• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj to se prikralo od pumpe za pumpanje vode koji pogoni ovaj motor.
To je peraja koja vrti,pumpa vodu.turbina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Tak sam si i mislil, a pošto je ovo tema o kopačicama da se neko ne zabuni pa da nebu tražil taj nepostoječi dio u motoru na kopačici
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si al motor je identicni na vecini prikljucaka.samo moj pogoni pumpu,bilo je i mjesalica,freza,kosilica....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kad smo kod toga, jel su svi motori jednake snage?
Znači oni kaj teraju mešalice, pumpe vatrogasne, kopačice .....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Većinom su isti 59,6 cm 3, na max. 5800 okrt. daju 2 KW snage. Razlika je da kod kopačice imaju jedan tip krburatora sa uljnim filterom zraka, dok kod pumpi i na mješalici imaju drugačiji krburator sa suhim pročistačem zraka. A ostalo su nijanse. :eek::
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
U prvom postu imaš Mio 200 (prva slika), 80 cm 3, 1,5 KW, motor se vrti u desno. U petom postu imaš Mio 250 isto 80 cm 3, 1,5 KW, motor se vrti u desno (kod tog modela pogonska remenica dolazi direktno na radilicu). Onda slijedi Tomosica 59,6 cm 3, 2 KW (motor se vrti u lijevo). itd... ima još.:(talk):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ove sa 59ccm su iste samo su podešene za različite brojeve okretaja. Imam dvije, jedna 1kw pri 3000o/min, a druga 1.3kw pri 3600o/min. Kod mene oba rasplinjača identična. Doduše ne sjećam se za dizne:icon_rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Evo još jedan primjerak iz naftaline. Korišten za miješalicu. UMO - 06 (04), god. poiz. 1973., ne piše snaga ni okretaji, samo 59,6 cm3 ?




 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Male motokopačice

Drži se ti UMO kultivatorčiča jer o tomicama i priključcima kolko čitam tvoje postove nemaš pojma.:(nerd):

Navodiš nešto što ne postoji ! ! !:(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: Male motokopačice

Kako ne? Tomos UMO motori. Ugrađivali su se na mješalice, vanbrodske motore, kopačice, prskalice leđne. Umo06 i Umo08 drugim riječima motor od 60ccm i od 80 ccm. Prisilno zrakom hlađeni, platinsko paljenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

ad26ki

Guest
Re: Motor se gasi

Procitao sam ovu temu na forumu i vidim da se jos neki clanovi iteresuju za ulje koje se sipa u transmisioni deo i kolicinu za MK 2 kopacicu ali nisam nasao da je neko naveo taj podatak.Ako mi je kojim slucajem promaklo,nemojte mi zameriti ali bi moli da navede te podatke neko ko zna.Predpostavljam da je ulje SA-90 ali nisam siguran a kolicinu pogotovo ne znam koja je.Kao sto sam naveo u predstavljanju odnedavno sam vlasnik MK 2,danas sam je rastavio i cistim sve delove pa bi mi podatak o ulju bio neophodan.Unapred se zahvaljujem na pomoci i razumevanju.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Motor se gasi

A da probas staviti selnu oko tog plasticnog djela izlaza iz rezervara da stisne uz slavinu sigurno nece kapljat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
aa02pfrgtmzbvtqqvnqh.jpg


U reduktor ti ide ulje sea 30 ili 15W40 (super 3, super 5). cca 2,5 - 3 dcl nadoliješ pa provijeriš (gornji vijak za odvijač), nagneš za 15 stupnjeva nazad i dosta je da bude do dna navoja. Ako nadoliješ više će ti bacati u kućište kvačila.
U diferencijal ide ulje sea 140 hipenol (npr Ina hipenol GTL 140). količina 4 dcl. Kad stoji u vodoravnom položaju do vijka (koji je isti kao i gornji samo je zavidan za gore, na zadnjoj strani dif. cca 10 cm od dna). Nadolijeva se na vijak sa desne strane (ključ 17).:icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Sve OK , novi si na forumu pa si isprva postavio pitanje u drugoj temi pa su moderatori premijestili. Ako bude kakvih nejasnoća pitaj ! :(handshake):
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Planiram kupiti motokopačicu za okopavanje krumpira koji je sadjen u redove razmaka 70 cm .koja bi širina kopačice najbolje odgovarala a da se žile krumpira ne oštećuju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Ako je krumpir sađen na 70 cm, treba uzeti u obzir (kad malo naraste, napravi busen) a obično se okopava dva puta. Radni zahvat bi ti bio u toj situaciji cca 50 cm. Zavisi za koje, i koliko posla misliš raditi ?:eek::
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Planiram kupiti motokopačicu za okopavanje krumpira koji je sadjen u redove razmaka 70 cm .koja bi širina kopačice najbolje odgovarala a da se žile krumpira ne oštećuju

ja sadim krumpir na 80 cm razmaka,a okapam ga sa specijalom kome stisnem frezu na 50 cm i ide..

upload images free
 

Najnoviji postovi

Na vrh