• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
A sta misliš samo sa jedne strane fiksator pošto sa druge smeta produžetak kardana?
ovako
ee2bbc6d4dc483bdcca883ae810ba439.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Možeš tako ukrutit,tako ima moj jedan kolega nekoliko godina i nema problema!
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Ovo Savino rešenje je prostije za napraviti a ako je vukao 5 kubika tucanika to mi je i više nego dovoljno.
Jel ti popusta hidraulika u toku tog većeg tereta?
Kako bi bilo na hidraulici napraviti ventil tj na crevu takozvani blok ventil?
Sad sam već preterao sa pitanjima.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja kad sam svoju pravio nisam htjeo na hidrauliku zato što se nemože mehanički blokirat kao na MTZ nego bi teret skroz opterečivo hidrauliku a to mi se nije svidilo mada su na njima tvornički takve poteznice!!
Ja sam svoju napravio da se može zakretat mada to još nisam koristio,ali kad sam več pravio onda sam htjeo da to na nešto liči(nevolim fušeraj i šlamperaj)!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
BiZeleni pogledaj na strani 62 kako sam preuredio uključivanje blokade,moj traktlr kao i tvoj nema prednji pogon a ovaj način uključivanja mi je do sad puno puta koristio,i puno,puno je jednostavnije i efikasnije!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Popusti pomalo ali ništa pretjerano , ventil bi svakako pomogao.
Imam ventil na vlatimircu i dosta znači.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Odlična stvar.Imam slike toga u telefonu.Razmisljao sam da napravim tako nešto.Mada video si zemlju kakva je.Retko baš treba blokada.
Jel imaš još kakvih rešenja da ti ukradem nešto :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Za sad još ništa,al imam turbinu od omege 2.3TD pa sam razmišljo da ju ugradim al još se dvoumim??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ovdje se bolje vidi!
 

Prilozi

  • 20151018_111615.jpg
    20151018_111615.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 265
  • 20151018_111604.jpg
    20151018_111604.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 221

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
pozdrav
nemam nikakvog iskustva u oranju ali mi je rečeno da blokada radi dok je pedala stisnuta, ali ova poruka me buni

Speru ukljucim prije nego pustim kvacilo i kad krenem mogu maknit ruku i ona ostaje ukljucena sve dok se nerastereti i onda se sama iskljuci.
!!!

jel to znači da netrebam cijelo vrijeme držati stisnutu pedalu a da je blokada uključena dok se ne "rastereti" i kako se to rastereti jel stiskanjem kvačila il oduzimanjem gasa.
možel pojašnjenje ko ima iskustva sa tim blokadama.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Upravo tako rastereti se kad stisneš kvačilo a i u radu se samo rastereti kad je dovoljna vučna sila jednog točka,
Nemoraš cjelo vrjeme držat stisnito,samo kad se rastereti i isključi onda opet moraš stisnit,zato sam ja sebi prepravio na ručno uključivanje blokade!
 

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
ok hvala na odgovoru
pretpostavljam da radi i naprijed i rikverc da nisu rusi i tu šta izmišljali po svome
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa ja se nebih složio sa time , ako su točkovi ''nategnuti'' međusobno pritiskanje kvačila siguno neće vratiti blokadu u isključen položaj.

Nožna (fabrička) blokada je da se stalno drži i tako mora da bude inače će brzo da se zubi ''nakrive'' i kasnije je nećeš moći ni nogom držati pri većim razlikama opterećenja između točkova. Ovo je čest slučaj kvara kod T40.

A druga stvar je što si ti napravio ručnu blokadu koja zadovoljava tvoje potrebe. Ona pretpostavljam ima klackalicu koja ne dozvoljava samoisključenje?
 

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
i zadnje za večeras
traktor pali na guranje ja sam prethodni dan uparkirao sa uključenim reverzerom i zaboravio ga spustiti, dva puta sam u 6. pokušao upaliti na nizbrdici na guranje naravno traktor se samo ukopavao dok konačno nisam skontao da je poluga u gornjem položaju (uporan dečko) kad sam je spustio upalio je na 5 metara ali izbacioo crn dim ko nikad do sada, radio transport 3-4 sata bez problema. e sad znači nije bilo posledica ali da li sam stvorio uslove da nešto zariba ili da nešto na vrijeme prekontrolišem dok nije došlo do havarije
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neče ga odvojit kvačilo nego kad kvačilo odvoji transmisiju od agregata onda seisključi blokada zato ima onaj feder,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Mato drug nisi u pravu , iako je traktor zaustavljen pritiskanjem kvačila ili čak izbacivanjem iz brzine , to nema skoro nikakve veze sa nategnutosti između točkova , ako je u momentu zaustavljanja ta sila dovoljno velika blokada se neće vratiti.
Ne kažem da je to uvijek tako nego da ima i ta opcija da kvačilo odnosno isključivanje vučne sile nije uslov isključenja.

@LTZ , nisi ništa mogao zeznuti , to je samo nabacao dima u usisnu granu pa kada je okrenuo u pravom smijeru dok je to sve se upalilo bile je previše goriva , ništa strašno , čak ni vrijedno pomena.
Samo ti njega ''deri''.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
Nožna (fabrička) blokada je da se stalno drži i tako mora da bude inače će brzo da se zubi ''nakrive'' i kasnije je nećeš moći ni nogom držati pri većim razlikama opterećenja između točkova. Ovo je čest slučaj kvara kod T40.

otkad? meni dok je sve bilo ispravno na T40 zapadnem, stisnem jednom, on uglavi i blokada radi dok ne stanem.. znači stisak kvačila i ona se isključila, prednja se opet sama pali ali zadnji samo jedan vrti..
kasnije je to ošlo u k. i onda mi je bacala nogu gore, kasnije sam se moro skoro ustat i stisnit ju..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sin93 takva iskustva imam i ja!!!
Al očito da su neki svakom loncu pokopac!!??
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh