• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,052
Složil sam ga za desni smjer, ali nije mi problem ni okrenuti mu smjer.
Imam i reduktor, više komada, i najvjerojatnije tak i bude jer danas sam ju isprobal u radu i prebrza je kak veliš.
Hvala za informaciju (y)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Koliko sam primjetio sa slika fale ti neki dijelovi klapna regulator gasa, poluge ti ne će odgovarati, ako uopće misliš složiti regulator gasa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Ovako ide priča, imam jednu Tomos kopačicu koja je jako malo radila ali sad postoji neki problem. Koji? Ma ja je koristim za međuredno okopavanje mrkvice i salate, i to sa samo dva loža (na najuže). I stvarno sinoć malo kasnije je dovezli i na njoj samo dva noža, onako malo u mraku malo je pogledam, nije izgledala u neko sjajnom stanju a ni tako katstrofalno.
I koji je problem sa njom?
Ma ona upali pa malo radim i jednostavno se ugasi, i neće više upaliti, i nije baš dobro primala gas pa sam montirao jednu šuštu od kemiske , da moren delati. Ma sigurno su platine!

I danas idem malo pogledati kakvo je stanje, skinem karburator_ rezervar_filter zraka i onda na red dolazi kapa, i kad sam je skinuo imao sam što vidjeti.🤬
Zagušen a skroz luputa blokirana smećem, rebra isto tako.
Skinem cilindar_ klip_ bolcn, čaura (u maloj pesnici ) se okrenula , karike dosta potrošene, ali cilindar još u dobrahnom stanju kao i klip.

Mala pesnica je malo jajasta , tako da neću moći uprešati čauru od 16 mm, ustvari mogao bi , ali bi se odmah okrenula. Tako da ću morati otokariti novu čauru u većoj tolernciji, uprešati _ bušiti i trivelat.

Na slici se vidi šušta na karburatoru, koju su naknadno ugradili.🥸
IMG_20220323_140331~2.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
OK, uglavnom te razumijem, ali jako rado bi te sve razumio, pa te molim za pomoć:
- "pa sam montirao jednu šuštu od kemiske " - što to znači, što je šušta?, od kemiske? od kemijske olovke, ili koji vrag, ne kužim???
- otokariti novu čauru u većoj tolernciji, uprešati _ bušiti i trivelat??? što znači trivelat, možda rajbat s rajberom ili ???
Bez uvrede, pomozi i pojasni mi dodatno ove Vaše nazive, molim te.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Evo ZJ me je pretekao, nekada mi ujde nika domaća beseda (pobjegne mi ponekad neka domaća riječ). Lijepše zvuči (šušta) nego opruga. Mada se to odnosi kad se izgovara. 🤣

Hvala #ZJ za pojašnjenje. A i da se navadite (naučite) poneku našu riječ.

# skodilak ležajevi a pogotovo gornji prema magnetu ili skoro isti zvuk proizvodi da ako ventilator dodiruje valjčiće startera. Opet uzrok ležaj ili nije starter u centru.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Brgude pa vidiš da učim i upravo želim da naučim. Ne smeta me ničija domača riječ, a kad zapnem u razumijevanju ja pitam. To je naše bogatstvo i samo ti nastavi po svom 👌.
Ja isto ne pišem književni 🙃 jezik niti pravopisno točno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Sad bi ja trebao pitati, što znači ova treća riječ?
:hahah: :ROFLMAO: dobri ste, keder je mala ribica kao mamac na udici, od strane naših lokalnih ribiča... Ja nisam ribič.
 

Najnoviji postovi

Na vrh