• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 130

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Čini mi se da ne vidim već otvorenu ovu temu. Nedavno smo kupili naš prvi traktor, massey ferguson 130, 1980. godište. Prilično je zapušten, očito nitko nije ništa popravljao kako treba, nego samo pokrpao.
Čak smo se u jednom trenutku pitali- jesmo li pogriješili?
Je li netko imao ili ima takav traktor, što mislite, što kaže iskustvo?

I kakav je originalni auspuh na njemu? Znam da neki imaju dolje, a neki prema gore, ali ne znam kakav treba biti na ovome. Stavljen je neki neprimjereni.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
ima kabinu?
auspuh bi ja na svakom traktoru stavio gore...jer zadimi ti prikljucak i kad nekog vozis u gajbi il prikolici i njega zadimis...ak ima kabinu,unutra ti oceju bubnjici puknut
7sve u svemu mislim da je to dobar traktor ...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
e što volim ovakve pametnjakoviće, odma bi ih banirao. ima auspuh, ma super , čovjek je tražio odgovore,ako nemaš takav traktor ili nisi nikad imao što onda pišeš tu gluposti, a ovo za je.enu gajbu si već napisao 10 puta, ili kupi pravi traktor u koji u kabinu može stati troje ljudi, ili ne vozi nikoga u gajbi jer ja znam dva slučaja da su osobe ispale iz gajbe i poginule.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
e što volim ovakve pametnjakoviće, odma bi ih banirao. ima auspuh, ma super , čovjek je tražio odgovore,ako nemaš takav traktor ili nisi nikad imao što onda pišeš tu gluposti, a ovo za je.enu gajbu si već napisao 10 puta, ili kupi pravi traktor u koji u kabinu može stati troje ljudi, ili ne vozi nikoga u gajbi jer ja znam dva slučaja da su osobe ispale iz gajbe i poginule.

joj neznas ti kak se vozi tu po zagorju...
govorim iz vlastitih iskustva,auspuh je bolje imat gore
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Nema kabinu. A sad auspuh je gore i dobro je to, samo nije kakav treba bit, prenizak je, taman da ti se dimi u oči.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
stavi koju sliku traktora pa će svi znat o čemu se radi, ovako se samo nagađa.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Evo jedna slika. Bit će ih još kad bude uređen.
Iskustva drugih me najviše zanimaju!
 

Prilozi

  • traktor.JPG
    traktor.JPG
    30.1 KB · Pregleda: 1,670

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
da, taj auspuh nema veze sa orginalom, većina ih ima dolje auspuh ali ne ko 533 ili 539 nego je odmah spušten dolje i negdje ispred pedale kvačila je lonac
 
D

darkec

Guest
Evo konačno da neko pita za neki stariji traktor,ja ga imam doma i to isti model samo kaj je moj 68. ili 69 godište.Ali izgleda bolje neg ovaj tvoj na sliki.Nekak mi je čudno da je tvoj 80 godište jer mislim da se ove serije nisu radile tak dugo.Traktor ak je ispravan je ok za neke manje poslove može orati po ravnom sa 2x10 plugom,može i po bregima ali nizbreg,može tanjurati s 20 diska tanjuračom,vozi 2,5 metra drva na prikolici možda bi mogel i više,ali tu kod mene je bregovito pa se ne usudimo radi kočnica koje ak se ne održavaju nisu baš sjajne.U šumi je bolji od 533 zato jer ima bočne reduktore.Motor bi trebal biti perkins 4 cilindra,to je dobar motor ak se i malo pazilo na njega.Jedino na njemu mora grijač biti 100% ili po zimi nebu upalil.Budem ti sutra ili prekosutra poslikal svog da vidiš.Evo ja sam se raspisal,ali nemoj nekaj zameriti.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
I doma smo o tome raspravljali. Najprije je rečeno da je traktor 70. godište, a u papirima piše 80. E sad, nešto očito ne štima. U papirima bi moglo bit krivo. Zašto, ne znam. Možda je i stariji nego što mislim.

Kakvu kosu koristiš?

Stariji traktori su odlični, uvijek bih radije stariji nego neki svemirski. Naravno da to ovisi i o potrebama.
 
D

darkec

Guest
Lako da bi mogel biti 70 godište.Jel znaš možda kad je uvežen,jer su nekad znali godinu uvoza staviti kao godinu proizvodnje ili je tu možda kasnije nekaj krivo prepisano...Kaj se toče kose koristim bočnu original massey kosu koja ti je slična ko dubrava samo ima malo rjeđe zube.Kaj se tiče auspuha on ti ima original bočno kod motora ispuh,a oni jači modeli 133 i 135 itd ti imaju auspuh prema gore.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Moguće da je 80. godina uvoza. Baš me zanimaju slike tvog traktora.

Kupljeni su i neki djelovi, u Sesvetskom Kraljevcu ima trgovina. Može se naručit i prednja maska. Uskoro će bit ko bombonček! :D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na tom traktoru su jedina mana bocni reduktori(planetari).Zato obavezno provjeri nivo ulja u njima.Provjeri imaju li pogonski tockovi lufta. Motori su im veoma izdrzljivi. 4 cilindra. Oznaka motora je ako se dobro sjecam A 4.107.Borung cilindra bi trebao biti 79mm.Stubline su mokre.Itd.itd.
 
D

darkec

Guest
Radi čega su planetari problematični?Ovaj traktor sa slika imamo 20 godina i nikad nije bilo problema s njima.Prije toga smo imali onaj stariji tip mf 30 i isto nismo imali nikakvih problema s planetarima
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Problem si im zubi na polusovini.Cim malo dobiju lufta hoce da se poderu i tad polusovina proklize u reduktoru.Inace ja to rjesavam kod tokara sa kajlama.
 
D

darkec

Guest
Aha,jasno mi je ali to vjerovatno ovisi koliko si "kulturan" s traktorom.Ponavljam mi taj problem nismo imali.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Aha,jasno mi je ali to vjerovatno ovisi koliko si "kulturan" s traktorom.Ponavljam mi taj problem nismo imali.

Upravo tako.Mnogo ovisi o vozacu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh