• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Smijem špricati lubenice s Nordoxom koji je na bazi bakra ukoliko imam nekoliko cvjetova?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Prije desetak dana mi je baš bila preporuka od njihovog agronoma Nordox 100g/hl + Ridomil Gold mz 250g/hl...
Za mene čudno jer sam do tada mislio da se s bakrom (osim bakarnim oksikloridom) ne može ništa miješati a u fazi cvjetanja bakar nikako, no odrađeno je po preporuci i ne vidim loše strane toga...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Jesam ja ono tebi poslala sjemenke, ili kome drugome?

Moje su bile super nikle i super su bile sadnice, no nakon sadnje je bilo konsantno ružno vrijeme i takvo još traje - toplo sredinom dana, hladno noću i ujutro do skoro podneva. Na placu sam u dugim rukavima i zakopčana do jedanaest, onda se mogu tek skinuti., Sada malo utoplilo tek.

Da meni, super je to niklo i raslo, za dalje ćemo vidjeti :(wait):
 

Kuzmowy

Novi član
Tu od
13 Lip 2016
Poruka
16
IMG_20160621_205924.jpg
[/url]upload pictures[/IMG]

:mur:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tako je meni folija spaila krastavce. Osamdeset dva komada.
Ali oni su bil mladi.
 

Kuzmowy

Novi član
Tu od
13 Lip 2016
Poruka
16
Ja sam mislio da je rijec o nekom oboljenju..jer mi se desava na vise biljki i to skoro na istom dijelu,nekih 20-30 cm. od vrha loze..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne znam ti ja točno. Mislila sam da će se još netko javiti, ja sam lubenice sadila pred desetak i više godina, toga se ne sjećam,. ali mi se dogodilo da mi je folija skurila krastavce pred tri tjedna. Slično je bilo, zato sam bila pomislila.
Ako ti je vrježa spaljena di ti se doticala sa folijom a bilo je vode - kapljica ili lokvica, recimo poslije kiše naglo upeklo sunca - zna to skuhati.

Ajde postavi još jednom pitanje frumašima, možda tko zna - ima sada dosta srbskih ovdje, oni imaju iskustvo sa lubenicom.
 

Kuzmowy

Novi član
Tu od
13 Lip 2016
Poruka
16
Ne znam ti ja točno. Mislila sam da će se još netko javiti, ja sam lubenice sadila pred desetak i više godina, toga se ne sjećam,. ali mi se dogodilo da mi je folija skurila krastavce pred tri tjedna. Slično je bilo, zato sam bila pomislila.
Ako ti je vrježa spaljena di ti se doticala sa folijom a bilo je vode - kapljica ili lokvica, recimo poslije kiše naglo upeklo sunca - zna to skuhati.

Ajde postavi još jednom pitanje frumašima, možda tko zna - ima sada dosta srbskih ovdje, oni imaju iskustvo sa lubenicom.

Valjda ce neko biti raspolozen da pomogne..A vama puno hvala..Uvijek ste tu sa svojim iskustvom...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Meni se čini kako je vriježa okrenuta za 360, vjerojatno zbog vjetra. Bar tako izgleda tkivo...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, i ja sam stekla takv dojam, da je zaokrenuta, a prvo što mi je palo na pameet je isto tako da je na tome mjestu ispod mala udubina u kojoj se na foliji mogla skupljati voda.
I onda, kada sve sabereš, scenarij može ići u smjeru - vjetar zaokrenuo vriježu, i tu je automatski došlo do oštećenja tkiva, kolko god bilo sitno, na oko i nevidljivo, to je onda uz prisustvo vode, koja ja tako skupljena na foliji cijelo vrijeme bila topla jer je sunce ugrije pospiješilo razvoj propadanja vriježe.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Pa gnojivom, preko kap po kap. Formulaciju biraj ovisno o stadiju i kondiciji.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Ovako... prije tjedan dana mi se pojavio crveni pauk. Odmah sam ga špricao s Kraftom i sve je bilo OK. Jučer, nakon sedam dana od prvog špricanja, ponovim špricanje s Kraftom, ista koncentracija. Danas dođem na njivu i vidim da se dosta listova posušilo. Na jednom manjem dijelu imam dinju, njoj su na jednoj listovi požutjeli. Šprica je bila dobro oprana, tako da nije ostalo nešto što ne smije biti unutra od prije. Da li je to normalno? Pogotovo jer bi sljedeći tjedan trebao početi brati...
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Lubeničari, šta kažete na ove kiše? Ko ima iskustva, kako će to utjecati na plodove?
 

Najnoviji postovi

Na vrh