• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
kiša kada stane , vlage ima - položim foliju sa navodnjavanjem i čekam sadnju na otvoreno turističke lubenice

kad bude to otprilike ? (da i ja svoih dvadesetak sadnica presadim :oops:)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kad bude to otprilike ? (da i ja svoih dvadesetak sadnica presadim :oops:)

Možeš odmah samo ih pokrij agrilom. Ja sam dio posadio ovih dana drugi dio.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Možeš odmah samo ih pokrij agrilom. Ja sam dio posadio ovih dana drugi dio.

čuj onaj agril iz poljo dučana za kučnu radinost do kojeg minusa trpi-bavi spašava
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
Svaki agril samo do -1 dalje nek ti bog pomogne.

Ako svaki štiti do -1, čemu onda više različitih debljina agrila u ponudi? Ja sa mislio da što je deblji da bolje štiti:confused:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako svaki štiti do -1, čemu onda više različitih debljina agrila u ponudi? Ja sa mislio da što je deblji da bolje štiti:confused:

Govorimo o agrilu koji je najčešće u ponudi od 17 gr a gec je pitao upravo za taj.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Da li mogu saditi krastavce i dinje red do reda ,da neće doći do križanja?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da li mogu saditi krastavce i dinje red do reda ,da neće doći do križanja?


Ako slučajno dođe do križanja to bi trebao vidjeti tek iduće godine i to ako budeš ostavljao sjeme od tih krastavaca i dinja.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Govorimo o agrilu koji je najčešće u ponudi od 17 gr a gec je pitao upravo za taj.

koji je najači koliko gr i koliko košta i do kojeg minusa iiii jbg-a puno potpitanja :D
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
koji je najači koliko gr i koliko košta i do kojeg minusa iiii jbg-a puno potpitanja :D


Najjači je od 30 gr nikad ga nisam koristio i neću prvo zbog cjene drugo nema potrebe.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Evo da se pohvalim kupio sam danas plastenik ,5x25m,visina radna do prečke 2.30m,željezna konstrukcija ,pofarban,dupla vrata na čelima ,komplet s folijom kupljena prošle godine i kopčama ,sad slijedi rastavljanje i prijevoz pa sklapanje e onda ću vjerovatno trebati i vašu pomoć,koji savjet oko postavljanja folije, na šta trebam paziti ...kad budem išao rastavljati poslikaću i još da li sam dobro prošao, platio sam ga 4000 kn? ((( zeznuo sam temu pa ako može da se prebaci na temu plastenici)))
 
Posljednje uređivanje:
F

frenky9415

Guest
Agril

Da li je mera 17 i 30 grama po kvadratu ili kako vec:scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo moje niću :) A neke tek sijem slijedeći tjedan he he. Tko zna kad će doći. Prije su lubenice dolazile na kraj ljeta, a sad se svi povamipirili i jeli bih u lipnju :) Poz
 
I

ihorzic

Guest
povampirilo se vreme , poljopreivreda , poticaji pa i mi, zato nam treba u svibnju
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
kad ti dođu te lubenice u rujni

Kakva je godina i kakvo je vrijeme bit će dobro ako i dođu a kada dođu ja se javim mislim da bi mogle oko 20.07. .
Pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo i ja ovih dana sadio lubence i dinje prošle godine mi nešto popapalo oko 500 tek presađenih dinja i nešto lubenica
Ove godine smanjio na 250 ako ostane 50 bit će dobro kupio agril i pokrio dinje danas došao pa se ti čudi maher napravio ovo na fotkama.

http://img41.imageshack.us/img41/314/036xzq.jpg
http://img684.imageshack.us/img684/793/037hzn.jpg

Pozdrav!

Evo,da ne mislite kako u Međimurju ne rastu lubenice,prije desetak godina su nam jedne godine vrane počupale doslovno sve što smo jedan dan posadili.Od dvije tisuće sadnica ostalo je samo stotinjak tu i tamo neizvađenih.Te smo onda presadili zajedno,tako da smo imali barem za sebe.To je tebalo vidjeti.A jedne godine su nam zečevi pojeli(onako pogrickali koru,a onda su opet tu i tamo vrane radile rupe)501 lubenicu-od malih do najvećih,pa smo pobrali lovce na red.Platili su nam(njihovo osiguranje)u ono vrijeme7500kn odštete.Samo sa cirkusarijom prilikom nagodbe prvo oko težine,a onda oko cijene.Predstavnik osiguranja je htio da se težina zaokruži na tonu i pol,pošto su neke lubenice bile još sasvim male,pola kile do kilu,a neke već dvanaestak i više kila.Tu smo se gadno posvađali,jer im je genetski potencijal bio 12-15 kg,a to što su njih njihovi zečevi pojeli kada su još bile bebe,nas nije briga.Tako smo se dogovorili de se uzme prosjek 10 kg po lubenici,pet tona,pa smo onda još tri tjedna hodali na negodbu oko cijene,dok se nismo dogovorili za kunu i pol po kili.LOPOVI OD LOVACA,A NAJVIŠE OSIGURAVATELJA.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gledam danas lubenicu treći list izvire. Nikla 05.06, prvi pravi list 10.06. Čekamo dalje, a bogami su me isplašili kad ću dobiti lubenicu, pa sam se preorijentirao na kupus. Lubenica čeka dogodine...
 

Najnoviji postovi

Na vrh