• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MALČER ROTO/BATIČAR KUPUJEM POMOĆ

dadi147

Novi član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
4
Poštovani forumaši,htio bi kupit nekakv malcer da si olaksam kosnju vocnjaka i okucnice,cuo sam razne price i za jednu vrstu i drugu vrstu malcera pa bi volio cuti vasa iskustva sa istima,znaci potreban mi je striktno za kosnju trave a vrtio bi ga zetor 2511,hvala vam unaprijed
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Mega ING Čakovec najbolji model je 150cm iako imaš i vece, koristim ih već godinama. Imam nekoliko komada a nije ni skup..
 

dadi147

Novi član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
4
Dali je to roto ili batičar?jer znam da i batičar opet ima 2 vrste y nozevi i čekic ako neko preporuca baticar bio bi zahvalan da mi napise koji bi bio bolji za kosnju trave
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Roto malcar s jednostavna dva noža, i “rukom” koja ih nosi, udarao sam u kamenje i svašta nešto i krivio ruku tu i oni su mi je uvijek ispravili jer imaju jake prese.. ja imam nekoliko u rezervi ali dobro bavim se ozbiljnijim poslom..
Uglavnom ne bi ti preporučio baticar jer ovaj roto travu super sredi, jeftin za održavanje, nema sta otići, nema remenja, nema skupih noževa, potrebno mala snaga traktora, niska potrošnja goriva...
Uglavnom i baticar kad udari u kamen ili nešto zna se poremetiti balans ispadne iz balansa, kod roto jednostavno preskoči a i da se iskrivi jeftino Je i ravnanje ruke..

Ja sam s njim malcario s IMT 539 kupine visine preko 2m, razno šiblje, mlade johe debljine 5-6 cm a i drveće od 10 cm debljine smo malcarili, u rikverc polako u vise navrata, nije predvidjen za to da se razumijemo ali ide..

Ako te bilo sta zanima još samo pitaj jer ne znam sta bi ti još mogao reci :)
 

dadi147

Novi član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
4
Zetor sa 25ks bi mogo taj 150cm vrtit?koja je cijena toga tamo i garancija ako znate
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Najbolje ti je nazvati i zatražiti ponudu ali ću ti reci +-2.000kn znsci cijena je izmedju 5.000 i 8.000 ajmo reci evo stvarno ne znam
Jer ja imam rabata dosta..
Mogao bi da ja mislim
Iako ti svakako za 25ks ne bi preporucio cekicar jer treba dosta vise snage

Evo na njihovoj stranici 6.600kn s dostavom, garancija 2 godine.
 

dadi147

Novi član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
4
Hvala na odgovoru,jos cu malo cekat mozda se tko javi s iskustvom kakvim vezano za baticar pa da i to uzmem u obzir a s kupovinom cu pricekat do sajma u Gudovcu mozda ce tamo biti kakve akcijske cijene
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje je mišljenje da bu mu i roto malčer 150 cm previše. Šteta je uništiti traktor, bolje kupiti malo uži i malo dulje raditi. Obično se kasnije dogodi da se treba pomalčirati i nekaj zahtjevnijeg, a onda traktor diše na škrge.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Veći RM ima veću obodnu brzinu, pa i bolje melje (odnosno, čistije kosi). Uvijek je lakše smanjiti brzinu ili uzeti manji otkos kad je zahtjevnija košnja, jer stroj premalog zahvata nemreš poslije nadoknaditi.
Bez brige, 25-tak je jako žilav traktor i ima dovoljno spore brzine, pa mu nebu niš od metar i pol.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Meštri kupio sam roto malčer 100 cm vukao bi ga i pogonio TV 822. Molio bih vas savjet i kakva uputa o načinu rada i na što treba obratiti pažnju, osobito što se tiče vrste kardana jer čitam ovdje da treba imat i spojku i križ sa sigurnosnim vojskom. Hvala unaprijed!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa daj deni sliku malčera da vidimo stroj. 😉
Upute su ti takve da redovno kosiš dok ti nije velika trava, moraš paziti da ne lupiš nekam, u stari panj ili nekaj deblje granje, za takve situacije bi trebal imati kardan sa kumplungom, kad lupiš nekam da on proklizi, a ne da ti sve potrga na malčeru, pa čak i na traktoru.
Kaj buš kosil na ravnome ili pod bregom nekim?
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Gle zanima me stajanje i vožnja u rikverc daltrebam čekat da se malčer prestane okretati kad idem u nazad i znam da trebam imat kardan s kuplungom ,naručio sam. Kosio bih i po ravnom i u bregu i pod bregom😀 a fotku stavim kasnije kad bum u prilici vani,sad idem pretakat vino..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ak imaš kardan s frajlauf kuplungom, onda staneš, podigneš ga, prešaltaš u rikverc i kreneš unatrag. Malčer se bude za to vrijeme polako zaustavljal, tak da u rikverc nemreš kositi. Kad kreneš naprijed i kreni s pokošenog da se isti stigne zalaufati i spusti ga neposredno prije trave za kositi.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
15890229652594943129204452978054.jpg evo mašine,4 noža ili lanca. Dobro znači, diči i polako nazad nebu frke nebu velika trava al ima jedna malo jače zaraštena parcela gdje je bio vinograd,čovek veli da bi sve mogel s noževima al bojim se cega sve ima nutra pa bi ipak za to del lance..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Stim malčerom nebuš imal nikakvih problema, evo baš moj susjed dela snjim danas celo jutro.
A moj takav mora danas dojti nadam se. 😉👌 IMG_20200509_090652.jpg IMG_20200509_090642.jpg
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Daj mi reci kakav to kardan ima? Kaj ima samo protočnu spojku ili..
 
Na vrh