• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prvo i osnovno nosač druk-ležaja nebi smio biti raskliman(zna biti raskliman oko ležaja).
Neki majstori ga štelaju na mjerne listiće,ali ja ne,ja ga nariktam na način da kad prvu pracnu podesim na visinu na koju želim da odvaja,zakrenem korpu do druge pracne,zatim lagano pritisnem kvačilo samo toliko da druk-ležaj dođe do pracne koju sam naštelo,onda štelam drugu,pa tako i treču,sve prekontroliram još jednom,zatim nakon sat-dva rada traktora opet kontrola.
Visinu pedale ritam da je što niža pri odvajanju,tako da pracne što manje natežu ona tri šarafa što povlače potisni ploču(ti šarafi znaju puknit)
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Kvaćilo uz puno puno muke i puno prepravaka novih djelova uspješno smontirano i funkcionira,e sad idemo dalje,zamjena karika i štelanje ventila..koliki zazor mora biti i na kolko ih moram štelati??
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Cucnula mom ruji ovakva poteznica ipak.Ujutru slike.
Inace i onu sa kupio sto sam pre neki dan okacio sliku.Ako nekom treba nek donese istih tih 50e i nek nosi.
1e6b1314603c37d5cdc504ecc9d2a7f3.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ja bi kupio onu njegovu originalnu...dali imas mozda i onaj deo gdje se kaci,sto stoji izmedju nosaca spanera?I dali ima ko za prodati produzetak kardana?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam ovu sam napravio!
Ja ventile štelam usisne na 0,20 a ispušne na 0,25,neka mi najbolje radi kad je tako,
Provjeri jesu li klackalice zajedene,osobito onaj dio koji je iznad ventila,ako je onda češ teže ih naštelat,možda se neće svi složit samom oko ovoga ali kad su klackalice zajedene ja ih poravnam(obrusim)!
 

Prilozi

  • 20151018_111624.jpg
    20151018_111624.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 129
  • 20151018_111456.jpg
    20151018_111456.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 77
Posljednje uređivanje:

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Dobro odradjeno...dali ima ko za prodat taj produzetak kardana?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Ja bi kupio onu njegovu originalnu...dali imas mozda i onaj deo gdje se kaci,sto stoji izmedju nosaca spanera?I dali ima ko za prodati produzetak kardana?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Nemam ali ti mogu nabaviti.Kod nas je 1000din (8-9e) Mogu poruciti da stigne kod mene,pa da ti i to dam.Jedino koras doci po nju.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Milan ako misli na onaj produžetak koji je dugačak pola metra i cjela truba kroz koju ide kardan,8-9eura je presmješna cijena!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ne Mato,ne misli na to...misli na onaj dio na koji se kopca kuka!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Dobro odradjeno...dali ima ko za prodat taj produzetak kardana?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Ako imaš stari puknuti bolje ti je da ga prepraviš onako kako sam ja uradio , onaj originalni je obično govance koje pukne pri prvom iznenađenju koje kad-tad mora da se desi.

Ventili ako se dobrio sjećam da idu na 0,25 ali nije to toliko ni bitan parametar za ove motore, oni rade i na 0,5 skoro bez razlike.
Ja ih lično stavljam na 0,20 , bolje se odražava efekat dekompresora na manjem zazoru.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ako imaš stari puknuti bolje ti je da ga prepraviš onako kako sam ja uradio , onaj originalni je obično govance koje pukne pri prvom iznenađenju koje kad-tad mora da se desi.

Ventili ako se dobrio sjećam da idu na 0,25 ali nije to toliko ni bitan parametar za ove motore, oni rade i na 0,5 skoro bez razlike.
Ja ih lično stavljam na 0,20 , bolje se odražava efekat dekompresora na manjem zazoru.
Savo nemam ja nikakav,kad sam kupovao traktor nije ni imao na sebi taj nastavak...nisam video,sta si ti odradijo,imas li kakvu fotku?Neznam dali bi se naslo u Rumi,ti si cesce od mene tamo!?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Ja mislim da su meni ventili cak na 0,30 usisni,izduvni 0,35,tako ih majstor nastelao

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nađe se toga u Rumi , cijena je 50-100e.

Ali to kućište je dugo i gusano , te ako ga nezgodno udariš kukom recimo odozdo onda lako pukne jer je oslonjeno samo na dupe diferencijala , isto tako prekratak kardan ga lako slomije.

Ja sam napravio jednu ploču koju sam podbacio pod onaj dio gdje se kača toplink i spustio je dole , na nju stavio jedan ležaj gdje sam probacio produžetak (samo osovine).
I to rabota fantastično , bar za mene.

Slike sad nemam , ako se sjetim slikat ću.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Majstori,trebam dalje pomoć...nakon odrađenog kvačila,kad smo ga konaćno upalili da probamo,unutra negdje kolio ćujem kod zamajca od prilike nešta uzasno lupa,tuce..a tak je i lupalo prije nego mi je potrgo pracne i nosaće pracni..sta bi to moglo biti..a na kvaćilu kad ga pritisnem,trese ko lud..
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Najverovatnije su ti dalu duze serafe sto spajaju korpu(ona tri dugacka) pa ti zapinju u zvono,to ti se desava samo kada stisnes kvacilo ili?Jer taj sam problem isto i ja imao,kad sam kupovao dijelove nisam imao kod sebe serafe kao uzorak,pa sam dobijo te duze,mislim da je razlika nekih dva centimetra....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Najverovatnije su ti dalu duze serafe sto spajaju korpu(ona tri dugacka) pa ti zapinju u zvono,to ti se desava samo kada stisnes kvacilo ili?Jer taj sam problem isto i ja imao,kad sam kupovao dijelove nisam imao kod sebe serafe kao uzorak,pa sam dobijo te duze,mislim da je razlika nekih dva centimetra....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Bili duzi šarafi ali taj problem je rjesen..kad stisnem kvacilo jako trese a isto se je događalo kad je podrobio pracne ali i kad radi u leru jako lupa,tupi zvuk ko da če se svaki tren razletit sve..,sumnjam na klipnjaću,al nisam siguran i neznam odkud da krenem...
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ja sam razumeo da ti imas problem oko menjaca i korpe...ja sam imao problem sa sarafima...kod tebe je ocigledno nesto drugo u pitanju...a zasto sumnjas na klipnjacu,jel ti drobi motor ili mijenjac?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Mislim da je najbolje da sacekas da ti se jave Mato ili Savo,oni ti puno vise znaju....mislim da je Savo jos najveci maher za ove ruse...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kažeš da ti igra papuča ? Stalno ili samo dok pritiščeš ili držiš pritisnuto kvačilo ?

Jesi li probao okretati ručno i tražiti zapinjanje ? povuci dekompresor i ručno okreći radilicu tražeći kakvu prepreku koja otežava okretanje.
Pa probaj i po mraku kada skineš gornji poklopac gdje se podešava korpa da pritišćeš kvačilo , morao bi unutra da varniči ako kažeš da je lupanje ogromno.

Simptomi puknute klipnjače su drugačiji , rad bi bio toliko nestabilan da to jednostavno mora i laik ocijeniti.

Jeli ti zategnut zamajac za radilicu dovoljno? I jesi li siguran da ti nije radilica pukla?
I kako si riješio problem dugih vijaka?
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Okreto sam ručno i nista i zadnji kotaci u zraku traktor u brzini vrtim kotač i nista,ali cim se upali lupanje u mašini do bola..tupo lupanje..i too negdje u djelu zamajca odprilike kolko cujem..strah me je uopće paliti ga vise..a kvacilo trese samo kad ga pritisnem..duge vijke kak sam rucno okreto i kak je koji zapinjo brusili smo..a ako je otisla radilica,šta u tom slučaju??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Po tome kako si opisao,najizglednije je da je radilica pukla te zbog toga zamašnjak i cjelo kvačilo felša što ti se odrazilo prilikom stiskanja kvačila.
Ako je pukla,skidaj motor i rastavljaj,ako češ mijenjati samo radilicu onda bi po pravilima struke blok motora morao iči na trnovanje,
 

Najnoviji postovi

Na vrh