• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Da li netko pokriva dinje agrilom? Koristite li kakve lukove za tunele ili se može agril samo navući preko svega. Koliko se ranije bere, i da li se isplati? Isto i za tikvice.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja stavljam drvene stapove i onda pokrivam sa folijom.Stigne dosta ranije nego one bez tunela.
 

Niky

Novi član
Tu od
15 Sij 2016
Poruka
28
Dođu prije, ali zahtijevaju veću pažnju i više su izložene bolestima...
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kad krene da pusta lozu,mi izbusimo rupe na tunelima svaki put kad odem izbusim po malo ali nije obavezno busiti jer se tunel ne zatvara skroz.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
poz

dobio sam par presadnica nekih besjemenih lubenica pa me zanima kakva je procedura tj. tehnologija kod uzgoja lubenice? negdje sam cuo da se prvi cvjetovi trgaju, dal je to istina? koliko cvjetova se ostavlja po sadnici, tj koliko bi trebao imati lubenica? dal se loza skracuje trgaju zaperci itd?

isto me zanima i za dinju


fala
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Prvi put čujem za to, možda kod plasteničke proizvodnje, nemam pojma...

Kod nas su svi posadili lubenicu i dinju, lijepo vrijeme nas povuklo i već dobro napreduje no moglo bi bit veselo ako se prognoza vremena (yr.no) ostvari... :(
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
O čemu se ovdje radi? Žute točke na listovima?
 

Prilozi

  • DSCN2866.jpg
    DSCN2866.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 109
  • DSCN2867.jpg
    DSCN2867.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 93
  • DSCN2869.jpg
    DSCN2869.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 104

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
O čemu se ovdje radi? Žute točke na listovima?
Radi se o sorti mjesec i zvijezde (moon and stars) koja izgleda kao na slici i slične točke ima i po lišću
Capture.jpg
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
Obuzet današnjim hladnim i vjetrovitim osjećajima dio cjepljenih lubenica premjestio sam iz negrijanog plastenika u topliji prostor. A ove nedavno cjepljene su u dnevnom boravku u kući. Doduše samo sam unuku uspio uvjeriti da smo mi ljubitelji prirode i da u kući moramo imati puno zelenila. Po reakcijama supruge zaključujem da baš ne voli prirodu (u kući).
 

Prilozi

  • DSCN2878.JPG
    DSCN2878.JPG
    21.6 KB · Pregleda: 106
  • DSCN2877.JPG
    DSCN2877.JPG
    16.9 KB · Pregleda: 95
  • DSCN2876.JPG
    DSCN2876.JPG
    25.1 KB · Pregleda: 103
  • DSCN2874.JPG
    DSCN2874.JPG
    28.2 KB · Pregleda: 100

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
i koja ti je uspješnost?

meni je jako loše ali ja ih odmah nakon cijepljenja stavljam u plastenik na 20-25 i zasjenim ali je slabi primitak, jeli tu griješim?

da ih držim negdje u početku na nižoj temp i potpunoj sjeni?
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
Ove godine jako dobar primitak u prvoj turi oko 90%. Doduše cijepi moja kćer koja dobro vidi i spretnija je. Nakon cijepljenja 24 sata u mraku i relativna vlažnost skoro 100%. Nakon toga na toplom zasjenjenom mjestu.
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Bratko da bi bilo još jednostavnije možeš podlogu posijati odmah u čašu da izbjegneš pikiranje .Ja sad radim u čaše 80 i slažem u drvene gajbe stane 30 kom . Vidim da je i moja roba odrađena. Samko ako te put nanese prema Osijeku navrati da sve vidiš na mjestu. Ja se nalazim uz put Osijek Vinkovci.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
Ja radim u kontejneru od 40 rupa radi lakše manipulacije i uštede prostora. Stol u dnevnom boravku se može rastegnuti , ali ima prilično ograničenu površinu! Osim toga kod pikiranja uklanjam ono što je eventualno potjeralo iz podloge.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
Kako kaže moja supruga "gerijatrija" je danas sadila lubenice.
Naime oboje smo 60+ , a lubenice su već malo prerasle pa smo sadili bez obzira na najavljeno zahlađenje.
lub3.JPG

lub6.JPG

lub8.JPG

lub5.JPG
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Svaka čast,

ja krećem u srijedu sa polovicom, pa druga slijedeći tjedan.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
784
Nisam namjeravao pokrivati lubenice, ali su me meteorolozi uplašili (srijeda ujutro) pa smo danas pokrili agrotekstilom.
DSCN2911.JPG

DSCN2912.JPG
 

Najnoviji postovi

Na vrh