• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Evo napravio sam jedan nosač retrovizora (protutip), a tribali mi prave dimenzije nosača pa bih zamolio vlasnike MF 294 S ako mogu da mi ih izmjere da napravim bolje nosače.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ovaj dio je puka, čim je kupljen traktor.

Uploaded with ImageShack.us

Ovako bi trebao izgledati, a znate li od čega bi se mogao napraviti?

Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Od cijevi sa debelim mesom ili da ti ga tokar od fi komada izbuši, ako se bojiš da doma nebuš centar pogodil
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Aha jel bar izgledaju ovako pravi nosaci za MF, ili su drugačije napravljeni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Nemam pojma, a onaj dio koji si radil si mogel malo pofarbati :icon_wink:
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Evo ugradio bih u svog MF-a još 2 razvodnika pa me zanima koliko bi me to zadovoljstvo došlo i jel moram gledat koliko razvodnik ima pritisak i tako te stvari :----):*






 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
To je valjda isti sistem kao i na mom MF 590..
Isto sam dao ugradit još dodatnih izvoda na traktor,princip jednostavan..Kupio sam drugi razvodnik,starog smo skinuli i na isto mjesto montirali drugi..

Razvodnik sa 3 ručice me došao 1200kn,protoka 40l/min..I ti za svoj MF moraš tražiti protok 40l/min.
E sad koliko če ti neko računat ugradnju to se moraš upitat,mene je to malo papreno ispalo na kraju no dobro za sad mi nije žao..:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
treba ti čudo jedno crijeva , sad bi ja tebao sanjat kakvi ti imaš razvodnik
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je samo protutip, nadam se da ću uskoro napraviti bolje :icon_pidu:
bolje bude onda kad napraviš okretne retrovizore , tj. kad zapne u granu da se okrene bez velikog otpora
 
V

vladimir

Guest
Pucanje očnog vijka na Masey Fergusonu 294S

Imam problem sa pucanjem očnog vijka na korpi lamele kardana na Masey-u Fergusonu 294S

zašto to stalno puca(jedan te isti vijak)?
može li mi netko pomoći i reći kako otkloniti taj problem da se on više ne ponavlja

unaprijed hvala
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Predpostavljam da ste vi uzeli pa čestitam

Vi ste gume mjenjali ili je imo nove?
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitke!
Viđao sam ga na njuškalu jedno vrijeme...
Stvarno jednostavan traktor za održavanje,čista mehanika,još je ovaj "novije" linije,ima onu bolju kabinu. Jedina mana,dosta neokretan!

Jel 3080 otisao? Ili ovaj bude za lakse poslove...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
OPA kolega, jel si se to ponovio????

Daj mi samo reci jel to onaj MF iz Virja, tu malo dalje od mene?? Mislim da je baš taj bio na njuškalu, mi smo ga planirali otići pogledati!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je taj iz virja. ako si i dalje zainteresiran, mozes ga kod mene pogledati. dogovorit cemo se :icon_mrgreen:

i meni se svidja sta je sve mehanika posto je to ipak dosta star traktor.
3080 ostaje. ovaj bi trebao biti za lakse poslove ali ako bas zagusti, mogao bi raditi sve.
dosta je mali ajnslag, to je istina. cak je po papirima neokretniji od 3080! nisam jos zagledao jel ima neki granicnik ili je tako kratak hod cilindra. iduci tjedan dok krene nesto raditi vidjet cu dali se to na polju osjeti.

prednje gume su bile stavljene nove. nismo jos nista radili na njemu, ali biti ce sitnca. ispravan je, sve radi i sto se toga tice moze komotno odmah u polje ali ima posla da i na oko malo bolje izgleda. sad, sta ce se sve raditi, to jos neznam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
To je Landini u crvenom dresu. Ima li mjenjače sa strane ili u sredini? 12+4 pretpostavljam?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
To je Landini u crvenom dresu. Ima li mjenjače sa strane ili u sredini? 12+4 pretpostavljam?

a nije landini kopiral MF-a? :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh