• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Meni nije jasno kak su te lubenice ko da su kalibrirane i razlika je možda pol kile, barem one kaj po štandima i u centrima nude?

Sve su tu negde, nema više ko nekad od 2 kg pa do onih obiteljskih (kakve su danas) kaj se pol hitilo
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Ne berem ove od 2kg, a ni nisam vidio da imam a da je dobra jer uglavnom su to koje su otišle u vinkl i nemaju nikakav okus i uglavnom su prezrele. Takve kada vidim u rastu otkidam odmah. Veličine normalno da jesu od 5- 12 kg kada su svaki 2.,3. dan redovno dobivali prihranu i vodu.

@DARIJUS , da znaš da i je tako, ostalo još pola prikolice lubenica :icon_e_smile:, to ću sutra i prekosutra rasturit valjda :icon_mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E ovak što nisam vidio da u par dana propadna sve i jedna dinja!!! I to par dana poslije one kiše. Sorte Chanti, Marijana i Anish kao i jedna da se osuši vreža, pa to je za ne povjerovati. udaram navodnjavanje, prihrana, zaštita do zadnje kiše i da tako poslije može propasti pa to nije za povjerovati. Imam nekih 20- tak dinja bez navodnjavanja i njima ništa? Kako je to moguće? Doduše jesu ta tri reda do susjeda koji je skinuo žito, ali nije korov spaljen okolo. Što se to desilo da ubije zelenu masu pred branje? Inaće bere se Vasco 10 - 17 kila :)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Da se pohvalim, one lubenice nisu bile dovoljne morao sam dva puta od tada ići na njivu :eek:: Dinja imam :icon_eyes:

vnwd.jpg


Moj rekorder, prodan odmah...

4dhg.jpg
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pitanje!
Jel zna tko što je ovo na listu u lubenici kod kolege? Hvala.
k0of.jpg

Vreža mu je ok i nađe se pokoja lubenica ;)
To su najvjerovatnije stari listovi iz sredine,događa se zbog stresa uzrokovanog preniskim temperaturama i previsokom vlagom u ranoj fazi vegetacije...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E da si mi to ranije napisao, uštedio bi litru sredstva i sat prskanja ;) Hvala svejedno. Kako ide slabo prodaja lubenice, užas. Na tri mjesta u tri različita vremena prodam 40 kom, jel to normalno? Sreća što su lubenice od 10 - 17 kg inaće... Prodajem čak i na četvrtine, što baš nije po propisu ali stavim u foliju i brzo se proda. Užas
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
To ti je sindrom većeg grada, dostupnosti svega, kod mene je drugačije, svi traže velike :(wasntme): Nema onog da se ne baci, mislim ima ali u malim količinama.

To ti je ko kad dođe neki turist i kupi jednu breskvu ili krompir, mah evo ti je za džabe.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ove godine se prodaju (još uvijek) prasići, janjići i aligatori :)
quuw.jpg

3jjl.jpg

6xt1.jpg

izof.jpg

I dalje držim cijenu 2 kn/kg.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
783
Sijem dinje i lubenice već više godina, ali ove godine ne mogu pronaći malo pakiranje (100 ili 250 sj.) hibridnog sjemena dinje - sa narančastim mesom. Ima li netko od forumaša da želi prodati 100-200 sjemenki. Ili ima li zainteresiranih da zajedno kupimo 1000 sjemenki i podijelimo sjeme i troškove? Ja imam viška ove godine nabavljenog sjemena lubenice royal fantasy i odyssey ako netko treba.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Jesi probao u Kadmu? Oni imaju RZ sjeme, prošle godine su neki sijali njihovu novu dinju Donar i prezaodovoljni su i njezin vanjski izgled je baš kakav kupci vole..bar kod mene..
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
783
Da li znaš imaju li oni pakiranje sjemenki dinje po 250 kom? Meni treba malo sjemena, a prilično je skupo.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Mislim da su po 100 komada pakovanja... Najbolje kontaktirati njih..

Ja sam pred jedno 3 godine sijao Kousto od njih, nema više te dinje u ponudi, vrijedilo je svake lipe.. i nije bilo preskupo, nesjećam se više iznosa..
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Sijem dinje i lubenice već više godina, ali ove godine ne mogu pronaći malo pakiranje (100 ili 250 sj.) hibridnog sjemena dinje - sa narančastim mesom. Ima li netko od forumaša da želi prodati 100-200 sjemenki. Ili ima li zainteresiranih da zajedno kupimo 1000 sjemenki i podijelimo sjeme i troškove? Ja imam viška ove godine nabavljenog sjemena lubenice royal fantasy i odyssey ako netko treba.

Kadmo pakiranja 100 sjemenki cijene mpc - sve je F1
Dikti 70Kn
Jucar 45Kn
Alpes 100Kn
Gladial 45Kn
Mabel 25Kn
Caribbean gold 260Kn
Natal 150Kn
Donar - cijena na upit!!

Samko, koje su ti to dinje u postu 299, udobro izgledaju!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Imao sam prošle godine centro dinju, sa 100 sjemenki sam ubrao i previše dinja tako da sam i bacao, ako se ne varam bilo je oko 5 dinja prve klase po sadnici, sveukupno možda malo i prekrupne. Sa njome ne možeš pogriješit, okus je isto vrlo dobar.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
231
MOLIM POMOĆ!
Posadio sam prošli tjedan negdi oko 2.800 sadnica lubenice, Crimson sweet. planiro sam prodavati rasadu, za nekih 2 kn/kom.
međutim ispalo mi je sad nešto drugo, neki poticaj od općine, tako da ću ih posaditi sebi, na površinu jedno jutro.
Problem je u tome što sam tih 500 g sjemena platio 220 kn, a ima oko 10 tis.komada. sad kad usporedim s cjenama koje ovdje vidim ovo je preprejeftino:mur:.
molim za savjet:
-je li kasno da nabavim novo sjeme i sve ponovo posadim, jer ovo još nije niknulo?
-što će biti ako posadim ove lubenice, hoće li biti premali prilos,ili loša kvaliteta ili što?


Evo ovo je oznaka sjemena
attachment.php
 

Prilozi

  • sjeme lubenice.jpg
    sjeme lubenice.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 181
Posljednje uređivanje od moderatora:

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Da sam na tvome mjestu tu rasadu bi prodao, jer ta lubenica je ništ koristi, za bašće da al profesionalno nebi ju sadio, kupi sutra sjeme neke hibridne lubenice i posij, ovisi kakvu želiš, moja preporuka farao f1, paladin f1, odlične lubenice jer nije nimalo kasno za sjetvu.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
231
znači nije kasno :icon_e_biggrin: super, kupit ću sutra. ovo sjeme ću povaditi,( jer nemam dovoljno mjesta) pa ću posaditi pravo sjeme. nije problem cijena jer ću dobiti 5 tis. kn poticaj, pa kad već radim da imam nešto. hvala puno!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh