• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

polik

Novi član
Tu od
20 Kol 2018
Poruka
3
Pozdrav svima

Radim neko istraživanje o lubenicama pa bi mi trebalo 30-50 lubenica po dogovornoj cijeni (nižoj nego u trgovinama) po mogućnosti u Zagrebu.
Bilo kakva pomoć je dobrodošla

Hvala
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Ove godine sam prvi puta posadio dinje da imam za sebe.Sad su pocele žutiti.
Kako mogu znati da je zrela i kad da ih berem ?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Koja sorta/hibrid je u pitanju? Obično se bere kada promijeni boju a još nije popucala, naravno što dulje ostane na vriježi biti će ukusnija samo treba paziti da ne istrune.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Nemam pojma koja sorta,sadnice sam kupio u trgovini.Evo slike,sada slikano.
 

Prilozi

  • 20190725_143820.jpg
    20190725_143820.jpg
    143.7 KB · Pregleda: 3

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
To je već dobro zrelo, beri.
To znam, ta je davno otisla.
Sad mi nove dolaze.
Kad promjeni boju iz zelene u žutu dali je onda zrela ili treba cekati jos neko vrijeme ?
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
170
Dali zna netko mozda s cime napraviti dezinfekciju sjemena? Dobio sam par sjemena od domace sorte lubenice pa bi probao za iducu godinu.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Evo i mojih sadnica, u subotu iznešene na njivu, i onda zbog nekih tehničkih problema, nisam ih mogao odmah politi, i jučer poslijepodne kad sam došao muka me uhvatila sve je ležalo po podu, i izgledalo napola suho, apokalipsa, i onda pustim 2,7m3 vode na 550 sadnica, sinoć kasno i danas to sve skupa izgleda puno bolje, jutros dobile opet toliko, i poslije podne će opet, nadam se da se budu izvukle, a bit će i folijarne prehrane. IMG-20200519-WA0002.jpg IMG-20200519-WA0003.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Lubenica sađena 08.04 View attachment 26255
Gledam ja sliku pa se divim,i pitam se što da ja dam svojima da podivljaju tako,kakvu prehranu, agronom mi kaže jednostavno je pre hladno lubenica hoće toplo vrijeme, čujem za neki baombardier, e sad oni se ne suše ali i ne napreduju ovim tempom će prvi biti za biranje oko Božića.
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Gledam ja sliku pa se divim,i pitam se što da ja dam svojima da podivljaju tako,kakvu prehranu, agronom mi kaže jednostavno je pre hladno lubenica hoće toplo vrijeme, čujem za neki baombardier, e sad oni se ne suše ali i ne napreduju ovim tempom će prvi biti za biranje oko Božića.
Po mom iskustvu, sadnja bez folije je greska velika. Folija puno bolje odrzava vlagu i temperaturu. Onda temeljna gnjojidba, pa sadnja, nakon 7-10 dana od sadnje kroz sistem ide 10-40-10, 20-30 dana od sadnje kroz sistem 20-20-20, i sa njim ici 2-3 puta. Kad se formiraju plodovi od 4-5 kg, 12-12-36 i voda redovito. Puno vode.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
yup, folija je pola uspjeha...navodnjavanje s prihranom druga polovica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh