• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

malč folija

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
dobar dan svima...bavim se cvjećarstvom i uzgojem povrća na malč foliji pa me zanima da li tko zna gdje se može pronaći stroj za skidanje te folije ili ako možda zna bar gdje ima nekih slika za skinut...unaprijed hvala svima :)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Za nas koji imamo manje površine izvrstan je i stroj sa prvog linka. Ja inače za skidanje folije koristim isti stroj sa kojim polažem foliju samo je malo prilagodim i praktički napravi posao kao i stroj sa prvog linka.
 
S

Suncokretica2

Guest
Pozdrav @danijellaura! drago mi je da se pojavio još netko tko se bavi cvijećem :) Povrtlarstvo mi nije baš jače strana, ali na foliju sadim krizanteme pa znam o čemu pričaš, strojevi mi baš i ne bi bili isplativi zbog male površine, ali, mrzim skidanje folije :)
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja sadim povrće na foliju ali krizantemu nisam nikad...kak se ponaša krizantema i kakve boje foliju koristiš?
 
S

Suncokretica2

Guest
prije dvije godine smo počeli sa crno-bijelom folijom, oduševljena sam! sami režemo rupe, nije vruće, ogromna je razlika u temperaturi, bijela je puno 'hladnija', krizantemi bolje nego na zemlji, više vlage ima i manje joj je vruće. Preporučam!
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
baš ću probat na jednom komadu pa da vidim razliku...već sam ja duže mislio o tome ali me bilo strah da ne zeznem nekaj...a jel stavljate i navodnjavanje ispod folije?
 
S

Suncokretica2

Guest
da, trake idu ispod folije. i mi smo se bojali, ali, dosadilo mi više čupanje trave i beskrajno zaijevanje pa smo zaključili da ako može paprika koja je osjetljivija na foliju, mogu i krizanteme :)
 
S

Suncokretica2

Guest
sadimo sve i sve je na folijama, odnosno, multiflora je na protutravnom pletivu, ono se baš i nije najbolje pokazalo, bolje su bile dok su bile u zemlji.....šta ti sadiš i otkud si ako nije tajna :)
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
sadim od cvijeća krizantemu za rez, multifloru, mačuhicu a od povrća papriku, patliđan a ove godine probavam sa cherry rajčicom i dinjom pa ćemo vidjet kako ide to...inaće sam iz popovače... a ti?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Suncokretica2 gdje nabavljaš crno-bijelu foliju i po kojoj cijeni? Ja je inače nabavljam iz Splita tvrtka OLEA po cijeni od 24kn po kg a postavljam je za ljetnu sadnju salate. Ove godine bi pokušao na bijelu foliju posaditi rajčicu u plasteniku(sadnja oko20.06)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
PetillaRZ koliko je stane u kg koja širina i da li je s rupama.
Gdje se može nabaviti crna s 6 redova rupa.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
asestic kaže:
PetillaRZ koliko je stane u kg koja širina i da li je s rupama.
Gdje se može nabaviti crna s 6 redova rupa.
Pozdrav Anđelko! 8)
Znam da OLEA iz Splita ima crno-bijelu foliju širine 1,40m i 1,20m bez rupa i tu ja kupujem a rupe bušim sam, sa štancom za salatu ili rajčicu. Ide ti negdje 15-16m u kg folije (rola 70kg - 1,1km). Crnu foliju bez rupa nabavljam iz Gorskog kotara tvrtka GEC po 11,8kn bez PDV, a crnu sa 6 rupa ćemo pronaći pa ti javim.
 
R

rule

Guest
asestic kaže:
PetillaRZ koliko je stane u kg koja širina i da li je s rupama.
Gdje se može nabaviti crna s 6 redova rupa.
Pozdrav Anđelko! 8)
Anđelko imas je kod mene sa pet i sa šest redova 1.6 širina oko 18 metara u kili a cjena je cinimi se 25 kuna ili ti 6.5 km
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ima li crno-bijele folije kod tebe rule i pošto je. Kako ide krastavac i koja mu je cijena. Kod nas nije neka potražnja, na veliko je 6kn a ako ćeš ga krčmit po 10-12kn.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala Petulla kao što kažeš ova bijela je interesantna za salatu u ljetu malo su mi daleko da li imaju šta u Zagrebu a što se tiče crne ja sam nabavljao ovdje kod mene u Meteloplastu Batrina 11 kn s PDV-om za kg.
Baš krastavci su koma ja imam u plasteniku 150 kvadrata danas na tržnici kilarenje 12 kn/kg .
Rule brate daleko si ali ako ipak hvala kada dođe vrijema možda se nešto iskemija.
Pozdrav Anđelko! 8)
 
Na vrh