• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja kazem da se nemože nista dogodit ko ni kod tebe ta osovina koja ulazi u diferencijal miruje kad nema osovine koja ju spaja sa pogonom kod mjenjačke kutije!
Tu osovinu sto ide u dif drže samo dvije gumice da neispane van.
Vjerujem da je sve u prednjoj osovini ispravno kod tebe!
Prije se dogodi da vuča ostane uključena i da se neda isključit ili da jedna strana ostane uključena pa zahebava!
 
Posljednje uređivanje:

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
wvo2yw.jpg
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
x5qusx.jpg
oriđiđi sam ubacio satove za temperaturu i pritisak ulja. jedino me zeza 3 zonska klima :(rofl):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To je moj

x5qusx.jpg
oriđiđi sam ubacio satove za temperaturu i pritisak ulja. jedino me zeza 3 zonska klima :(rofl):

Jel ti to imaš 15.5 zadnje gume?
 

Prilozi

  • 20150816_191759.jpg
    20150816_191759.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 56
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
nns9l1.jpg


a kad se sjetim kako je bio raskopan:cool2:

da 15.5 ali prvom prilikom idu 13.6
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Osovinu koja ulazi u prednji diferencijal NE drže gumice da ne ispadne nego kardan, gumice samo dihtuju.

15,5 je krupan zalogaj za njega.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ta osovina bez gumica ide posve lagano unutra gotovo bez ikakog otpora te bi ispala od samog drndanja van,dok ju gumice drze dosta cvrsto da se to ne dogodi!
Naravno to nije njihova svrha ali eto!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Pozdrav svim članovima foruma...zovem se Milan,a kao i mnogi od vas ovdje i ja imam rusa kod kuće...u pitanju je t-40 sa prednjom vučom...radijem se suradnji sa svima vama a ujedno se i nadam da ću uz vaše pomoći i savjete uspeti otkloniti neke od problema koje imam sa traktorom...
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Prvi i najveći problem mi je volan,tj. u voznji mi šamaraju točkovi,znači u 6-toj skoro pa da i nema vožnje,a pogotovo kad sam na asfaltu!Da malo pojasnim,kugle(krajnice su nove)kao i prednje gume 11.2-20,ali imam dosta lufta u čizmama(rukavcima)al me buni to što sam već negdje pročitao gde je g.Savo napisao da to i nije najveći problem(luft u rukavcima)...?kad sam u pokretu napred-nazad volan se lako mota,ali kad se uključi vuča malo nstaju problemi,pogotovo kad idem u rikverc,npr. guram prikolicu!!!!hvala svima unapred na pomoći i savjetima
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Provjeri jos dali ima lufta u glavi volana gdje se uzubljuje okomita osovina i klip?
Skines onaj okrugli poklopac sa 8 sarafa (kljuc 12),ti zubi se potrose i raskuju paosovina propadne do kraja dole i luft se samo povecava pa tockovi mogu setat bez obzira na sve drugo!
Za prvu ruku probaj izmjerit zatur na točkovima,prednji kraj mora biti širi od zadnjeg,ja ga rasirim za 2 cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Točkovi moraju biti paralelni , ni slučajno ih ne raširuj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Tvornički su rašireni i tako mora bit zbog njihove konstrukcije volana i glave volana!
Sve ostalo je neispravno!
Na njima točkovi imaju dosta velik nagib bas radi toga sto moraju bit rasireni jer u suprotnom bi jeo nutarnju stranu guma!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
O kakvom nagibu pričaš , misliš na zatur točka?

Ako je tako kao što pričaš onda bi u slučaju paralelnih točkova jeo vanjsku stranu gume.

Točkovi MORAJU biti paralelni , kraj.
Osim ako nekome želiš zlo pa da mu zbrusiš gume za pola sezone.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Da,doljnja strana točkova je uža a gornja šira,sto se i golim okom vidi!
To je tako zbog razloga koje sam prije naveo!


Neču se ja tu natezat i pravdat s tobom oko svakog detalja za koji ti mislis da netko drugi nije u pravu,,,
Očito je u cjeloj temi da jako dobro poznaš ruske traktore u što nitko ne sumnja,ali daj shvati da i drugi ljudi znaju nesto i da nisi svaki put u pravu !!!
Ovako ostavljas dojam narcisoidne osobe kojoj vlastiti ego ne dozvoljava da je neko drugi u pravu!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dal sam ja narcis ili ne to je neka druga priča , ja sam primjedbovao dijelu posta koji se odnosi na paralelnost točkova , sa ostatkom tvog posta se slažem.
I drago mi je da nisam jedini što poznaje ove ruske strojke , čak i pokušavam da pustim druge da odgovore na neka pitanja iako sam prije vidio pitanje i mogao odgovoriti. Čisto da ne ispadnem dosadan , a uvijek pišem i pisat ču ako neko odgovori pogrešno.

Koilko znam ( a nisam siguran) da se i u rakovice u koje točkovi stoje ekstremno nageto oni postavljaju u paralelu. Znači po tvojoj nekoj logici oni bi možda trebali biti rašireno i više od 2cm u prednjem kraju.

Da se vratimo na t40 , kod njega točkovi stoje prilično ravno , nije im veliki ugao (zatur) ali i to je po meni manje bitno , oni jednsotavno moraju biti paralelni (naravno gledajući na istoj visini prednje i zadnje strane) , možda ali samo možda mlogu u prednjoj strani da se otvore za par milimetara ali i to je mislim suvišno.

Kad pričaš o konstrukciji prednjeg mosta i stuba , on je konstruisan tako da pri motanju točkova skraćuje sponu (ako je gledamo kao cjelinu) i samim time unutrašnji točak pri motanju pravi veći ugao nego vanjski i oba točka idu svaki po svome krugu , ovaj efekat jako pospješuje menevar traktora i nije potrebna ''dodatna pomoć'' u vidu otvaranja točkova.

Glava volana nije nikakva specijalna stvar osim što je idiotski konstruisana i sklona čestim kvarovima i luftovima.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ta glava volana nema lufta samo onda kada je u radnji prilikom skretanja,a u srednjem položaju recimo kad idemo ravno ona ima nazovimo to tako "lufta" prostor izmedju dvije radnje(između ljevo i desno).
To sve ne predstavlja neki problem ali upravo radi toga točkovi moraju biti rašireni jer na taj način se nedozvoljava da točkovi guraju jedan drugog a pošto je glava takva kakva sam naveo dolazi do "lamantanja"točkova.
E u tom slučaju glava iznimno brzo stradava,osobito krune i ventil te se kako kažes cesto kvare!
2 cm možda je puno(1cm ljevu a 1cm desnu stranu od osi) ali ja to tako podešavam iz razloga što su ti traktori večinom poprilično rasklimani krenuvši od cahura na rukavcima pa do okomite osovine i same glave.
E sad nisam posve siguran ali mislim da su tvornički rašireni od 8-10 mm.

Rakovica ima posve drugačije konstruiran upravljački mehanizam i spone,to za nju i druge traktore ne vrijedi!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Hvala vam obojici na pomoći...malo sam na brzinu podesio paralelu točkova pošto sam morao ići orati i dotegao spone i puno je bolje,tj. mogu voziti i pun gas u 6-toj mada to izbjegavam pošto onda imam malo nekakvog zujanja u mjenjaču,neznam šta bi to moglo biti,dali je vrisnuo neki ležaj ili nešto drugo?Što se tiče samog zatura točkova ja mislim da bi morali biti potpuno ravni kod duplaka,možda kod običnog može biti malo nagnuti kao kod ursusa ili zetora...
 

Najnoviji postovi

Na vrh