• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Pa biće ona dobra, ali kao što kaže kolega najbolje ju je posijati poslije žitarica tj. na strnište jer razlike itekako ima i zato ja odsad sijem samo u 8.mjesecu i to posije žitarica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam u takvoj situaciji da moram posijat lucernu zato jer je parcela uz samu šumu i svinje mi rade 80% štete u kukuruzu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nabavi par čagljeva i pusti u šumu pa ove god nebu štete. Kod mene lani samo par strukova srušeno otkad su se čagljevi doselili
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ma Sanana samo ti sij bude ona dobra ja sam prosle godine morao posijati 20.5 pa ne izgleda lose. I stavi par slika kad budes sijao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma posijem ja nju, nije to problem, samo da nebude frke oko tih otrova, iako mi starosjedioci tvrde da bude sve dobro.
 
S

sabin

Guest
zanima me dali ce ovaj snijeg koji trenutno pada imati los uticaj na detalinu- koju sam posijao prije 15-ak dana.hvala unaprijed
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kako god da bude, ja ću Lucernu posijati idući tjedan nakon Uskrsa!
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
zanima me dali ce ovaj snijeg koji trenutno pada imati los uticaj na detalinu- koju sam posijao prije 15-ak dana.hvala unaprijed

nebude:(happy):
btw, ja idući tjedan mislim u košnju ako vrijeme dozvoli
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Sjetva lucerne kod mene
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5x70mMS6f5w&feature=youtu.be[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Svaka čast! Vidim priprema je odlična još samo da joj padne kiša i ima da nikne sva :).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Sjetva lucerne kod mene
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5x70mMS6f5w&feature=youtu.be[/YT]

čovjeće, kako letiš s tom sijačicom, kolko je to km/h?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ne bude. Ako ima vlage, a vlage ima, sij ju bez ikakve brige, samo čuvaj se mrazeva, tj. obrati pozornost na to. Ranija sjetva je bolja jer ćeš imati veću iskorištenost ove godine, ti ćeš tu imati max 2 otkosa dok ove ranije ću imati sigurna 3 otkosa i bolji korijen tijekom onih velikih vrućina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Znam to sve što se tiće otkosa...ne sekira me to previše.
Pa opasnost od mrazeva mislim da nebi smjela biti problem ako se kasnije sije.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Opasnost uvijek postoji. Pa sjeti se kad je bio prije dvije godine?
Po nekoj logici u ranijoj sjetvi bi se trebalo više bojati mrazeva, ali vrijeme je prevrtljivo, bez problema može u 5 mjesecu lupiti mraz..
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
kolko je meni poznato proljetni mraz nemože oštetiti tolko lucernu da bi ju u potpunosti uništio, isto kao i kukuruz
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
čovjeće, kako letiš s tom sijačicom, kolko je to km/h?

Pa nije tako brzo kako se čini na videu, oko 10-11 km/h je, inače ova sijačica bolje radi ako se ide brže.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Lucerna ljepo niknula. :biggrin: Malo me sunce zeza pa su mutne slike.:^):
whfhjs.jpg


5y8cd5.jpg
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Lijepa lucerna ,samo pazi da nebuš pokupil onaj kamen na drugoj slici :icon_smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh