• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lučice luka

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Zanima me, di nabavljate lučice luka (Posebno Istra) . Lani sam uzeo kod Bejo Zadena i razgovarao i za ovu godinu a sa njima imam jako loša iskustva pa sam se odlučio, da ove godine neču imat ništa sa njima! Sta mi savjetujete?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Šteta što smo daleko ,inače bi mogli trgovati.Imam Majski srebrenjak
P8100016.JPG

P8100014.JPG


Takođe imam i holandski žuti.
P6300009.JPG
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
I ja bi trebao luk za sadnju ,pošto je luk kod vas ja sam u Slavoniji, jel postoji kakva šansa za trgovinu ,trebam 50 kg
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
molim nekoga da mi kaze s cime mogu pospricati lučice prije sadnje,,,,ima li neki prirodniji nacin ili po novijeme (eko) jer mi je to za osobne potrebe,,,,HITNO !! :confused:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
malo možda fulam temu ali o luku je,sadio sam u 11 mj 50 kg luka na otvorenom namjenjenog za mladi luk pred uskrs,pošto je bila suša malo kasnije je niknuo,sad kad je otišao snijeg luk je niknuo sav i izrastao jedno 2 cm,danas je žena bacila KAN-a i malo pročačkala između redova,e sad mislio sam napraviti nekakav niski tunel da ga malo ubrzam, imam najlon i nekakvog starog alkatena pa me zanima kako napraviti, tj,kako ga provjetravati da li napraviti rupe na najlonu ili šta već srah me da se neće potpariti pa napraviti još gore
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
molim nekoga da mi kaze s cime mogu pospricati lučice prije sadnje,,,,ima li neki prirodniji nacin ili po novijeme (eko) jer mi je to za osobne potrebe,,,,HITNO !! :confused:

ak ćeš ju špricat za osobne potrebe, bolje ti kupit gotovi luk.
:vragek:

ima oko mene puno baba vrtlarica koje lijepo potope u prestige il chromgor i uzgajaju fini domaći luk...jedina nuspojava je kaj malo svijetli u mraku, i po kvaliteti nemože biti niš bolji od onog kaj ga prodaju po dvije kune u trgovačkim centrima
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
malo možda fulam temu ali o luku je,sadio sam u 11 mj 50 kg luka na otvorenom namjenjenog za mladi luk pred uskrs,pošto je bila suša malo kasnije je niknuo,sad kad je otišao snijeg luk je niknuo sav i izrastao jedno 2 cm,danas je žena bacila KAN-a i malo pročačkala između redova,e sad mislio sam napraviti nekakav niski tunel da ga malo ubrzam, imam najlon i nekakvog starog alkatena pa me zanima kako napraviti, tj,kako ga provjetravati da li napraviti rupe na najlonu ili šta već srah me da se neće potpariti pa napraviti još gore

Probaj na čela staviti Agril a kada bude toplije onda ga smakneš a povremeno možeš i najlon otkriti ja ti jednu stranu zaspem zemljom a na drugu složim sitnu ciglu da mi je lakše sklanjati najlon.
Pozdrav!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
na godinu je Uskrs 31.3. zanima me kako tempirati mladi luk da stigne na vrijeme ,planirana je sadnja krajem desetog mjeseca u plastenik bez grijanja ,zanimaju me vaša iskustva koji radite to već duže vrijeme
 
P

pauk

Guest
nisam nasao temu luk opcenito nego 5 podtema i niti jedna nema veze s mojim pitanjem:

Prosle godine (proslo ljeto) imao sam velikih problema s truljenjem luka. Dio je bio truli vec pri vadjenju a dio se istrulio dodatno, u spremistu.

S obzirom da je bila susa, malo mi je cudno, a niti sam primjetio lukovu muhu u stabljikama i plodu?

O cemu se tu radi i kako da sprijecim truljenje luka opet?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisi rekao da li je trulež počinjala od korijena ili od vrata luka.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kod nas se luk koji se koristi za uskrs,,sije u zemlju i onda se presađiva krajem desetog miseca ja cu zasljedecu godinu posaditi na otvoreno nesto oko 1,5ha (dalmacija)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Onda je najvjerojatnije bila riječ o alternariji,obzirom da joj suha vruća ljeta veoma pogoduju.Ako na ljusci i ispod nje ima crnoge prevlake,onda je to vjerojatno to.Vidim da je ove godine veoma jako napala i mrkvu,i čim izađe iz skladišta,počne crniti i trunuti.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Onda je najvjerojatnije bila riječ o alternariji,obzirom da joj suha vruća ljeta veoma pogoduju.Ako na ljusci i ispod nje ima crnoge prevlake,onda je to vjerojatno to.Vidim da je ove godine veoma jako napala i mrkvu,i čim izađe iz skladišta,počne crniti i trunuti.

Ove godine imam istih problema .
sad nas početnike pouči kako to spriječiti?
 

agriculturist

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
5
kakva su vaša iskustva u uzgoju luka pogačara? tipa Holandski žuti
postoji li koja bolja sorta lučice? u tipu plosnatog pogačara
 

Najnoviji postovi

Na vrh