• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Znam za to ali po riječima prodavača sadnica, tj. Obrvana i Kurana ali ne nekog iz prakse, a oni uvik to svoje nahvale a sadnice su im smeće. Dobro da je tako, 5kn/kom je puno a možda i nije, vjerojatno ih ide duplo manje na dužni metar. Tko sam kalemi sigurno se isplati.
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
To ti je istina, a u nas su zemlje istrosene, tako da se mora ic sa navrnutom sadnicom a ide ti ih isto ko i obicnoga
Placaju ljudi sadnice po 5-6 kuna, ulog je visok ali ko ne riskira taj ne profitira :)
Probaj sam navrcat ako imas vrimena, nije problem neki, samo treba uvatit ruku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
A nije baš ni jednostavno,moraju se biljke zasjenjivati,a bilo bi poželjno cijeli ciklus delat na stolovima i navodnjavati odozdo...u protivnome ima jako puno kala...
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Poklopiš plastičnom čašom i preko nje zalijevaš.Čaše stoje 5 do 7 dana,iza tog sijenčenje da se lakše prilagode na svjetlosne uslove.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Pitanje... što se tiče oprašivanja lubenica... Oprašuju ih "divlje" pčele ili se mora donijeti par košnica?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
kolege gdje da nabavim i po kojoj cijeni sjeme hokaido tikvica,trebam za pola jutra.........:(doh):
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Jeste posadili lubenice u tunele? Kad ćete van? Ova kiša ubija...
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Prošle subote stavljeno u zemlju i od tada joj kiša pada bez pauze.

2dDm2y0.jpg


Yv5W5NF.jpg


3vrFtnQ.jpg
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Samko, kad ćeš ih saditi u zemlju? Jel ih špricaš s nečime kad ih posadiš ili prije sadnje? Daš im nešto za ukorjenjivanje ili?
Prvi puta sadim pa ću vjerojatno svakakve gluposti pitati, ne zamjerajte ;)
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
I kod nas je problem sa vodom, leži na nekim mjestima između folija ali za sada nema vidljivih problema.
Mi smo ranu dinju otkrili, ima pravih cvjetova već:


Lubenice valjda za desetak dana;


Izlet sa kalemljenim dinjama završio neslavno, 800kom kupljenih u Obrvana (evo im reklame, nismo jedini kojima su to prodali, no valjda će se iskupiti) nakraju sve počupano i posađena obična. Nije krenula jer je navodno neusklađena podloga, od njih 800 krenulo je desetak i to onih koji su prilikom sadnje slučajno preduboko posađeni pa je udarila žila u razini kalema:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Zahtjeva dosta tretiranja, imaš na netu program zaštite pa si pogledaj ispoštivati dio za plamenjaču i pepelnicu, a za insekte po potrebi.

Ići će u zemlju kroz ovaj tjedan. Prihrana prva s nekom formulacijom s dosta fosfora, pa nešto za intezivan rast tipa 20-20-20 ili nešto s više dušika. Ipred kraj s više kalija i manje dušika.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Preventivno za plamenjaču i pepelnicu mogu pošpricati dok je u rasadi, prije nego je stavim u zemlju? Koliko bi ja sredstva otprilike trebao za 800 sadnica?
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
I kod nas je problem sa vodom, leži na nekim mjestima između folija ali za sada nema vidljivih problema.
Mi smo ranu dinju otkrili, ima pravih cvjetova već:


Lubenice valjda za desetak dana;


Izlet sa kalemljenim dinjama završio neslavno, 800kom kupljenih u Obrvana (evo im reklame, nismo jedini kojima su to prodali, no valjda će se iskupiti) nakraju sve počupano i posađena obična. Nije krenula jer je navodno neusklađena podloga, od njih 800 krenulo je desetak i to onih koji su prilikom sadnje slučajno preduboko posađeni pa je udarila žila u razini kalema:

Od čega su ovi lukovi gdje to ima kupiti?
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
PVC lukovi... možeš napraviti i od alkatana, ali su pvc najbolji. Trebalo bi biti u trgovinama gdje drže opremu za navodnjavanje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh