• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
Baš sad idem kod Gorana po klipnjaču , da vidim što ima još u ponudi.🙄
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pozdravi ga i pitaj ga usput jel su napokon stigli klipovi fi 48 x 14 Meteorovi.
Ja sam mu več dosadan na telefon.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
A tek sad vidim tvoj post, već sam otišao. IMG_20220222_111039.jpg
Klipnjača nema momentalno😡, uzeo klip 42,5 Meteor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nema veze, hvala kao da si pital, bum zval.

S klipnjačama rezervnim sam osiguran, ako to sve uspijemo poderati.... Probaj zvati Trkulju ili Pojera jel imaju još kaj, ako trebaš brojeve javi pa ti pošaljem.

Klip 42,5 imam još jedan iz starih zaliha, mene boli kaj nema 48 trenutno niko. Zadnja informacija je da budu Talijani pustili u izradu stotinjak komada pa zovem svaki čas da ulovim barem 5 komada prije nego odu.



 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Probaj pitati Moto Jakopec za klip ,on nabavlja vecinom prox ali sigurno moze i meteor nabaviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nema Ivek ništ takvoga, bil sam tam puno puta i rekel mi je u vezi tih motora, a kaj me pitaš kad znaš da ja nabavljam od tih koje i ti znaš i ako oni imaju ja mogu preprodati od njih a onda bu skuplje....
Za sad imam, jedan je cilindar upravo na honovanju, ali to je zadnji novi klip kaj imam pa kad dojdu da kupim za rezervu,
Svejedno hvala ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
Klipnjače CKR Goran bude imao da kraja tjedna. Uzeo danas klip Meteor 42,5 , čaure startera i ostalih sitnica. Još usput prošao u PKL po neke semeringe i O ringove (koje nisam mogao naći na uobičajenim mjestima). IMG_20220222_140144[1].jpg
Hvala # MUHA za ponudu, nadam se da će ih Goran imati, ali ako slučajno ne bodem te kontaktirao za Pojera i Trkulju. (y)
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Ja isto kupujem semeringe u PKLu. Sad u vezi jednog drugog motora, kako bih mogao podesiti kut paljenja bez komparatora? Može li se nekako od oka?
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Mogao bih naći gornju mrtvu točku pa nekako podesiti da pali 1.5mm ranije, samo ne znam koliko treba zaokrenuti ploču paljenja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
E to svakako , samo treba imati tanje prstiće.😁

Najprije naštelaš zazora platina na 0,40 (kad su najviše otvorene). Onda nađeš GMT izmjeriš (šublerom) obično bude 19 mm (može biti i više), potom okrećeš magnet (u smjeru nj. vrtnje) i kad se platine počnu otvarati izmjeriš vrijednost klip - glava, dobivena vrijednost mora iznositi 20,5 mm.
I dok ne dobiješ zadanu mjeru, rotiraš anker ploču.

Ili jednostavnije , kad su nove platine (bakelitni brijeg je najviši), u tom slučaju ploču zarotiraš Max. lijevo, onda provjeriš i korigiraš.
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Znači nađem GMT, i mjerim razmak između klipa i glave cilindra, kad se platine otvaraju taj razmak mora biti za 1.5mm veći?
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Vidim da UMO motori inače imaju igličasti ležaj na maloj pesnici, ali ovaj kojeg sam otvarao nema. neki modeli tvornički nisu imali?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
Ne nemaju, tvornički imaju piksu. Dok nove klipnjače su sa igličasti.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Duze je nekad trajala piksna nego sad iglicasti lezaj toliko o kvalitetu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,559
Pa ako je piksa dobila luft, može se je zamijeniti sa novom (trošak dvadesetak kn), ali naravno samo ako je u većoj pesnici dobra.🤓
 

Najnoviji postovi

Na vrh