• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Po tamno plavoj boji je možda bio na kosilici, ili se varam? Ili za vanbrodski motor?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Fuoribordo (vanbrodski) nije sigurno jer on ima drugačiji izlaz prema peti.
Na kosilica vjerojatno da, navoj odgovara, ali me buni matica. Jer na kosilica sa takvim navojem dolazi zašarafljen produžetak (osovina) za nož. I onda nema matice.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Nisam nikad rastavio niti jedan vanbrodski. IMG_20220327_181019.jpg
Ova radilica nema utor za kajlu, ništa samo konus.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Neletio sam na ovo pitanje kolege forumaša:
  • 3 Lip 2021
  • Ima netko možda za prodat Tomos bušač za zemlju, mislim da je UMO 8 orginal na njima?
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Fuoribordo (vanbrodski) nije sigurno jer on ima drugačiji izlaz prema peti.
Na kosilica vjerojatno da, navoj odgovara, ali me buni matica. Jer na kosilica sa takvim navojem dolazi zašarafljen produžetak (osovina) za nož. I onda nema matice.
Koliko ja znam, svi vanbrodski imaju kockasti/zupčasti izlaz. Možda je netko stavio maticu naknadno, možda nije original?

A da li si pobrusio one grabe na karikama?
Nisu skroz nove ali nemaju nikakve grabe niti ogrebotine. Ubacio sam klip nazad i motor radi dobro.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Ma da bit će da je pogonio rotacionu kosilicu, desno vrteći, vertikalni.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
DSC_0005 (1).jpg
Iz mojih starih albuma...
WP_20180514_16_15_34_Pro.jpg
Večinu sam se svega toga riješio, otišlo s jednim kombijem u okolicu Virovitice.
Vozi miško, dečko je bio sretan, pol kombija je bilo koje kakvih šklopocija...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Postoje dva tipa cilindra umo 08, razlika j e samo u visini ispuha. Brzohodni ima ispuh više (tri rebra od vrha cilindra), dok sporohodni nakon četiri rebra od vrha.
Prva slika (koju si stavio ) je Mio 250 umo 08 i tu je sporohodni cilindar, pogledaj na pločici piše 3500 o/min 1,6 KW.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Nemam, ostalo par sitnica, dijelova. (Rješavam se viška stvari, guši me to sve više. I alat i instrumente puno toga sam utrpao sinu u auto i vozi za ZG. Moram naučiti stati.)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Malo j e teže naći takav cilindar (polovan) a da je donekle uporabljiv. Jedino od fuoriborda , ali onda je problem nagrižena rebra od mora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Postoje dva tipa cilindra umo 08, razlika j e samo u visini ispuha. Brzohodni ima ispuh više (tri rebra od vrha cilindra), dok sporohodni nakon četiri rebra od vrha.
Prva slika (koju si stavio ) je Mio 250 umo 08 i tu je sporohodni cilindar, pogledaj na pločici piše 3500 o/min 1,6 KW.
Nisam znal za umo 8, za umo 6 znam da su dvije vrste kanala na cilindrima.
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Može li se motor normalno koristiti ako se čuje ležaj radilice, ili ga obavezno treba promijeniti čim se zvuk pojavi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
čim se zvuk pojavi pajavljuje se i špena koja je za motor smrt.
Po mojem to treba odmah u startu otkloniti da ne napravi veču štetu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,906
Smijem li pitati kaj drži radilicu aksijalno?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Ležajevi , eventualno podloške, ali rijetko.
Ako se i pojavi pokoja trunka špene, smjesa ispire ležajeve i sve to potom proguta. Tako da tu nema neke posebne opasnosti, što se toga tiče.
Veće probleme može uzrokovati potrošenost ležajeva na radilicu i naravno rondanje.😆
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh