• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Do kada se sije lucerna?
Poorao sam 0,5 kj, dali je bolje ako frezam poslije tanjuranja ili bez frezanja?

:(bear): molim pomoć.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Optimalni rok je od 15.3- 1.4 mada se sije i poslje al to ti više ovisi o oborinama,dakle ako ima kiše bude i poslje dobro, ak ne bude kritično.Šanana je ako se nevaram prošle godine sijao za 1. maj pa eto najbolje će ti on znat odgovorit s obzirom na svoje iskustvo.

Što bolja priprema to bolje ! Zrno sjemena ti je otprilike veličine zrna šećera i trebalo bi ić na dubinu 1-2 cm.... a ako ti je loše i neravnomjerno pripremljeno onda je to teško postić!Također valjanje poslje sjetve ako imaš mogućnost...
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sad je taman pala kiša, lucernu sto sam vec posijao sad će lijepo nici, a još 2 rali ćemo posijati ovaj tjedan i moce se lijepo pripremiti :).
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja izvršio pripreme za sijanje a nema lucerne, o bože bože.
Dali netko zna gdje bih mogao kupiti 3 kg lucerne, našao sam 2 kg, a površina je manja od 0,5 kj.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Shvatil bi da biras neku sortu pa da nema al općenito. Neznam ti kaj nemaju u ovo vrijeme lucerne za prodat nek si zatvore dućan. :^):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nema, nema nikakve. U jednoj trgovini sam našao 2 kg.
Ljudi koji su privatno prodavali svake godine, ove godine nemaju jer prošle godine nisu uspjeli ništa uhvatiti.
Mogu preko firme od supruge uzeti od dobavljača gdje uzima sjeme ali je pakovanje 25 kg, a meni treba 4- 5 kg. Cijena je 25 kn + PDV
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Evo probaj tu nazvat: Prodajem sjeme lucerne, čisto certificirano, porijeklo EU.

cijena 43 kn/kg (nije fiksna, ovisi o količini)


0998839053
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Oprostite nisam se dobro izrazio - mislio sam da li ima netko u mojoj blizini da mi čobjek ne šalje poštom malu količinu.
Hvala kolege.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas u lokalnom poljo dućanu kila lucerne oko 75 kn, OS 66 ja mislim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jutros sam uslikao moju lucernu sijanu prošle godine na 1. maj.
Zbog prevelikih količina oborina prošle godine nisam dobio ni jedan dobar otkos, samo je 3 puta pokošen korov da se zemljište očisti, planirali smo sve preorati na proljeće, ali sada imamo jednu potpuno drugačiju priču.

Ovo je jedan komad od 0,5 kj gdje je bila najlošija, ostala dva komada nisam slikao pošto mi nisu bili usput





 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ŠANANA pa i nije baš nešto, rijetka je. Ja što sam sijao prošle godine, 4 puta pokošena i sva 4 puta bila čista, jedino prvi puta bilo malo repice, gdje koja. No ove godine jedan komad nula bodova, lucerne ni u tragovima. Gdje sam sijao os66 tu je i dalje ostala odlična, a ova os88 je nestala. A i jako puno lucerni je nestalo prošle godine od prevelike vlage.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa da, kao što sam gore i napisao, to je slikana najgora parcela i dio koji je lani bio više pod vodom nego što nije.

Kad obiđem ostale parcele budem slikao.

Mada se nadam da buda i ova bolje nakon prvog otkosa, ima tu svakakvih trava, ima dosta ljulja i nešto korovnih vrsta, ali lucerna ipak prevladava, bit će nešto od nje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Tu ima više crvene djeteline nego lucerne,kakav je ph na tom zemljištu.Ako je ph niži od 6 tu lucerna ne može opstati,ostane samo "trogotkinja" jer je tolerantnija na kiselo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh