• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Sve mi je poznato , 2004 god. kad su otvorili u Pakracu ja sam kod njih vozio. Veliki krastavci se zaglave u rupe, a mali lete preko njih u 4,5 kl. boli ovoga radnika briga . Ja mu kažem da istresa po manje na traku , on bubne 2 vreće. :evil:
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
jo gajz,

koji agril koristiti za lubenice i dinje, 17gr. ili 30gr.

Imati ću probne nasade žutih lubenica i raznih vrsta dinja

thx
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jo gajz,

koji agril koristiti za lubenice i dinje, 17gr. ili 30gr.

Imati ću probne nasade žutih lubenica i raznih vrsta dinja

thx



Gdje si nabavio žute lubenice, ja sam probao nabavit ali nisam uspio e sad koje žute misliš dali žuta kora crveno meso ili zelena kora žuto meso.
Agril ti je standardni 17 grama.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Gdje si nabavio žute lubenice, ja sam probao nabavit ali nisam uspio e sad koje žute misliš dali žuta kora crveno meso ili zelena kora žuto meso.
Agril ti je standardni 17 grama.

ok thx,

radi se o zelenoj kori žuto meso, poslao sam ti pm
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pozdrav! kad planirate sjetvu dinje za vanjsku proizvodnju. Jel je još rano ili.................?

Pozdrav brle nema te dugo na povrtlarstvu. Dinje kao i lubenice sjetva je davno prošla ili još nije ni započela zavisi šta hoćeš sa dinjom da napraviš. Moje dinje i lubenice su u planu odma posle uskrsa da idu na njivu zato što ću da ih sam prodajem i da mi dođu ranije ako imaš nešto drugo u planu onda trebaš znat da dinja i lubenica imaju kratko vreme za njicanje kao i krastavac kod mene ti je četiri tjedna od sijanja do sadnje.


@ihorzic za mraz postoji agril.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Pozdrav brle nema te dugo na povrtlarstvu. Dinje kao i lubenice sjetva je davno prošla ili još nije ni započela zavisi šta hoćeš sa dinjom da napraviš. Moje dinje i lubenice su u planu odma posle uskrsa da idu na njivu zato što ću da ih sam prodajem i da mi dođu ranije ako imaš nešto drugo u planu onda trebaš znat da dinja i lubenica imaju kratko vreme za njicanje kao i krastavac kod mene ti je četiri tjedna od sijanja do sadnje.


@ihorzic za mraz postoji agril.

Siki reci molim te jel dobro stavit foliju i koju crnu bijelu ispod loze od lubenice sobzirom da sam nasijao par zrna pa bi nasadio uz ogradu pa da mi je lakše održavat travnjak a da nemoram ručno pljevit okolo lubenica i smijeli se loza usmjeravat kud ja oču...al sam ga zakompliciro radi par lubenica :rolfer:
p.s. ma imam sjeme onih zelenih tanke kore takve su mi najbolje a nema ih več dugo u prodaji.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki reci molim te jel dobro stavit foliju i koju crnu bijelu ispod loze od lubenice sobzirom da sam nasijao par zrna pa bi nasadio uz ogradu pa da mi je lakše održavat travnjak a da nemoram ručno pljevit okolo lubenica i smijeli se loza usmjeravat kud ja oču...al sam ga zakompliciro radi par lubenica :rolfer:
p.s. ma imam sjeme onih zelenih tanke kore takve su mi najbolje a nema ih več dugo u prodaji.


Gec ja a i velika većina drugih sve lubenice sadim na crnu foliju i smiješ lozu od lubenice usmjeravat kako ti hoćeš samo pazi kad bude ploda. One zelene tanke kore to su Mađari radili kako su ušli u EU tako propali i nema više tih lubenica.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Gec ja a i velika većina drugih sve lubenice sadim na crnu foliju i smiješ lozu od lubenice usmjeravat kako ti hoćeš samo pazi kad bude ploda. One zelene tanke kore to su Mađari radili kako su ušli u EU tako propali i nema više tih lubenica.

Tenx ,a zakaj se naši snjima ne bave mislim na te zelene . Ove šarene su sve velike pa kad uzmem cijelu hrvamo se snjom po kuči troje nas je a ja i čer večinom ju smažemo ,a ove su manje a meni i slađe (bar su nekad bile) :weedman:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tenx ,a zakaj se naši snjima ne bave mislim na te zelene . Ove šarene su sve velike pa kad uzmem cijelu hrvamo se snjom po kuči troje nas je a ja i čer večinom ju smažemo ,a ove su manje a meni i slađe (bar su nekad bile) :weedman:


Kao što si i sam rekao imaju tanku koru i nisu pogodne za transport to je po meni jedini problem a pošto ove godine nema bresaka tamanit ćemo lubenica i opet će biti sve dobro. Kod mene ja i sin uništavamo lubenice a dinje ja sam.
 
I

ihorzic

Guest
Danas bio u Gudovcu i tražio po svim štandovima sjemena F1 lubenica , dinja i ostalih povrća

NEMA NITKO i svi me belo gledali - STRAŠNO
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Tenx ,a zakaj se naši snjima ne bave mislim na te zelene . Ove šarene su sve velike pa kad uzmem cijelu hrvamo se snjom po kuči troje nas je a ja i čer večinom ju smažemo ,a ove su manje a meni i slađe (bar su nekad bile) :weedman:

Kao što sam pisao ja sadim već 5 godina lubenice zelene kore ne velike količine od 500 kom selekcije Nirit seeds a zašto ih nema više moje je mišljenje a i pokazalo se u proizvodnji maksimalna težina je oko 10 kg po plodu a pošto se sve svodi na profit ispada da su manje profitabilne .
Pozdrav!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
:confused:ope ja sa svoih par loza; nepita kolko dugačka bude loza cca netreba u mm
jel isto ko i kod tikava:scratch
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
:confused:ope ja sa svoih par loza; nepita kolko dugačka bude loza cca netreba u mm
jel isto ko i kod tikava:scratch

Naraste ona i preko metra a zašto te to zanima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ma znaš uz ogradu ih mislim sadit pa reko kolko jednu od druge da zasadim

lubenice se sade na metar jedna od druge a dinje na 0,6m u redu a red od reda 1,5 m obadvoje.
 
I

ihorzic

Guest
kiša kada stane , vlage ima - položim foliju sa navodnjavanjem i čekam sadnju na otvoreno turističke lubenice
 

Najnoviji postovi

Na vrh