• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Ljudi, jel može jedno pitanje? Kad je najbolje pokositi djetelinu sad pred zimu? Pitam zato što mi nije još onako velika kako bi trebala biti i pitam se dali će uopće i narasti još prije zime a i kad će se osušiti.....I šta bi bilo ako je ostavim i ne pokosim uopće !? Dali će valjati u proljeće ? Hvala...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sad je več kasno za kosit..Djetelina nebi izrasla i mogla bi ju smrzavica prek zime unistit..

Kad je zadnji put košena i koja je veličina djeteline sad ?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Sad je več kasno za kosit..Djetelina nebi izrasla i mogla bi ju smrzavica prek zime unistit..

Kad je zadnji put košena i koja je veličina djeteline sad ?

Sad je negdje izmedju (na pola puta)......Znači ako je pokosim i ona ne krene ponovo rasti....šta može biti? Kako uništiti? :confused:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Koje su cijene lucerne kod vas!? Ja sijem Osječku 66, cijena 49kn/kg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja uzimam od čovjeka privatno po 30 kn na veču količinu, 35 je na malo.
Ove godine planiram 2,5 rali posijati, trebat će malo veča količina sjemena :)

On inače sjeme doprema iz Istre i uvjek ima dobro i čisto sjeme osječkih sorti.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imas u oglasniku (Slavonska burza)po 25-30kn,e sad kakva je kvaliteta to ti nebi znao rec....
Svagdje po trgovinama ti je oko 50kn,bar kod nas...uzmi u obzir ako kupujes ovu domacu da ti treba bar nekih 10-20%vise sjemena...
E sad da je direktno na institutu provjerit mozda bi sta bilo povoljnije...ja cu isto trebat pa cu ih probat nazvat....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ja sam u sustavu PDV-a tako da me ta od 49kn izađe nekih 36kn, u drugim trgovinama je po 56kn i 52kn, godinama sijem Osječku 66 i zadovoljan sam s njom! Bio sam uzimao i ovako od ljudi, bude čisto sjeme, ali nikada ne bude kao sa instituta.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma Osijecka 66ti je broj 1 za nase podrucje,provjerena kvaliteta!!!!
Samo sto u nedostatku dovoljnih kolicina uvoze iz Italije pa pakiraju pod Os.:icon_scratch:
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Gdje je na jeftinije kupiti lucernu i pošto je mislim iz trgovine treba mi oko 50 kg najviše bih htjeo OS 99?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Zvao u institut Os i vele da je cjena 50 kn/kg i baš pitam čovjeka koja je bolja od njihove 3 sorte i kaže da je ipak najbolja Os 66 ima duži vjek trajanja.

Bez_naslova.jpg
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Poslije branja kukuruza nisam poorao njivu jer je mokro još uvijek. Do kada mogu poorati njivu i posijati lucernu - djetelinu?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kukuruz ti nije dobra pretkultura za lucernu zbog agresivnih herbicida a lucerna je dosta osjetljiva po tom pitanju
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hm, to mi je 600 m od kuće, a za životinje trebam dovoziti svaki drugi dan. Ostale zemlje su mi udaljene 3 km i više.

Hvala.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Meni se puno bolje pokazalo posijati preko ljeta kad padne prva kisa u 8 mjesecu i obavezno na strniste. Tako da odsad sijem samo tako jer mi se najbolje pokazala.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Pa i moja će ići na strnište, samo što ću ju sada sijati, kod mene je problem u jesen nema kiše zato i ne sijem u jesen već par godina, a u proljeće mi je isto dobra kada ju posijem.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Mi smo posijali 14.3 dvje sorte lucerne, jednoj je predkultura kukuruz, a drugoj zob.
 
Na vrh