• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 135

Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
12+4 ti je verzija sa dvije ručke (nesto slično ima i same) kad na jednoi imas reduktor 3 redukcije i rikverc a na drugoj 4 brzine.

to znam...
isto ko i 6+2 samo na maloj ručki nisu spor i brze već je izbor umjesto 2 4
a u opciji to ima i 549
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
to znam...
isto ko i 6+2 samo na maloj ručki nisu spor i brze već je izbor umjesto 2 4
a u opciji to ima i 549

samo sto 549 ili 542 na rucki koja ima brzine ima i rikverc dok na onom drugom mijenjacu same ili sl. na rucki kojoj je reduktor je i rikverc (nesto kao preteci reverzor)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
samo sto 549 ili 542 na rucki koja ima brzine ima i rikverc dok na onom drugom mijenjacu same ili sl. na rucki kojoj je reduktor je i rikverc (nesto kao preteci reverzor)

mf 550 ima sličan mjenjač ko i 549
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
imao sam MF-a 133 77.god. i motor nije niti slican 533 jer imam i 533 slican je 539 jedino sto su kosuljice i klipovi od 533
MF ima roto pumpu ima lančanike za razvod ima odušak na poklopcu ventila i iskreno nisam bio previse zadovoljan tim traktorom (skupi su dijelovi) a na getribi i difrencijalu niti na hidrulici ne pasu dijelovi od IMT-a :(

mislim da motor A3.144 nema lančani razvodni mehanizam već zupčanični kao na IMT 539
 
M

martin

Guest
mf 135

Traktor je jako dobar,ima 50 konjskih snaga.Ima 6 brzina.3 brze i 3 spore odnosno pomoćne.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ja imam taj traktor,ima motor PERKINS152,47 KS,3 cilindra,dosta je okretan i brz,ima multi-power,ja sam sa njime preezadovoljan,68 godina je,sada ima oko 2000 radnih sati,a generalka je bila napravljena kad je imao oko 9000,možda i više jer mu je na 9000 stao sat... :supz:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
I ja ga imam,,,,,ali mi je riknuo multipower pa sad nemam mašinsko kočenje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pogledajte ovo, za mene pravo savršenstvo :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SshuQHOXKaM[/YT]
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
MF 133



Ima problem kod ubacivanja u 3 brzinu, naime lipo se ubaci u 3 brzinu pođe se 10-tak metara i počinje da krči u mjenjaču,(krči samo u 3 ) stric mi je mehaničar i bio je rastavlja i nije vidio nikakav problem.Traktor je 69¨godiste kupljen 1980.g. i odkad je je kupljen stalno je krčio u 3 brzini.U čemu je problem ????
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
I ja ga imam,,,,,ali mi je riknuo multipower pa sad nemam mašinsko kočenje..

Riješio sam pitanje multi-powera,prepravio mjenjač na klasični :(whew)::(whew):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Zasto prepravljate mjenjač na klasični bez multija??
Koji je razlog kaj niste popravili mutli ?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa pravo da ti kažem razloga ima više:eek:ne lamele u multipower spojnici su ostale bez obloga,pukla je jedna od dvije karike na spojničkoj osovini,one šta im se jedan kraj zakači za drugi,semerinzi.Di to sada kupiti ili poručiti i koji su novci u pitanju,to je jedan od osnovnih razloga.
Drugi i meni važniji je taj da mi je power otkazao u jednoj ravnoj njivi (na sreću) dok sam balirao sijeno a inače imam nekoliko brda oko sebe i bilo bi veselo da je taj vrag otkazao poslušnost dok sam vozio neki teret niz brdo.
I treći razlog je taj što sam skužio kako bez troškova prepraviti mjenjač na klasični a da ostane blokiran u high multipower,tako da nisam izgubio njegovu brzinu.:(inlove):
 

Najnoviji postovi

Na vrh