• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Jeli imaš neki broj od distributera u Hrvatskoj?

Centro ti je najrasireniji u RH, njega je Agrofructus iskljucivo otupljivao, ni jednu drugu sortu, i moralo bi ga biti svugdje, Agos narucujem iz Vojvodine a za Brenus cu ti sutra poslat broj na pp, njega narucijem iz Osjeka.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Zvao danas kadmo i imaju samo od 1000 sjemenki pakovanje (centro) :icon_hang: Meni treba nekih 200 sjemenki samo...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Vrijeme je loše, lubenice jedva preživljavaju, a i kvaliteta sjemena Fantasy baš i nije na nivou, razočaran sam.

img20130407114206.jpg


Centro sam ipak našao u Srbiji, 250 sjemenki 30€ ako se dobro sijećam.

img20130407114217.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Povoljna cijena sa velikom količninom sjemena. 1200 - 1300 kom za ispod 300 kn pa... Meni još nije nikla, hladno joj je, vidio sam da je pukla i krenula klica, a kad će niknuti... Pitao me jedan stariji gospodin (koji je strašno puno luenica i dinja proizvodio dok ga fructusi nisu izludili) jel sam sijao što lubenicu, kažem jesam u kontejnere nisam na otvoreno, on klima glavom, kaže hladno je, ali ne želi se petljati. Sad kontam ja da je čovjek mislio dok se ustali malo toplije vrijeme, dok se ugrije zemlja da će i rasada biti spremna za rasađivanje. Inaće kod njega je lubenica 40 kn nije na kilu i nije lubenica ispod 13-14 kila. Križa dva hibrida od S&G. Inaće ne može se spojiti 2 sunčana dana za redom, pa ovo je totalna ludnica.
 
F

frenky9415

Guest
Samko hoces li ove lubenice u gajbice kalemiti ili presadjivati ?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ljudi jel' iko posadio lubenicu (iznio vani)?
Ja sam posadio vani jako malo, mali vrt samo da probam uzeo gotov rasad neki hibrid uvezen iz Italije šta će biti od njega vidjećemo .

Slikaću u intervalima od 10 dana kako bude napredovao.
Upravo slikano.

 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ljudi, kakvo vam je stanje sa lubenicom s obzirom na ove prekrasne vremenske prilike?:icon_mrgreen:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ljudi, kakvo vam je stanje sa lubenicom s obzirom na ove prekrasne vremenske prilike?:icon_mrgreen:

Moje cvjetaju ali u rasadi ovih se dana spremam rasaditi danas me kiša zeznula nisam uspio staviti foliju možda sutra.
Pozdrav!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Znalo je bit i bolje...

Nemaš pojma u kliko boljem položaju ste u odnosu na kontinentalni dio. Ovde je ovih dana idealno vrijeme za propadanje vrežastih kultura. Ako na kontinentu ostane čitavo i 50% od zazađenih površina pod lubenicom, krastavcem i dinjom bit će dobro.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Nemaš pojma u kliko boljem položaju ste u odnosu na kontinentalni dio. Ovde je ovih dana idealno vrijeme za propadanje vrežastih kultura. Ako na kontinentu ostane čitavo i 50% od zazađenih površina pod lubenicom, krastavcem i dinjom bit će dobro.

Neznam na sto tocno mislis ali razlike u klimi i nisu nesto velike, moje ti je podrucje hladnije od recimo doline Neretve i Ravnih kotara. A kise ima svugdje ove godine... Mi sadimo lubenicu na otvorenom oko 10.05. sumnjam da ste vi puno kasnije.
Ono sto je bitno je izdignuti gredicu sto vise, prevelika nemoze biti. Nije ovo prvo kisno proljece, kad se samo sjetim trulezi zile nekih prijasnjih godina dok nismo izvlacili visoku gredicu... Po mjesec dana nebi mrdala ni naprid ni nazad...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Neznam na sto tocno mislis ali razlike u klimi i nisu nesto velike, moje ti je podrucje hladnije od recimo doline Neretve i Ravnih kotara. A kise ima svugdje ove godine... Mi sadimo lubenicu na otvorenom oko 10.05. sumnjam da ste vi puno kasnije.
Ono sto je bitno je izdignuti gredicu sto vise, prevelika nemoze biti. Nije ovo prvo kisno proljece, kad se samo sjetim trulezi zile nekih prijasnjih godina dok nismo izvlacili visoku gredicu... Po mjesec dana nebi mrdala ni naprid ni nazad...

Slab sam s tvojim krajem, al' čini mi se da je to iza Biokova ako se ne varam? Ako je, onda je isto k'o i kod nas.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ubi moje lubenice ovo vrijeme :=:) ,a drugu turu nikako izbaciti van. Kada li će zapuhati malo sjevero-istočnjak da se smiri situacija.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ubi moje lubenice ovo vrijeme :=:) ,a drugu turu nikako izbaciti van. Kada li će zapuhati malo sjevero-istočnjak da se smiri situacija.

Ja sam svojih 80% otpisao. Šta ćeš, šta je tu je.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ne možeš protiv vremena, idemo dalje kako bi neki rekli . Popunit ću mjesta sa direktnom sjetvom pa kad stignu stignu, ostalo je sjemena :eek::
 
Na vrh