• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Savoris, pozdrav i svima u grupi , može pitanje za T-40 u vezi hidraulike ? Kolega je kupio taj traktor okolica Delnica , iza ima dva priključka : jesu li oni obadva isti , da može priključiti dva priključka, a na ručici u kabini odredi koji će raditi ? I ako treba priključiti dvorani cilindar treba li onda dodatno ugraditi priključak za povrat ulja u rezervar , da bi ulje kroz razvodnik kružilo ?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Da razjasnio - traktor ima dva priključka!?
Dva priključka ili dva para priključaka!
Nek slika!
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Da, ima dva brza ženska priključka , sliku
skinuo sa linka koji mi je poslao , ja sam u ZG a taj kolega je u okolici Delnica
 

Prilozi

  • IMG_20220622_140351.jpg
    IMG_20220622_140351.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 20
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Onda je to za dvoradni cilindar. Recimo pomicanje malčera koji ima hidraulični cilindar na sebi ili neki slabiji kalač!
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Probao je spojiti na njih prikolicu da kranom za utovar drva ali na prikolici ni jedan cilindar ne reagira kad povuče ručicu razvodnika , ja sam mu rekao neka spoji kipericu , ako diže kipu sa jednim priključkom onda mu je najsigurnija opcija da doda treći priključak preko kojeg bi se ulje vraćalo u rezervar !?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Neka spoji kipericu i proba vratiti sa ručicom - možda ispušta iz cilindra!
A kako spojiti 3. priključak za vračanje?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
To jesu priključci za dvoradne klipove ali isto tako može raditi i sa običnim, na jedino na njemu su malo drugačiji položaji ručice za komande u odnosu na zetora npr. Znači prema gore/naprijed pritisam je u jednoj utičnici, prvi, odnosno onaj u kojem ručica stakno stoji je blokirano, prema dolje pritisak je u drugoj utičnici, skroz dolje je neutral, odnosno slobodan protok ulja bez pritiska. S time da on, barem je moj imao, tri ručice za hidrauliku, jedna je za zadnje izvoda, srednja je za hidraulik, a treća je za prednje izvode...ako se dobro sjećam, davno sam imao takav traktor.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Ljepi pozdrav kolege po rusu imam problem kupio sam prije par dana ltz 60 sa dosta nedostataka traktor je radio u šumi pa znamo kakva je šuma uz sve nedače ima i slomljeno zvono pa me zanima dali se može zamjenit sa t 40 jel bi možda pasalo nažalost gde sam god pital za orginal nema
Hvala na pomoči
 

Zinzo

Novi član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
16
Pozdrav, evo ti probaj nazvati, mislim da mu je motor otišao,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bakir

Novi član
Tu od
14 Ruj 2022
Poruka
3
Pozdrav svim clanovima,da bi se skinuo donji snop mjenjaca, jel se treba skidat diferencijal ili ima neka druga caka...bjelorus t40
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Mora i diferencijal van i još je tjesno ali ide.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bakir

Novi član
Tu od
14 Ruj 2022
Poruka
3
A jel moze samo da se desna strana planetara skine il moraju obje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
U kompletu ide van na desnu stranu.skroz jednostavno ne brini.
Provjeri si odmah ležajeve i trkače na diferencijalu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bakir

Novi član
Tu od
14 Ruj 2022
Poruka
3
S'velikim zivcima rastavljeno,sad po dijelove i sklapanje,nema puno stete, i hvala na savjetima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Tjesno je ali ide,jbg bitno da si uspio.samo opušteno biće prije gotovo 😁😁. nema na čemu 👍👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Halo momak,jel ti to djeliš savjete kako radit mjenjač na t-40 a da ga ne poloviš🙂🙂🙂,a autorska prava😉😉😉,šala mala i samo💪💪💪
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
😁😁😁,Pa gdje si do sad, čovjek bi mjesec dana čekao dok se ti javiš.morat ćemo nešto popit u to ime neku vodku da budemo u stilu😁😁
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh