• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Crvena djetelina je odlična i stoka je više voli nego lucernu. Imao je tetak tu crvenu djetelinu dvije godine ja sam mu omotavao bale i dobio je više bala nego ja lucerne slične površine. Ja sam dosad sijao samo Os66 i odlična mi se pokazala :).
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Kako Crvena djetelina uspjeva i kiselim zemljištima, i dali ju je teško sušiti kao lucernu, pošto radim kockaste bale.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Treba za lucernu, ako je dobra i dva-tri dana više nego za prirodnu livadu.

Ja idem sa 16 kg lucerne na ral površine!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nikada nisam sušio više od 3 dana, svaki dan ju prekrenem. ona bude još zelene boje, ali bude suha, stoka jede ko luda.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Treba za lucernu, ako je dobra i dva-tri dana više nego za prirodnu livadu.

Ja idem sa 16 kg lucerne na ral površine!

Baš sam sad pitao svoje i kažu da uvijek siju 20kg na ral. Tako da ću i ja sad na 4 rali 80 kg posijati.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
12 kila ti je vrh koji bi trebo ić na ral, s obzirom da ju sijes ručno. Znam ljude koji siju sa sijacicom i idu sa 15kg/ha i odlična je.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imam Fahr prekretač. U 5 mjesecu sam za 3 dana osušio pri nižim temperaturama! Al sam 2 do 3 puta dnevno okretao
 

ivan77

Član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
35
Lucerku danas kosim, drugi dan rasturanje, cetvrti skupljanje i baliranje. A za crvenu detelinu treba 6-7 dana, dva puta je rasturam.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Posljednje uređivanje:

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Imam Fahr prekretač. U 5 mjesecu sam za 3 dana osušio pri nižim temperaturama! Al sam 2 do 3 puta dnevno okretao
Znači, ipak je prekretač u pitanju.. Ja sam mislio da postoji neki efikasan način da se to odradi suncem ili balerinom, da ne da patim muke..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
12 kila ti je vrh koji bi trebo ić na ral, s obzirom da ju sijes ručno. Znam ljude koji siju sa sijacicom i idu sa 15kg/ha i odlična je.
Pa logično je da bacim više ako rucno bacam..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam Fahr prekretač. U 5 mjesecu sam za 3 dana osušio pri nižim temperaturama! Al sam 2 do 3 puta dnevno okretao

2-3 puta dnevno ju okrečeš????

Pa jel imaš ti list na stabiljci uopće???

Ja da ju okrenm po suncu kad je več napola suha sav list iscuri.

Ovako ja fino okrenem svaki dan ujutro dok je rosa i ne diram ju više do sljedečeg jutra.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Naravno da ostane list, da ne ostane ne bi ni radio. Govorim o prvome otkosu temperature su do 25 stupnjeva, do 12 sati je barem rosa. Ja već idem drugo otkos dok neki još nisu ni prvi. Sve ostale otkose samo jednom prekrenem jer tu do 8 sati ako ima rose je dobro. Nekada i ne prekrećem jer se uopće ne popusti lucerna preko noći.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj mislite bi bilo prerano posijati lucernu sad ovaj vikend,bojim se da ne nikne i onda ju mraz sprzi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Prerano ti je. Posij je prije sjetve kukuruza, a opet gledaj da ne bude mrazeva.. jer kao sto kažeš jači mraz je sprzi i gotova je. Ja ću je posijati za 20-30 dana.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jučer posijano 1kj. crvene dijeteline.Utrošeno 12kg sjemena dijeteline i poslje još dosijano 15-20 kg proljetne zobi...Pripremljeno dosta solidno ,jedino mi žao što nisam povaljao,al valjda bude nešto i od ovog?Sad samo da bude kiše što javljaju i to je to:icon_scratch:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mi posijali lucernu jucer malo vise od 2 rali i zagazili.Od vikenda nastavak jos 2 rali i to je to za ovu godinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh