• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Ovo kod mene je žica šestica, ako je rebrasta još i bolje, čvršći su od nje. I na nju navučena cijev kap po kap da hrđa ne prelazi na agril.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Danas špricao travu između redova gdje ću ovaj tjedan posaditi lubenice i primijetim da mi po zemlji hodaju neke bube, nalik na pauka!?!? Jel se ko susretao s time?
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Evo pauka kojih ima jako puno na njivi. Ne znam jel taj može napraviti neku štetu?
 

Prilozi

  • IMAG1443.jpg
    IMAG1443.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 98

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Onog koji pravi štetu ne možeš tako slikati jer je jedva vidljiv, jako,jako mali i crvene je boje
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Raste 'ko iz vode :) Zao mi je što nisam bio odmah nakon kiše da to vidim nego dan nakon jer ovo mi je bratovo i kaže da je sve izmedju folija bilo pod vodom. Motor radi na ispumpavanju a ne navodnjavanju :(




Lubenica se jos i drži dobro ali dinja neće valjati za ničega ako ovo nije kraj lošega vremena.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Ko mi može pomoći, kakva je ovo bolest i kako je tretirati?
 

Prilozi

  • IMAG1458.jpg
    IMAG1458.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 112
  • IMAG1457.jpg
    IMAG1457.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 132

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Malo su ti slike sitne ali mislim da su to ožegotine od sunca i folije.
Pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A sam baš jadna - posadila sam si pedesetak lubenica, i pola mi ih se osušilo, a ove druge su sve nikakve, jadne, ko da će svaki čas se skljoknuti.
Dinje su mi lijepe, ima već i malih beba, iako su kasno sađene, ali sve su živahne i zdrave.

Kaj da im radim, a mislla sam se ove godine prejesti lubenica....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Špricaj i nadaj se najboljem, jedino što im može pomoći jest toplina i hrana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Topline se ove godine, kako se čini neće naužiti niti one niti mi.

Ne znam kako je u ostalim krajevima, ali moje paprike, stotinjak komad koje su posađene vani izgledaju ofucano, a veli mi i susjeda sa štnda do mene, da joj je radnica koja je okopavala njene rekla da nikada nije imala tako loše paprike.

Hoće li se to nadoknaditi kada grane pravo toplo sunce i tople noći, a tko to zna.......a trebalo bi već jednom granuti, pa vrijeme je košnje trava, tridesetica iber bi trebala biti u ovo vrijeme, ne dvadeset dva.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
E johabice pa meteorolozi kažu da je vrijeme odlično. Baš kakvo treba biti. Ja sam sa lubenicom iz istog razloga čekao dok ne zatopli pošteno. I eto super primitak.

Ali opet moguće je da mi skroz na istoku često imamo drukčiju klimu(čitaj sušniju i topliju). Kada sam ih rasađivao bilo je preko 30 stupnjeva.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jesam ja ono tebi poslala sjemenke, ili kome drugome?

Moje su bile super nikle i super su bile sadnice, no nakon sadnje je bilo konsantno ružno vrijeme i takvo još traje - toplo sredinom dana, hladno noću i ujutro do skoro podneva. Na placu sam u dugim rukavima i zakopčana do jedanaest, onda se mogu tek skinuti., Sada malo utoplilo tek.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Malo su ti slike sitne ali mislim da su to ožegotine od sunca i folije.
Pozdrav!

Vjerojatno da, ali sam ih pošpricao s Actarom. Sada su odlične. Napreduju. :icon_thumright:
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Istina, ožegotine od sunca i folije, čak bi se moglo reći i da je normalno da taj mali listić bude takav. Nemaš brige za to.
:drink:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Dal se bostan zakida...smanjuje broj grana....Majka je godinama sijala al nije bilo nekog uspjeha,a sad sam to preuzeo na sebe pa sam posadio 30 komada pod foliju i kod ppresadivanja zalio proplanom,jednom prskao protiv plemenjace....Za sad dobro izgleda...
Dal treba jos nesto......
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da,treba biti neki od hibrida za vanjski uzgoj,inače sadiš,zalijevaš,špricaš i prihranjuješ ćorke...
 

Najnoviji postovi

Na vrh