• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
trebam savjet oko štelanja kočnica, kad ih razdvojim lijeva mi više propada do tvrdog a desna ne. obruči su podjednako našpanani tak da ne znam gdje je problem. jel ona dva šarafa što dođu ispod obruča na trubama isto služe za neko štelanje?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Štelaj ih na polugama dok ti nebudu na istoj visini hvatale,ako misliš na ona dva šarafa skroz ispod (M 8 ili 10,nisam siguran)nesluže za štelanje,
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
nešt sam uspio ali nisam zadovoljan, desni blokira kad zakočim a lijevi ne i dalje. koči on al ne blokiraju zajedno. meni uglavnom treba za cestu i transport tak da bi volio da to bude kak spada
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
ma bilo je al sam to uspio nekak odmastit jer nije kočio nikak, poletio mi je pa sam skoro u grabi završio. sad bar blokiraju obadva kotača al nejednako.
nije mi jasna ta lijeva strana, našpanam oblogu kolko ide a papučica propadne do iste točke kao i kad je našpanana. jedino što mi pada na pamet je to da desna strana odnosno papučica ide direkt na oblogu a lijeva ima cijelu ososvinu i još na drugoj strani neke prelaze pa mi se čini kao da je to poderano i zato nemogu to dovest u red. al kažem kak je bilo na početku ovo je sad super.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Potrebujem savjet, kako se popravi:

olje mi curi iz ovih gumic ( na slici označeno sa crveno boju):



Za menjati ove gumice je moguče bez da stavim glave motora dol?

i olje mi curi ( polako) na oddušniku motora ( označeno sa crvenu boju na slici):



tu na oddušniku mi ulje curi kake pola godine. mislim, da sad znam, zašto je traktor potrošil 5 litara ulja na 140 radnih sata ( 300 ur prije ni potrošil niti litar na 140 radnih sata). zna kdo, zašto bi ovo curilo? motor radi, pali i pelje bez problema.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Za gumice na prvoj slici Nemoraš skida glavu ,samo klackalice,cjevi izvučeš prema gore,staviš nove gumice,cjevi je zarobljena na jednoj strani,tu stranu cjevi guraš kroz gumice,znači,cjevi ide kroz gumicu u glavi pa do bloka,samo ju gurneš kroz rupe u gumicama,
A na cjevi na drugoj slici ti teta ulje jer je vjerovatno motor lošij,
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nebi bilo loše ga osvježit,ako su cilindri dobri možeš mjenjat karike,uredit ventile,leteće ležajeve i tak to.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ma bilo je al sam to uspio nekak odmastit jer nije kočio nikak, poletio mi je pa sam skoro u grabi završio. sad bar blokiraju obadva kotača al nejednako.
nije mi jasna ta lijeva strana, našpanam oblogu kolko ide a papučica propadne do iste točke kao i kad je našpanana. jedino što mi pada na pamet je to da desna strana odnosno papučica ide direkt na oblogu a lijeva ima cijelu ososvinu i još na drugoj strani neke prelaze pa mi se čini kao da je to poderano i zato nemogu to dovest u red. al kažem kak je bilo na početku ovo je sad super.

nećeš to nikad više odmastit,ali može još poslužit.mada nije niti skupa nova obloga.provjeri si ona dva vijka što prolaze kroz one debele podloške na osovini od obloge.tak je i meni bilo.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
ma nije toliko stvar u novcima nego u šarafanju, iskreno dost mi je više. to će doć na red kad se drva izvezu. u subotu smo komplet instalaciju napravili danas nove prednje gume i sutra valjda na tehnički. felge nisam mogao odvojit od glavčine pa sam na kraju skidao komplet dolje. bar sam vidio kak ležajevi izgledaju. moram ga uslikat pa ću stavit sliku
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
imam problem sa kuplungo:

Kako se to poštela da radi OK? Iz brzine 3 AM ( ovo je najsporejša brzina pri menjaču sa 8 brzinama) mi težko baci ven, moram, da traktor ide malo naprej. korpa, druk ležaj, vse zgleda ok. Znam, da je na desni strani poluga, koja je za regulirati hitrost izmetovanja iz brzine ( sam prebral na na temi LTZ 55). Ako je premalo, lamela drsi i meče ven iz brzine ( to mi je delalo na LTZ-ju, koji ima prednji utovarovač, pa sem to malo oštelal i sad radi).

sad me zanima koliko je razdalja me druk ležajem i čapicami, koliko mora biti poštelana ta opruga za hitrost izmetovanja brzine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako se dobro razumijemo,tebe zanima kako naštelati polugu koja ide na osovinu koja zaključavanje brzine(s desne strane,u samom kutu do mjenjačke kutije)
Nariktaj ju tako da ti što niže otključava,a da ti se papučica kuplunga može vratiti u krajnji gornji položaj.
Time češ dobiti maksimalno uzubljenje ključa i osovina od viljuški.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
A izbacuje li normalno iz te 3AM brzine dok je traktor ugašen?
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Pozdrav majstori forumasi..dal netko zna ili ima radilicu za t40 moj..Mato zna o cemu se radi..nova je preskupa pa mozda neko ima neku polovnu..
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Ako se dobro razumijemo,tebe zanima kako naštelati polugu koja ide na osovinu koja zaključavanje brzine(s desne strane,u samom kutu do mjenjačke kutije)
Nariktaj ju tako da ti što niže otključava,a da ti se papučica kuplunga može vratiti u krajnji gornji položaj.
Time češ dobiti maksimalno uzubljenje ključa i osovina od viljuški.

hvala matozdenci, bom probal tako poštelati.
Savoris, dok je traktor ugašan, menjač normalno izbacuje ven u vseh brzinah enako.

Imam pa problem še vedno sa pumpo visokog pritiska, evo dobio sam youtube posnetek, kako radi na vladimircu, ali meni podobno luduje. jer je bolje kupiti novo pumpo ili se da ovo popraviti?

https://www.youtube.com/watch?v=9797UylPg1s
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Lamela ti ne odvaja dobro ili je kriva , ili ima neko strano tijelu unutar korpe tipa prašine ili otpadaka lamele.
 
Na vrh