• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
10mm precnik 25 duzina
znali iko sta bi moglo biti?
Ja bih rekao prije da je to valjak od lagera nekog kao i kod mene što se dogodilo pa sam rasturio blok getribe i zupčanik rikverca na 52-ci
mislim da je vrijeme za generalni remont mjenjača te si onda siguran.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Evo i mene sada pri katalogu , bio sam na terenu pa na tabletu nemožem da otvorim katalog da ga vidim detaljno

Gledajući u katalog teško mogu da zaključim odakle je taj štift jer u katalogu ne pišu dimenzije
Gledajući tvoje slike nebih rekao da je valjčić iz lagera jer on se nemože tako oštetiti , morao bi biti zdrobljen a ne nagnjiječen


Recimo jedina dva štifta koji mi padaju na pamet su jedan u srcu diferencijala i drugi na poklopcu mjenjača ali nebih mogao objasniti kako bi oni dospjeli na dno mjenjačke kutije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Trebalo bi biti dva (mislim) , ako ti ovaj odgovor šta znači pošto sam bio odsutan na malo duže vrijeme i nisam imao internet
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pozdrav svim forumasima!!!!Ponosan sam vlasnik t40 traktora i sve je O.K nemam nekih vecih problema s njim inace kad sam ga kupio nije imo 4.brzinu to sam promjenio takodjer i sve lezajeve ukljucujuci i ona 3 valjkasta,mjenjac sad radi dobro od 1do4 brzine ali kad ga vozim 5-6 tu je dosta bučan.Zanima me dali je to normalno za takav traktor inace je 75 godiste a ja ga imam 2.godine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Buka dolazi iz mjenjača ili redukotra ?
Negdje nisi ostavio dobre zazore
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Savo mislis na one zazore na konusnim zupcanicima na gornjoj,donjoj i na spojnickoj osovini sto se stela na kucistima lezaja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Na sve zupčanike posle mjenjača računajući i izlaz prema prednjoj vuči
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Prednju vucu nema a sto se tice ostalih zupcanika mislis na diferencijal ibocne reduktore?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Iako nema prednju vuču u mjenjaču imaju izvodi koji vode prema njoj odnosno prema kardanskom vratilu za režim ''preko točkova''
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Moze biti ipak je to stari traktor?Koliko se sjecam 5i6 ima nekakve veze sa onim zupcanikom koji se nalazi u samom cosku sa desne strane na onoj maloj osovinici sve mi se cini da je tu problem ako se nevaram sta mislite?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nema nista dok neskinem poklopac ako i onda budem nesta primjetio jer sam si dao truda i sve moguce lezajeve promjenio te i na 4.gornji i donji zupcanik!Sazno sam ja da je vlasnik prije mene mjenjo zupcanike od 5. Pa jel moguce da su oni lose odnosno neprecizno napraviti pa da se zato cuje zujanje samo u 5i6?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Moguće je ali ja bih prije posumnjao u brzinu okretanja osovina jer u 5 i 6 se sve okreće brzo pa ako neki zazor nije dobar tek tada se znatno osjeti
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zazori se mogu riktat na kosim zupcanicima na kucistima osovina i oni na diferencijalu a za reduktore i zupcanike od brzina neznam dali se da?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Jedino nemožeš štelovati zupčanike od brzina , znači snopove nemožeš primaći-razmaći , svi konusni mogu , računajući i reverzer
Imaš konusni sa zadnjeg snopa koji ide prema prenjoj vuči , na njega ljudi najmanje obraćaju pažnju pri sklapanju
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To mi je jasno,stelovo sam ja te konusne zupcanike to sam uspio iz 3.puta jer sam ih 1.put previse priblizio pa su zujali a zujali su i kad je rucica za napred-nazad bila u medju-polozaju i to je sad o.k a ovo je potpuno drugacij zvuk sve mi se cini da ti zupcanici od 5-6 stvaraju to zujanje!al ipak se valja posavjetovat s nekim ko to zna,kod nas kazu maistori "ma to je rus samo teraj"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ako je tako kao što kažeš mogla bi biti i viljuška kriva , hm , možda
 
Na vrh