplet cjevku na kojoj je kardanski (prednji , tj. mali) druk ležaj i to sve izvući prema naprijed.
Tek onda imaš pristup velikom druk ležaju koji se samo svuče takođe prema naprijed.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Iskreno da ti kažem zaboravio sam tačno gdje i kako se šteluje ali ako se dobro sjećam podbacuju se limići na bočnim kućištima , lijevo ispod onog stublinastog dijela u koji ide reduktor sporohodnih a desno ispod kućišta ležaja gornjeg snopa .
Opet napominjem ako se dobro sjećam.
 
Na vrh