• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Sad znam..promjenjeno to sve i funkcionira..sta ce sad sljedece..jos koji kvar na tom traktoru i za cas cu sve naucit na njemu..
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Promjenjena pumpa i sve konacno funkcionira,al zanima me gdje je taj ventil na kojem se stela radni pritisak??

I mene zanima gdje je taj ventil za stelovanje radnog pritiska, uzeo sam novu pumpu prije mjesec dana sve je ok ali za neko vece dizanje treba odvaliti gas. Zna li neko koliki je inače pritisak u njegovoj instalaciji?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
U mnogo slučajeva krivac je radni ventil ili ventil prioriteta , to prvo provjeriti.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Kako to provjeriti, ima li neko podesavanje na njemu ili da ga ukinem?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nema podešavanja , izvadiš ga i provjeriš stanje (radni ventil).
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Otvorio ga danas, ima oprugu i klipic sa malim otvorom, nista posebno, znam da mu je uloga raspodjeljivanje 70:30% razvodnik:volan
Razmisljam o jednoj kompletnoj prepravci, jer nemoguce da njegova onolika pumpa nema dovoljno snage i protoka. Ima li neko kakvog iskustva o tome?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ako ti je pumpa nova ona je dosta jaka za opskrbu svih radnih operacija vezanih za hidrauliku. Imam i imao sam T 40 u dvorištu međutim ovaj koji je sad u dvorištu nije moj a prije je bila pumpa dovoljno jaka da podigne vitlo i na vitlu zakačena jedno osovinka prikolica te na njoj 6 metara drva ali mi je onda strada klip hidrauličnog cilindra jer mi je po cesti odizavalo prednji kraj te ga je djelomično savilo takvog sam ga i prodao sa još malo većim kvarom ne učinjenim mojom greškom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako baš hoćeš da se zezaš onda stavi jednu NŠ10 za volan kao ovaj lik

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jHtd-i6COk4[/YT]

Govorio sam ti o radnom ventilu u razvodniku za hidrauliku koji komanduje polugama (onaj u kabini) , iznad pumpe je prioritetni.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Pozdrav, cackao sam prosli vikend malo ventil prioriteta malo onaj radni na razvodniku, i sad zasad, radi dobro, radio sam utovar stajnjaka bez problema na manjem gasu. Sad imam malo problema sa lamelom, vec odavno je pri kraju. Takav je rus stalno ima nesto novo da se sarafa na njemu :)
 

krckovr

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
12
Pozdrav forumaši. Novi sam ovdje i vlasnik sam traktora T40.
Na traktoru mi se neda volan okrenuti dok stoji u mjestu, a inače radi super. Zanima me u čemu je problem. Pročitao sam čitavu temu ali nisam našao odgovor.
I još jedno pitanje kod skidanje hidraulične pumpe mora li biti uključena ili isključena.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pumpu nemoras iskljucivat kad ju skidas svejedno je dali je ukljucena ili iskljucena,,,
Sto se volana tice moze biti i do pumpe,prioritetnog ventila i do same glave,,
Dali se da okretat na mjestu dok je hladan traktor(ulje)?
 

krckovr

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
12
Treba puno snage da se volan okrene dok stoji u mjestu.
Čitao sam na nekom forumu da se radi o polomljenom prstenu u pumpi. Nije mi jasno kakav prsten jer sam rasklapao pumpu na T25
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Probaj jednom rukom skretat a drugom rukom rucicu od hidraulike dignit u gornji polozaj pa javi dali se volan da okrenuti?
Znaci kad poluge do hidraulike dodju u krajnji gornji polozaj ti rucku od hidr.i dalje drzi ukljucenu a u tom momentu probaj skretat pa javi sta se dogadja,,
 

krckovr

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
12
Evo danas probo. Znači kad podignem poluge hidraulike skroz gore i držim ručicu volan se da okretat u mjestu. Sad se da okretat i kada su poluge spustite ali ne skroz pun okret.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To upucuje na to da ti ventil na pumpi ne djeli dobro ulje na volan i hidrauliku to je cesta pojava kod njega!!
Taj ventil ti kosta negdje oko 300kn.
Bilo bi dobro prepakovat i gumice u glavi volana to sigurno dugo nije otvarano?
De mi jos samo kazi kad je traktor zagrijan a isto tako i ulje u njemu kad dignes hidrauliku dali se rucica sama iskljucuje ili ne i koliko gasa trebas dat da se sama iskljuci?
Koliko opcenito ima snage hidraulika kad se ulje zagrije?
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Znaci da je pumpa u dobrom stanju,,,,
Zamjeni prioritetni ventil na pumpi sve upucuje na njegovu neispravnost!
 

krckovr

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
12
Hvala na odgovoru kupit cu ventil i prepakovat volan.svjedno mi curi ulje na onom djelu gdje šipka volana ulazi u glavu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja nebih odma prioritetni kupovao , ako hoćeš da provjeriš stanje kućišta volana to je drugi sistem.
 
Na vrh