• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

malč folija

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
jel tko sadio povrće na bijelu foliju ,mogu dobiti bud pošto bijelu foliju širine 120 cm,pa me zanima ,znam da valja salata u ljetnom periodu al ostalo baš neznam

..koliko je to "bud pošto",podjeli i sa nama malo toga,nama malima od par 100m2 :wink::(blush):
Ljeti da a za ostalo ni ja baš neznam puno..
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Bijelo-crnu foliju koristimo ljeti u vanjskoj proizvodnji salate i plasteničkoj proizvodnji krastavac i pomidor u vremenskom roku ljeto-jesen.
Proizvodnja ljetne salate je gotovo nemoguća bez bijelo-crne folije - znači probali smo sve opcije(golo tlo, crna folija,bijela folija). Na bijelo-crnoj foliji salata je najkvalitetnija i najteže ide u procvjetavanje(nije se desilo). Ispod bijele folije temp.tla je za 5-6*C niža od temp.tla ispod crne folija a za 3*C niža od temp.golog tla(dubina mjerenja 10cm).
U plasteničkoj ljeto-jesen bijelo-crna folija ima prednost u odnosu na ostale opcije što smanjuje temp.tla i prostora.
Evo par fotki
258ovvq.jpg

4ik491.jpg


Zanima me cijena bijel-crne flije kod vas friki? Ja sam je lani nabavio po 23kn/kg
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ma na bud pošto mislim da možda dobijem 1 km folije za poneku kilicu povrća,al nema toga puno
 

danci123

Novi član
Tu od
25 Velj 2011
Poruka
4
Polagacica mulch folije

Pozdrav. Jel ima netko na prostoru Stupnika Sv. Nedjelja tko ima polagacicu folija i mogao bi naravno na 2000 m POSTAVITI ISTU NEKA SE JAVI NA PM.
Nisam poljoprivrednik al znam cemu sluzi lopata i sad sam tu na forumu jer stvarno trebam pomoc.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Pokusao bih da posadim mladi luk na malc foliju, u pitanju je Majski srebrenak. Imam foliju bez rupa, pa ima li neko prijedlog kako da izbusim rupe, na koji razmak i kako da to sve posadim? Posadio bih nekih 140 kvadrata..
 

peco

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
1
Zna li netko za cijene agrila 2,2 m širine 21ili22gr težine i gdje se može kupiti.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam neke ponude mulch folije 30 mikrona povoljno, španjolske firme sotrafa, ako koga interesira može mi se javiti u PM. Ja radim sa takvom folijom već godinama i super sam zadovoljan, ne trga se prilikom vađenja iz zemlje. Ima i 20 mikrona ali sa takvom ne radim jer je pretanka za sadilicu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ako koga interesira stigle su folije 20 mikrona 1500 metara dužine i 1,2 metra širine.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
622
Sotrafa je odlična, mi samo s njom radimo.

Nego, zna li netko bi li se moglo naći folije većih širina a da su bez perforacija, meni bi idealno bilo 1.6m ali bi eventualno suzio stroj da paše i ona od 1.5m ili 1.4m. Ali uvjet je 30 mikrona i bez perforacija...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sotrafa je odlična, mi samo s njom radimo.

Nego, zna li netko bi li se moglo naći folije većih širina a da su bez perforacija, meni bi idealno bilo 1.6m ali bi eventualno suzio stroj da paše i ona od 1.5m ili 1.4m. Ali uvjet je 30 mikrona i bez perforacija...

Ima ovdje kod nas od 140 cm i 1000 metara dužine isto sotrafa, 30 mikrona. Mislim da sam je plaćao nekih 880 kuna s pdv-om.
 

Najnoviji postovi

Na vrh