• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

Barbi

Novi član
Tu od
7 Sij 2018
Poruka
3
može li mi tko reći nešto o sjemenu lubenica Erly samanta f1 i Prismatica f1? Prošle godine sam imala Samantu i Marbellu , nisu bile loše ali ni nešto posebno .ove bih godine pokušala nešto novo pa me interesira ima li tko neki savjet
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Erli samanta niš posebno drugu neznam ,trebam savjet, nešto dobro i krupno. u ranom segmentu za kontinent.
 

tedy

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
5
Pozdrav ljudi, dolazim iz Zadra. Znaci posadio bih lubenicu od Nickerson-Zwaan Kodak. Problem je u tome sto nemogu narucit odredeno sjeme u RH navodno nitko od te firme ne uvozi kod nas. Pa Vas pitam za pomoc zna li tko gdje se mogu nabaviti ili natuciti online ili postoji firma koja uvozi? Lp
f000497252fe16df6602d07a67d77ec1.jpg


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pitaj u am agro dali znaju tko je preuzeo distribuciju Ili nazvati neku poljoprivrednu tipa Pšeno.
 

tedy

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
5
Pozz. Dali itko od vas ima iskustva sa kalemljenjem lubenice?

Ako ima tko da podjeli iskustvo s tim bilo bi mi korisno.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Lady f1 gdje ima kupit treba mi 200zrna

Euro-brod, jedino mislim da je pakiranje samo po 1000 sjemenki i košta nešto manje od 500 kn.

Pozz. Dali itko od vas ima iskustva sa kalemljenjem lubenice?

Ako ima tko da podjeli iskustvo s tim bilo bi mi korisno.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Imaš na youtubeu dosta videa gdje je cijepljenje jako dobro pokazano.To je vještina koju sam moraš uvježbati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tedy

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
5
Gledam i ima tri nacina kalemljenja barem sam toliko uocio.. Nego vise me zanima npr dali istovremeno saditi tikvu i lubenicu ili se tikva sporije razvija pa joj triba vise vrimena? Jer za kalemljenje tribaju obje stabljike bit iste debljine

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tedy

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
5
Koristim rootpower tikvu od sakate i kalemia bih samantu i fantaziju(kinez)
Itko iskustva sa slicnim proizvodima?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Nicanje i podloge i lubenice jako ovisi o temperaturi, o starosti sjemena. U istim uvjetima po mom iskustvu podloga će niknuti prije. Posij desetak podloga i desetak lubenica pa ćeš vidjeti.
 

tedy

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
5
Pozz ekipa,

Imam pitanje.. evo stizu mi kalemljene lubenice na tikvu za par dana, nisam jos foliju postavia. Pa vas pitam na koju sirinu folije da stavim red od reda tj na koliko ste isli maksimalo uze? Mogu li ici sirine dva metra? Jer planiram uz kalemljene posadit obicnu lubenicu.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Minimalno 2,5 metara red od reda za kalemljenu lubenicu, i 80-100 cm sadnica od sadnice.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
HITNO, jel ima neko viška sadnica lubenica? Treba mi 700-800 kom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh