• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Bok!
Nakon sedam dana terena vratio sam se i napravio dodatni mjerač pritiska ulja .
Nešto poput OFICIROVOG , no ja sam se odlučio za smještaj na drugom mjestu .
Vjerojatno je privremeno jer planiram naći manjeg promjera i staviti ga lijevo od prekidača svjetla u prvo slobodno mjesto na tabli . Žica za osvjetljenje je privremena i nekako ću ju postavit da manje smeta i ljepše izgleda no samo sam isprobavao da li radi sve kako treba . Problem mi je i taj što je u bloku mjesto za lajtung upušteno 4 milimetra ( slika 1 ) pa sam za sada stavio 3 bakrene ploćice .
Nisam htio pretezat pa možda malo "gmazi" ulje . Sada tražim adapter m10x1 muški na m10x1 ženski kojim bi rješio to sa spojem na blok . Tlak je kako se i vidi na slici 3,5 bara . Da li je to dobro i dovoljno neznam jer nigdje nisam našao radni tlak Zetora 6211 , a i radni sati mog Zetora su mi nepoznanica . Kad krene oranje . ( za 15-20) dana reći ću kako se tlak ponaša pod opterećenjem .
Pozdrav forumašima
hw62.jpg
[/IMG]
uu2j.jpg

9ng2.jpg

sbxp.jpg

vzeu.jpg

aib3.jpg


Ako netko zna gdje ima za kupit ovakav kratki adapter-produžetak neka javi
tp2i.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tak je i meni tlak na toplo na leru oko 2.2bara na pola gasa oko 3 i ful gas oko 4bara.:icon_thumright:
Malo je daleko tu di si ga del,bil bi najbolji na mjestu manometra zraka ako ga ne koristis.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sve si napravo odlicno.Bitno je jos samo da u radu koji put pogledas u manometar.Cinjenica je da vecina vozaca nikako ne gleda u instrumente na tabli.Uglavnom se dese veci kvarovi na motorima zbog nepaznje vozaca.

Taj adapter mozes napraviti kod tokara.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam primjetil da u velikom brdu tlak ne prelazi na jacem gasu 2.7bara a u oranju na pola gasa nekad je 3bara nekad je na 3.5bara sad zakaj varira neznam?
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
@puknuti - Ma nije to toliko blizu , a kad stavim adapter u blok još ću ba malo približit bloku motora . Lijevo iznad anlasera je provučen kroz oko koje služi za podizanje motora tako da nemože prema + kontaktu

@oficir - Nisam testirao traktor u radu već sam samo upalio na par minuta , no tlak je 3,5 bara i kad dam veći gas i kad je manji gas . Vidjet ćemo kad ga opteretim

@lisnik - ma ja sam manometar i ugradio jer me zanima kako se motor ponaša .
I na poslu sam okružen s mašinerijom i dosta visokim tlakovima tako da sam se nekako naučio gledati instrumente .
Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh