• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Možda je uzubio u dvije brzine istovremeno , možda ali čisto sumnjam

Kada ga pomijeraš guranjem naprijed-nazad koliko se traktor pomijera sa mjesta ?
Imaš li normalno kretanje ručice mjenjača šaltanjem sa ugašenim traktorom ?
Može li motor da radi na leru sa puštenim kvačilom ?
Kada ubaciš u brzinu i puštaš kvačilo , šta se desi ?
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
možda ti je puko šaraf na korpi kvačila.. čest kvar kod onih žutih šarafa što su se prije pojavljivali..

skini onu pločicu ispod kvačila izvuci dekompresor i okreči korpu da vidiš sva 3 šarafa ako je jedan puko nemože ništa sa mjenjačem nit ubacit ni izbacit.. a traktor rastaviš po poli da ga možeš zamjenit
 

kreha74

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
7
juce sam ga pokusavao pomjeriti i svega nekih 10cm ide naprijed nazad,rucicu mjenjaca sam saltao dok je ugasen i nemoze da ubaci u drugu trecu i rikverc ostale moze,motor sam palio radi normalno bez problema ali nisam pokusavao da ubacujem u brzinu znaci upalio sam motor samo da bih provjerio jeli sve uredu sa njim dali moze da upali da nisam mozda sta zeznuo i njega,danas cu pokusat da ubacim u brzinu i pustam kvacilo pa cu ti javiti sta se desilo
 

kreha74

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
7
neznam,a koristim je jer su mi one poslabe provjerit cu veceras kad dodjem kuci sa posla,mozes li mi reci ako to bude u pitanju kako da to rijesim kako je odblokirati sta trebam raditi?
 

kreha74

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
7
i ja sumnjam na to da su te spore brzine u pitanju jer nesto se culo kao lomljenje i traktor je odjednom zakovao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kao prvo ručnu kočnicu NE SMIJEŠ koristiti kao radnu kočnicu , ni slučajno
Za svaki slučaj skini samo onaj deklić gdje stoji kočnica , drže je tri vijka lako se skida pa onda probaj gurati traktor

@nino , ne vjerujem da je reduktor sporih u pitanju , on nebi držao traktor na mjestu ako je mjenjač u leru , njemu nešto drži drugi snop , ili još može biti svašta nešto
Malo me čudi to što neće u 2 i 3 i R
 

kreha74

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
7
dobro pokusat cu to veceras sa rucnom ako nista ne uspijem rijesiti i pronaci u cemu je kvar kontaktirat cu tebe savo pa da mi ti to sve popravis onako majstorski,da ne trazim nikoga a i blizu smo moglo bih se to izvesti ako si ti za,hvala ti na odgovorima i pokusaju da mi pomognes u rijesenju problema
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
To je sve nagađanje kad nije probo pustit kvacilo dok radi i sa nekom brzinom.

To sto nece u 2,3 i rikverc možda što nije zubčanik na mjestu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa to i ja mislim jer ako je drugi snop uhvatila ručna nema pomijeranja ni milimetra
 

kreha74

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
7
Savo bio si upravu tacno je bila rucna zakovala,uradio sam onako kako si mi rekao i sve je sada uredu ubacuje u sve brzine i traktor radi normalno,samo jos da te pitam smijem li je sad vratiti hocel mi ponovo praviti probleme i hvala ti puno.
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Smiješ je vratiti.
Pravit ce ti uvjek probleme kad traktor bude vozio pod ručnom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Haha , opet zaradih pivo i ćevape iznenada :cool2:

Prvo moraš pregledati stanje lamelica pa tek onda da je vratiš , tebi su vjerovatno lamelice ''zavarile'' i čisto sumnjam da su upotrebljive

Znači opet napominjem , ručnu ne smiješ koristiti kao radnu kočnicu jer nije konstruisana da ''sagori'' toliko energije od kočenja u pokretu
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
savo danas je rodjaku na t40 duplaku pao neki stift dole u onaj zubcanik od prve vuce i izbilo je kuciste zubcanik je ostao zdrav
sad nas muci odaklen je taj stift mogao doci sta da razvaljujemo, da vidimo
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
evo ga savo
img20140814125113.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh