• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

malo slika za ratarka sjenaza drugi otkos

B

branko

Guest
jedino nedostaje prikupljanje sjenaze , ali ostalo od kosnje do baliranja je tu.

R

Ratarko

Guest
Ma odmor za moje oèi , vjeruj mi :D
Samo mislim da vam treba nova grupa za te slikice , ovo mi je ispod èasti da sjenaža i slièno ide pod temu OSTALO :(

Pitanje , da li taj MF može iæi isto onako brzo kada kosi sa tom kosom ( ako bi baš morao ) kao što vidim da idu neki evropljani kada kose na youtube ?
Kolika bi bila neka normalna brzina košnje , eto kada je košeno to što je uslikano ?

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
ja veæ par dana pokušavam diæ slike sa košnje al' mi ne ide..a sad digo na MOJ ALBUM i nemogu stavit na forum kad sam glup pa ne znam kako... :cry:

B

branko

Guest
e to neznam jer na mf-u ne radi sat, ali vecinom se kosi u drugoj pa kolko ga hoces potjerati, klinci ga obicno tjeraju pun gas (ja ga stisnem dok ne cujem da traktoru nije tesko i tako ga tjeram). ali ovakav ljulj nisam kosio pa nisam siguran kolko bi mogao ici.

R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ja veæ par dana pokušavam diæ slike sa košnje al' mi ne ide..a sad digo na MOJ ALBUM i nemogu stavit na forum kad sam glup pa ne znam kako... :cry:
Mora da se šališ ?
Ako stvarno imaš sa tim problema zašto si ne napraviš raèun na http://www.imageshack.com i nema šanse da neæeš znati raditi , jako jednostavno pogotovo ako si instaliraš njihov toolbar , par klikova napravim i veæ su slike tu , ima i opciju resize tako da nemaš puno èekanja na uploadu .

Vjeruj mi , vidiš koliko ja slika postam na forum i sve preko njih.

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
konaèno!!!

kosilica u transportnom položaju..

R

Ratarko

Guest
branko kaže:
e to neznam jer na mf-u ne radi sat, ali vecinom se kosi u drugoj pa kolko ga hoces potjerati, klinci ga obicno tjeraju pun gas (ja ga stisnem dok ne cujem da traktoru nije tesko i tako ga tjeram). ali ovakav ljulj nisam kosio pa nisam siguran kolko bi mogao ici.
Taj MF ima 3 brzine naravno , ako radiš u drugoj onda i to ide dosta brzo :shock:

B

branko

Guest
Taj MF ima 3 brzine naravno , ako radiš u drugoj onda i to ide dosta brzo
pa ide puno brze nego sa klasicnom kosom. sve ti ovisi o jacini trave i stanju same livade jer ako je puno rupa onda ides sporije

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
ja moram iæi u prvoj brzini jer u drugoj veæ skaèe kosilica...

R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ja moram iæi u prvoj brzini jer u drugoj veæ skaèe kosilica...
Pa i u prvoj ferac ide prilièno brzo .
Druga bi opet bilo letenje ako malo dodaš gas , išao bi dosta preko 10 km/h .

Meni je samo zanimljivo kada gledam one video uradke kada recimo Fendt ide sa tri kosilice i kosi oko 9 metara a vozi recimo 20 km/h , ajde da ne pretjeram ali više od 15 km/h ide sigurno .

Ja sam pokušao ovaj svoj tarup malo brže voziti sa MF-om ali nije me išlo preko 10 km/h :( tarupirao sam isto travu , korov .

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
ma da,ide on 15km/h al' njegova je njiva ravnija od moje,kosilice teže 10 puta pa ne skaèu,on vozi fend a ja ferac :lol: ....
al dobro...
vozit æu i ja john deere pa æe onda iæ puno bolje... :wink:

B

Bobo

Guest
Ljudi sa 2 kosilice idu 25 km/h. Trava kao sto abrkili ima na ovim slikama...

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953
pa neka idu...meni je zasad ovo dobro...za razliku od gramipove kosilice s kojom sam morao i u drugoj sporoj iæi,pa èak i u prvoj!!!!

R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
pa neka idu...meni je zasad ovo dobro...za razliku od gramipove kosilice s kojom sam morao i u drugoj sporoj iæi,pa èak i u prvoj!!!!
Ma normalno , ja sam samo želio znati koliko brzo je moguæe kositi u našim uvjetima . To što Francuz ore sa 7 brazdi i 150 KS traktorom me ne dira niti 5 %.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
28 Srp 2006
Poruka
3,095
Imam i ja neke slike, ali su lošije jer su slikane s mobom stavit æu ih drugi tjedan.

Na vrh