• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 135

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pozdrav
nadam se da je ovo prava tema za to
rjec je masey fergusonu 135, traktor ima 42 konjske snage,kakav je to traktor jel pouzdan ima li djelova za njega kakvi su mu motori itd
i najvise od svega me zanima da li se u njega moze ugraditi prednji pogon da li uopste ima bocne reduktor za pogon.....

molim za odgovore pozdrav matrix
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: IMT

traktori su ti odlični. prednji pogon je moguče ugraditi ako nađeš baš sve od njega jer ovo pripasivanje ne drži vodu. motori su im odlični živahni i startni. jedino zna biti problem s powerom. oni očeju otkazati. ja baš tražim takvog ako bi kaj mogao nači
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: IMT

ma ima kod nas,na nasim oglasima za 3000 eurica sa kosom
kakv mislis problem sa powerom oce riknuti crci ili samo nakratko izgubiti snagu
sta mi je sve potrebno za prednju vucu i koliko bi to kostalo.........
evo slike
slika_484194.0.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: IMT

Mislim da je kiki mislio na drukčiji traktor, jer koliko ja znam da ovo nema power i sl. gulposti, klasičan mjenjač s 6 ili 8 brzina.
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT

Mf 135 ima power, vjerovao ti ili ne...

Dolje kraj jedne od bravica imas prekidac HI-LO i da vidis kako radi...

Neki ga dizu u nebesa, neki bas i ne...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: IMT

ma stavam je taj power nisam to nikad cuo ni cuo vidio :scratch
e samo me interesuje za prednju vucu,cijena djelova i svega ostalog sto ide uz izgradnju prednjeg pogona
 
B

Bobo

Guest
Re: Mf 135

Multi power ti znaci ako ores u 1. brzini i traktoru je uz neko brdo tesko vuci. Umjesto da ga saltas u npr. 3. sporu, multi-power prekidacem 1. direktnu ( i sve ostale stupnjeve prijenosa) usporis za nekih 20-ak% i traktor dobije snage da se izvuce iz nezgodne situacije. Taj prekidac mozes u hodu saltati, ali u "poweru" nije preporucljivo raditi cjelo vrijeme, nego samo da se izvuces iz skakljivih situacija.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: IMT

Bobo kaže:
Mf 135 ima power, vjerovao ti ili ne...

Dolje kraj jedne od bravica imas prekidac HI-LO i da vidis kako radi...

Neki ga dizu u nebesa, neki bas i ne...
Vidiš vidiš, al hebo me pas ak sam na onom vidio išta.. Pa to je staro oho :prayer: ..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Mf 135

serije 133 nemaju powera rijetko koje, a 135 i na dalje su imali skoro pa svi.
evo bobo ti je sve objasnio kaj se tiče power. očeju otiči jer se zupčanici na njemu potroše a to se ne isplati slagat jer je preskupo pa se u kranjim slučajevima to premoščuje i vare se zupčanici da se dobije klasični mjenjač al je trektor znatno slabiji i ne sporiji. ako se varam ispravite me al znam da se zupčanici rješavaju s varenjem i nekim slganjima odnosno taj multi power se izbaci.
ma ima ih za 3000 kakvih očeš ali ima i za jeftinije koji treba malo dušu oživit.

prednji pogon se da ugraditi, jer su neke starije serije 135 imale prednji pogon. on se jedino isplati samo ako ga imaš komplet s kučištem od drugog traktora. s obzirom na godine kod nas ne vjerujem da češ nač tak nešto za taj traktor. možda u italiji još da jer tamo sam ih dosta po oglasima vidio s prednjim pogonom. pa je jednostavnije samo to premetati al po meni je to neisplatia investicija. jer ti hoče samo za pogon oko 1000 i malo više eura a da prodaš traktor možeš kupiti jačeg i večeg pa čak i novijeg.
bolje ostavi tako kako je jer sumnjam da češ nač komplet original prednji pogon.

u konedati napišeju al još nisam niti jednog vidio bez power
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Mf 135

Tako je Bobo!!!!
Prijatelj mi ima takav traktor i on je bez powera.
On je prezadovoljan sa njim,na njemu ima i utovarivač!!!
A za prednji pogon mislim da je on preslab za prednji pogon... Nerade se sa takvim traktorom poslovi gdje ti treba prednja vuča!!!
Nečeš pogriješit ako ga kupiš,naravno osim ako nije jako ishaban!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Mf 135

odusto sam od njega
mislio sam da ce se moc lako sloziti prednji pogon ali nista,traktor je nesumnjam dobar,a taj pwer mi je sumnjiv jer mozda je u ovog to pokvareno,a meni traktor treba sa prednjom vucom jer radim sa traktorima u sumi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Mf 135

odustao si za tocno 2 sata :scratch , stari moj ti se prebrzo hladiš :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Mf 135

da mozda se prebrzo hladim ali traktor bez prednje vuce za mene nije jer u mom kraju nemoze raditi nista inace postavio sam pitanaj jer me je zanimalo kakav je traktor i u cjelini kakav su traktor masey ferguson ovog tipa uopste
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Mf 135

matrix123456 kaže:
da mozda se prebrzo hladim ali traktor bez prednje vuce za mene nije jer u mom kraju nemoze raditi nista inace postavio sam pitanaj jer me je zanimalo kakav je traktor i u cjelini kakav su traktor masey ferguson ovog tipa uopste
Ajde nepričaj gluposti, pa ja nemam šume na ravnom ni kvadrata pa ursus i 533 sve izvuku, jeb ga, nemoš iz jame vuć petaka, al s 3 metra ide pjevajući.. Kolko sam skužio imaš TV, tebi i mali imt bio preporod.

Najgora stvar je što nemožeš uz brdo na rikverc, nekad se ide normalno pa ako ima usjek okrene se u brdu, u suprotnom ideš do vrha pa spuštanje, al vitlo to sad riješava tako da..

Ako je prikolica ok (raspored opterećenja) i ako se nepretovara ideš bez jebemti kuda hoćeš..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Mf 135

petar kaže:
Ajde nepričaj gluposti, pa ja nemam šume na ravnom ni kvadrata pa ursus i 533 sve izvuku, jeb ga, nemoš iz jame vuć petaka, al s 3 metra ide pjevajući.. Kolko sam skužio imaš TV, tebi i mali imt bio preporod.

Najgora stvar je što nemožeš uz brdo na rikverc, nekad se ide normalno pa ako ima usjek okrene se u brdu, u suprotnom ideš do vrha pa spuštanje, al vitlo to sad riješava tako da..

Ako je prikolica ok (raspored opterećenja) i ako se nepretovara ideš bez jebemti kuda hoćeš..
Dobro je da si ti , ne moram uvjek sve ja .
Ljudi koji imau TV često misle da neki laganiji traktori prošlog stolječa(mislim na ove za po doma -533,ursus i tak ) ne mogu ni sami sebe dović doma .
JA bi se ipak tu zaustavio i pokušao citirati post jednog forumaša ...ne sjećam se gdje je to i kada napisao ..mamicu mu i alkoholu ne sjećam se čak ni kako se zove .Ali se sjećam rećenice , onako kroz maglu -ovako ide :
Ljudi nemojte biti blesavi traktor nije za šumu !
 
Z

zetor4718

Guest
Re: Mf 135

Imaš na njuškalu Zetor3045 dupla vuča 35ks 25000 kuna.Nije neki novac a ja da netrebam jači traktor odmah bi prodao svog 4718 i kupio tog.Sad zavisi šta voliš?MF je dobra marka motori vrhunski kao i hidraulik taj multi power nije loš jel je od pomoći imaju ga mnogi traktori john deere,ursus i zetor crystal,deutz.Moraš paziti da ga nemaš dugo uključenog jer se pregrije i sjebe.Prednja vuča istina pomogne traktoru u rikverc te drži traktor i u šumi puno pomogne. PUKNUTI istina je da nijedan traktor osim onih kao LKT TIMBERJAC... nisu za šumu oni su za poljoprivredu.A jel ti nebi bio preslab takav mali traktor za šumu.mali traktor ima i prednosti ali i puno mana jer se brzo ukopa zbog tankih guma,vitlo ga hoče prevrnuti itd.Meni je slabo 47ks a gdje 35ks.Tvoji novci tvoja odluka!!!!Kupi si traktor od 55ks do 65ks dupla vuča to ti je moja preporuka jer ostalo il je malo il je veliko.A marku traktora odluči sam!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Mf 135

e ovako
tomo vinkovic je mali traktor i sad jest malo premalen za mene recimo tv 732 bi bio na mjestu,stavim mu vitlo i mogu vuc za svoje potrebe,ovi traktori kao sto su imt nisu za sume jer im je prednji kraj uvijek u zraku,da moze povuc vise od tomice ali kad treba negdje skrenuti u velikoj strani i samo manevrisanje traktorom je tesko jer nema prednji pogon,a ovi sa duplim pogonom su upravljiviji kao moj toma na stranama,kad zakacim trupce i krenem nek se dize u zrak tad ga mogu upravljati nekako kocnicama jer ce dic i onaj sa vucom i onaj bez tu pogon prednj ne pomaze,dakle samo zbog manevrisanje i prilazenje trupcima,da nije traktor za sume ali kada se nema para za tegljaca onda snalazi se necim drugim sto imas,tomo vinkovic jest za sume jer ima zglob dakle kad ga digne u zrak ja ima tri tocka na podlozi a ne dva kao imt i sl traktori sa prednjim ili bez prednjeg pogona,e u tome je stvar..............

razmisljo sam o razni mtraktorima
sad razmisljam o ovim traktorima
belarus mtz 82 za 3000 eura kod mene
fiat 505 gusjenicar isto oko 3000 eura,ovaj mi se najvise svidja za sume
i neki imt sa prednjom vucom,ali oni su mnogo mnog skuplji jedino da uzmem kakav krs
ili kakv zetor ili ursus kojem mogu ugraditi prednju vucu sa malo novaca................
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Mf 135

moja topla preporuka kupi zetora i za to kolko ga koristiš bit če i više nek dovoljan. jeftin za održavanje a i ne kvare se tolko. al kupuj s prednjim pogonom. nemoj ugrađivat jer nakon ugrađivanja nije to to više ai tu slijedi ne paše ovo ono i kad sve složiš izračunaš svatiš da te ugradnja košta više nek da kupiš s prednjim pogonom.
dobor ti je član zetor 4718 rekao. kupi onak nekog malog zetora 3045 ili 3545 dođe ti isto kao da si na ovog mf-a ugardio prednju vuču, al i zetor ima bočnike i puno veču i jaču vučnu silu ima.vjeruj mi.
krš od zetora kupiš za neku sitnu lovu i za 1000 eura ga možeš srediti skoro pa sve do novog.
fiati su isto dobri samo je teško tak malog fiata nač s prednjom a bez prednje ti dođe skoro isto kao imt 539.
a ako koristiš tomicu za šumu vjerujem kako ti je.
bio sam u subotu s tastom u šumi on s zetorom 4340 ja s onim holderom 55 ks zglobni. servo volan gume baloke široke. i s zetorom nije mogao do trupca doč pa sam ja rekao daj da dođem s holderom, a on mi kaže "ma daj kam buš s njim nebuš ništ povukao". i ja dođem zakapči on i smije se. ja njega ubacim u spore stisnem šperi i dam mu malo više od pol gasa. ja sam cijelu bukvu s krošnjom izvukao na čistinu gdi smo ju opružili. on se križao kako to malo čudo vuče. jest da je zglobni ko vinkovič ali ima prednosti, ali nije to to za šumu. to je vinogradar ali evo poslužio je potrebi i piljenja i nošena s rukam gdi nisam mogao s ovim velikim traktorom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh