• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ova direktna ti je dobra. Al' šta'š, kad bi čovijek znao gdje će izgubiti glavu ne bi tamo iš'o!

edit: ja sam od špricanja lubenice odust'o davno. Ona što mi je dobra (što je sađena prije) nije špricana osim u rasadu i eno je k'o grom, samo što je ima malo.


ojera me kiša sa njive, al' uspijelo se ubacit' jedno 4000 salatica, sad kava.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod "stare" lubenice onaj žuti cvijet je trul i nema ništa od njega :) Možda ima nešto sa jučernjašnjih 20 l/m krupnih hladnih kapi :) Inaće slijedeći tjedan dolazi izlazna strategija ako lubenica propadne. Sjeme cvjetače na putu ;)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Inaće slijedeći tjedan dolazi izlazna strategija ako lubenica propadne. Sjeme cvjetače na putu ;)

Ja ću kornišon na njeno mijesto, a nisam ga planir'o ove godine. Njega ću zato što mi je ta parcela kisela, a uložio sam ove godine u đubriva pa bi bilo šteta ne ubaciti ništa. Imam i sijeme kojem sam ispitao klijavost (malo je starije, al' klija 99%) Sjeme je "Potomak" i meni se pokazao kao dobar kornišon.
Ja to nemam živaca brati, pa ću pustiti sve dijeci neka beru sebi. Sve što naberu pare dajem njima.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
@Denis,zar je onaj POTOMAK još uvijek "živ" ? Imam ga i ja malo.Sigurno oko 100 grama

@Kontam,jel se lubenica imalo trgla?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@Denis,zar je onaj POTOMAK još uvijek "živ" ? Imam ga i ja malo.Sigurno oko 100 grama

Živ i zdrav! Imam jedno pola kile :icon_mrgreen: od deset usijanih za probu klijavosti niklo deset. Lijep krastavčić na oko nema šta, ima prođu sigurno.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@seva nemam pojma. Što pitaš? Od zadnjeg prskanja ridomil + tihovit jet nisam gledao. Sutra ću :) Misliš da će biti iznenađenja?
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Imam i ja nešto malo lubenice...,nisam je obilazio par dana,do jutros,pa mi se čini da je malo bolja.
Kod mene je puno otoplilo u ova zadnja 3-4 dana. Trenutno je napolju 20.6 stepeni.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma kakva 3-4 dana :) Bilo je lijepo i toplo u subotu i nedjelju do 22 h. A onda belaj, tako da je noćas uz jaki vjetar palo i o ho ho kiše.
Stanje je slijedeće. Počelo je širenje tih mrlja i na lubenice u susjedstvu one, tako da vrlo brzo planiram još jednu zaštitu daconilom i polyaminom. Sad su velika isparavanja a i spominju još kiše :(
vaskoveci.jpg

vaskoveci2.jpg

vaskoveci3.jpg

vaskoveci4.jpg

He he pogledajte solarizaciju korova :)
solarizacijaambrozija.jpg
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
jesi li već radio ili je ovo prvi put ,ako jesi dali nije bilo problema sa koštanom meni je neke godine napravio katastrofu
 

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Porast i razviće dinje (Cucumis melo L.) uslovljeni su dužinom dana, intenzitetom svetlosti i temperaturom. Uspešno gajenje dinje moguće je pri dužini dana većoj od 8 časova, sa niskom oblačnošću i relativnom vlažnošću vazduha, kao i manjim količinama padavina, s obzirom da visoka vlažnost pogoduje razvoju fi topatoloških oboljenja. Velike razlike u dnevnim i noćnim temperaturama, povoljno utiču na kvalitet izražen u sadržaju šećera. http://poljomarket.rs/blog/227-gajenje-dinje
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A čini mi se da je, poslije onog sumporisanja došlo lijepo vrijeme i krenulo, nema cvijeta ni ploda, isto je i kod susjeda ali on je 3 tjedan prije mene izašao van.
Bilo je fosfora pod korijen ali nije baš bilo 8 kg / 1 km folije, smanjio sam na 6 kg/1,4 km folije. Lova je to, a bilo mi ne izvjesno. Da li sam pogriješio ne znam :(



Ovo je od susjeda, on je išao samo folijarno slavol, ima vrežu juhu hu hu.


Čevrtak 13.06 sam išao drugi put Aliette/Avi i sada u četvrtak idem treći put ali ću mu dodati calypso. To je za ovu iz sjemena. Ovu stariju ću vjerovatno daconil + calypso + karate zeon
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pitanje!
Jel zna tko što je ovo na listu u lubenici kod kolege? Hvala.
k0of.jpg

Vreža mu je ok i nađe se pokoja lubenica ;)
ixbe.jpg

btmt.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Još je ove godine pazi da ne bude gusto, 1,5 između redova i na metar lubenica od lubenice.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
I jel bere netko ?

Moje lubenice stižu tek za tjedan dana, ova fantasy ima fanj debelu koru, bit će negativnih komentara :(sweat):

Dinje sam nabrao prvu turu 40-ak komada i odlične su , slatke do bola.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Prvu generacije lubenice sam obrao, sadnica je rodila blizu 40kg i to je skoro najviše što sam ikad imao, većinom se vrti oko 20kg po sadnici. Kako bude kod vas na nakalemljenoj?

Kod dinje već dvije generacije (od 6) su obrane i prinos samo 3kg po sadnici ali je cijena bila o.k. pa onda opet i nije loše.

Imam nešto i Yubari dinje, ali mi nitko ne nudi ovakve cijene: http://dalje.com/hr-hrvatska/prodane-prve-ovosezonske-yubari-dinje/258321 ali kad su i neljubitelji dinje čuli po kojoj se cijeni prodaje u Japanu navalili su je bar oprobat, i stvarno je odlična ali je i pokupila viruse ko nijedna druga sorta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh