• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Opet kažem nemoguće , tako kako ti kažeš nema teoretske šanse da se srce povuče dovoljno po lijevoj poluosovini da bi ga izvadio.
Na te pokušaje sam izgubio pola dana i opet sam morao sve rasturiti , i ne samo ja nego svako sa kim sam pričao.


Bdw , saznao sam da postoje i dvije brzine kardana na T40 , sa redukcijom 1:3,3333 što je fabričk 540 , a postoji i 1:3 što je 600.
Eto , možda nekoga zanima taj podatak ako mu treba brži kardan. Potrebno je zamijeniti onu cjevastu osovinu koja ide sa korpe kvačila i zupčanik ispod kojeg ona goni i to je sve.

I još nešto , jeli samo meni AUTOSOFT nedostupan ili je i vama???
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Misli ti šta hoćeš,ali ja ti kažem da se traktor Nemora poloviti i da je dovoljno skinut samo desni reduktor,
Meni je žao ljudi koji si bespotrebno daju posla poloveči traktor i skidaju oba reduktora,kad za taj posao nije potrebna niti dizalica.
To je ogroman posao s obzirom da zbog neznanja pojedinci rade na teži način.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
e hvala vam, bom poizkusil, ako se može bez polovnjena traktora. danas sam čuo, ako radi u leru, isto nekaj malo tolče noter.... moram, da razstavim drugi tjedan... malo se bojim, da uniči vse skupaj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Može bez polovljenja,nemaš se šta bojati,nije to ništa komplicirano da nebi mogao uz našu pomoć to popraviti!
Vidjet ćeš kad skineš poklopac,ako je na donjoj osovini sve ispravno,onda je to "mačij kašalj" za popraviti!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Eto čekam nekoga koga ćeš da nasavjetuješ i da potvrdi da je izvadio i vratio donji snop samo sa skidanjem desnog reduktora i od mene ćeš da dobiješ pismeno izvinjenje uz uvažavanje do kraja života kao vrsnog (odnosno najvrsnijeg) poznavaoca ovog traktora. :icon_rofl:
Samo ću ostaviti kao rezervu da nisam siguran u kardansku osovinu ali oba reduktora moraju dole da bi srce išlo napolje.


A do tada ja ću raditi kao neznalica na teži način :cool2:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Opet moram ponavljati,uvjerio bi me u suprotno da nisam radio mjenjač na svom traktoru,ali jesam,mjenjao sam gornji i donji zupčanik od 4-te brzine.
Odgovorno tvrdim,traktor se nemora poloviti i dovoljno je skinut desni reduktor,kad se skine dekli sa semerinzima ,kroz tu rupu se skine dio diferencijala na kojem se nalazi ležaj,tada se diferencijal može dovoljno gurnuti na desnu stranu da izađe iz lijeve poluosovine,kardansko vratilo nesmeta ničemu!
Netreba meni nikakva isprika niti bilo što slično od tebe,jer sad več nisi u pravu,nedozvoljavaš da je netko drugi u pravu,nekažem da nepoznaš ruske traktore jer poznaš što se vidi u cijeloj temi,ali znaju i drugi i ja sam na svome stekao svoja iskustva koja mogu prenijet drugim ljudima i stojim iza toga što tvrdim!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pa i postoje,ima razlike u zupčanicima.
Nedavno sam radio nešto na Ltz-60 AB,na izgled sve isto kao i na t-40,a kad sam ušo u kabinu onda sam vidio na shemi da ima drugačij raspored brzina od t-40!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Možda postoji ali sam upravo pričao sa tri mehaničara koji se poznaju bolje taj traktor od mene i kažu isto onako kako sam i ja radio , kada sam ih pitao dali je moguće ovo što Mato kaže nijedan nije ostavio nikakve šanse za to.

Postoji više vrsta mjenjača ali koliko ja znam razlika je samo u zupčanicima , modul zuba i broj. Pričamo o T40 , 55 i 60 nebih komentarisao jer ih ne poznam iznutra.


A ovo što ti kažeš , nemoguće je pomjeriti u desno srce jer ti upravo smeta donji snop , pogledaj na 2:05
[YT]www.youtube.com/watch?v=imghHZc-qi0?t=129[/YT]
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ima dovoljno mjesta kad se izvadi kućište s ležajem,te kad se osovina makne sa unutarnjim(valjkastim)ležajem,zato se mora rastavit onaj dio difa o kojem govorim,tu se dobije dovoljno prostora da se osovina i dif pomaknu desno,kad osovina "padne" sa kućišta do konusnog zupčanika pola posla je gotovo,onda dif može van!
Savo,daj shvati,nisam ja to izmislio,ja sam to tako radio,meni je kad sam prvi put radio taj mjenjač pomogao Mirko iz Otoka,on mi je prodo djelove itd.
Kontaktirali smo putem mobitela i on mi je pomogo Di je zapelo!
Ako hoćeš dam ti njegov broj pa se uvjeri dali treba poloviti traktor ili ne,dali treba skida obe strane ili ne,ja i dalje tvrdim da netreba i stojim iza toga!

Vidiš da spojnička niti neprolazi tim djelom mjenjačke kutije ona nesmeta ničemu!
Ima na donjoj osovini seger koji se treba skinut da bi se zupčanik mogao pomicati!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
A gdje na hrvastkem je moguče, da se dobnije dobri djelovi za ove traktore? bio sam jedan put u letenju, ma so djelovi ponaredek, jer serviser mi je dobavil jedan put slabe djelove za kuplungo ( crknil potisni lager)?

menim, da LTZ 55 i T40 ne može biti velika razlika u menjaču. moj nema piramide unutra za spore brzine, tako zvani američki menjač. ima još 1 sporu ( 3am).
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Nazalost nigdje kvalitetni,to ti je manje vise svuda isto,samo zavisi ko je veci lopov...u Madjarskoj,Hrvatskoj,Srbiji...samo sto u Srbiji imas najvise izbora,tj. imas na desetke trgovina...ima jedan u Novom Sadu u Srbiji ima jedan dio original dijeliva ali su i pre skupi...imam ti ja vise njihovih brojeva pa ako mogu kako pomoci na raspolaganju sam....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam uzimao djelove kod Mirka u Otoku,jesu skuplji,on tvrdi da su original,a i na nekim dijelovima sam našao da piše CCCP,tako da vjerujem da su kvalitetni!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Neznam Mato,niko ne hva li toga Mirka,ja ne mogu nista reci jer nisam trgovao sa njim,ali ja san kupijo radilicu na kojoj pise CCCP mada smi dosli do zakljucka da je kineska,pa ti sad ajde budi siguran u dijelove...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nehvalim ga niti ja,samo kažem da dosad nisam imao problema s dijelovima koje sam kupio kod njega!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Da,razumijem...moj jedan prijatelj je nedavno nesta kupovao od Mirka,a isto to sam ja kupovao u Novom Sadu po tri puta manjoj cijeni....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znam da su oni najjeftiniji,jeftinij od Mađarske skoro u pola,
Dvojica u mom kraju su kupili nove korpe kvačila u novom sadu,obojica su imali problema s tim korpama(pucali štel-šarafi),
Zvali su mene da vidim u čemu je problem,kad sam pregledao korpu ustanovio sam da su rupe u pracnama kroz koje ide šaraf pretjesne,rupe smo razbušili i od onda sve radi dobro i bez kvara tog tipa.
Toliko o dijelovima iz novog sada.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
CCCP odavno ne postoji , tako da svaki dio sa ovom oznakom nemože biti original , osim starih zaliha koje bi do sada morale biti potrošene.
Pošto i sam prodajem dijelove po malo dostupna mi je većina dobavljača i sve one meni dostupne sam kontaktirao i samo mogu kratko reći da nema više originala , samo loše i malo bolje kopije.
Otkivke i odljevke da ne pominjem , kalupa koliko želiš.

Mato , taj seger mi je zadavao tolike muke da ne želim ni da ga pominjem .
Ali i dalje stojim da se mora skinuti i lijevi reduktor , za kardansku osovinu rekoh nisam siguran.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prvi put kad budeš rastavljao mjenjač na t-40,sam češ se uvjerit da netreba,kod nas to nitko tako neradi,niti polovi traktor,
Ili ako ja budem to radio,stavit ču slike!
 

Najnoviji postovi

Na vrh