• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kao prvo sprečava rast korova, a vjerojatno i štiti mladu djetelinu kak je kolega iznad naveo.
Nestavlja mje puno, kojih 50 kg na ral i to u prvom otkosu večinom spremimo u rolo bale ili nagazim sa prikolicom s noževima u silos, kasije je drugi porast čista djetelina.
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
A gle ako zelis brzo dobiti kvalitetu i kvantitetu onda lucernu sijes u jesen. Sijes ju u 9mj i do 4mj iduce godine imas odlican otkos prvoklasne krme. Prvi odkos daje oko 50% ukupne kolicine.
Ako ju sijes u proljece tj u 3 mj onda te godine nemas toliko otkosa a samim time niti zelene mase. Meni da je svrha proizvodnje cista lucerna i da je zelim imati sto prije i sto vise ja bi ju sijao u jesen.... ako iz nekog razloga nisi stigao onda je sigurno opravdano sijati ju na proljece na nacin kako su kolege kazale...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja izbjegavam sijanje u jesen jer u 9. mjesecu hoće izostati kiša ili još gore padne je skroz malo pa sjeme ponikne a nema dosta vlage da pusti korijen i onda cijela priča propada,dok u proljeće vlage uvijek ima dovoljno,a sjeme baš nije jeftino:icon_fU:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Po tome onda nitko ne bi ni uljanu repicu sijao.Rizik postoji ali se mora dobro pratiti prognoza i na vrijeme prirediti zemlju.I u proljeće ima rizika ,prvo mraz a zatim visoke temperature na slabo razvijen korijen.Općenito je u poljoprivredi sve lutrija .
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
da slažem se,no kod repice nema izbora kao kod lucerne,a za visoke temp. u proljeće pomaže zob koja je izpočetka primarna kultura.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Več sam poslal ali nema odgovora,vidim ima dosta dobrog sjemenja i ljulja i sudanske trave kaj bi sad trebal sijat, a nemrem ga dobit i izdaje račun to mi odgovara...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi smo jesenas kupili lucernu od njega,isto ga je bilo teško dobiti na mob,malo nas je zavlačio ali na kraju dovezao sjeme.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Kakva je lucerna mislim kvaliteteta i to jel dobra ?
Kako si ga dobio na taj broj mobitela ili neki drugi.
Ja bi si sam otišao po sjeme to nije problem...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Tvrdi da je os66,čista je,nema viline kose i drugih opasnih korova.U toj cijeni obave i dostavu.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Aha tak znači da tak i piše da je čisto sijeme..
Ajde dobro ako ga uspijem dobiti na mob budemo se dogovrili trebao bi nekih 100 kg.
Koliko si ti kg sijal po hektaru ?
Jel ima još koji njegov kontakt jel možda znaš prezime njegovo ?
Hvala na odgovoru ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sijali smo 25kg/ha i odlično je nikla.Nemam drugi broj osim navedenog u oglasu niti mu znam ime.Budi uporan,javit će se,tako je i nama bilo.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ok hvala, ja budem išao sa 30 kg po ha budem ja zvao više put mora se jedenom javiti hehe :)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prosle godine u 5 mj sam posijao djetelinu kako sam tada pisao (0,5 kj)
Sada vidim trava i djetelina su krenule i pocele dobivati zutu boju. Tlo je malo mokro.
Kada da bacim gnojivo?

Hvala.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ja u 5-6 godina koliko kod mene traje lucerna ni jednom nisam bacil prihranu doduše nekad joj nebi škodila no samo s PK 20-30 dušik joj nije potreban ona ga sama asimilira iz kisika.
Ako več očeš prihraniti s dušikom da dobije zelenu boju onda preporučam kasnije tek nakraju 2.mj početkom 3mj. onda bude več i vegetacija polako krenula možda se bude još kaj promrzlo pa onda baciti nešto tipa kan ali ne treba pretjerivati....
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Toga sam i ja zval ovu zimu i odma mi se javio covjek hehehe.
Samo kaj je to neto cijena tj.bez poreza ali ako si u sustavu pdv onda ni nemoras njemu platiti pdv nego taj racun onda ide u troskove samo.
Na kraju sam se odlucil kupiti Slovensku soču u ducanu odustao sam od ovoga,ovo mi je provjereno bilo i pokazalo se ok!
 

Najnoviji postovi

Na vrh