• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pa bas i nije zasluzijo da mu se oprosti,jer taj cilindar ima oko 1000h,jer sam ja radijo kompletan motor i sve stavijo novo...traktor nikad nije pregrijavan,znao sam po cijeli dan malcirati temp. jedva da mu je dolazila do 80 u teskim uvjetima rada,cilindri uvijek cisti,turbina puše ko luda...a najbolje od svega je to da zadnje kad sam traktor ugasijo je bilo sve ok,i nakon nekih 10-tak dana idem ga upaliti kad gle čuda,fućka,baca kompresiju [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
O tim novim djelovima nebih previše govorio,ti djelovi što se danas proizvode u kini,indij u šupi ili nekom štaglju nisu niti 30% kvalitetni kao oni stari iz SSSR-a.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Valjda mu nisi ispustil vodu, pa je pukel ... :icon_lol:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj ima t40 već skoro 20g i osim što je malo nezgrapan, odrađuje svoj posao. Nedavno se počeo javljati jedan ne baš lijepi zvuk sa stražnje strane, nešto kao tok-tok svakih nekoliko metara. Zvuk nije visoke frekvencije pa vjerujemo da nije mjenjač, možda bi netko mogao dati koji mig gdje da startamo s popravkom?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Da,može biti i felga,a ako se to lupanje pojavljuje u istim vremenskim razmacima pri istoj brzini,vjerujem da bi mogao u pitanju biti i bočni reduktor,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
e to je sad ozbiljna mašina,sad možeš i ti u blato do jaja.hehehe
Da,neusporediva je razlika u snazi,proklizavanja gotovo da niti nema,najviše do izražaja dolazi u oranju.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Sve komplet 4000 kn+60€ zupčanik u kučištu što se spaja na mjenjač.
Zupčanici nisu isti na traktoru koji ima orginal prednju vuču i onaj koji nema,stoga mi je jednostavnije bilo promjenit zupčanik na "ukapčalici",nego rastavljat traktor i skidat zvono
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ja sam razmisljao o tome ili da ga prodam i uzmem mtz 52. Ma da ga jos nisam uspio zaglavit nigdje i stvarno je ocuvan traktor pa mi ga je zao prodavat
 

mario13

Novi član
Tu od
29 Svi 2018
Poruka
3
Počelo mi se dešavati da mi t40 povećava i smanjuje gas sam od sebe, malo pojača pa smanji posebno ako ga isforsiram. Jel to možda do boš pumpe? Zna li itko?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Falš vazduh vjerovatno , možda i (ili) radni ventil niskog pritiska na boš pumpi.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Pitanje za poznavaoce t25 i t40 traktora.
Da li oba imaju isti sistem šaltanja, eksploatacije i hidraulike ili postoje neke razlike osim veličine i snage?
Postoji li razlika u šaltanju za prednji pogon i samo zadnji pogon?
Pozdrav
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Edit:
Pitanje za poznavaoce t25 i t40 traktora.
Da li se oba na isti način šaltaju?
(što ja nadrobih u postu prije - problem sa izražavanjem)
Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh